Türkiye'den İzlanda'ya Nota

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın, 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri grubundaki rakibi İzlanda’ya yapacağı maç için gittiği İzlanda’da, havalimanında yaşadığı sorunlar nedeniyle Türk Dışişleri Bakanlığı İzlanda’ya nota verdi

Türkiye'den İzlanda'ya Nota

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın, 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri grubundaki rakibi İzlanda’ya yapacağı maç için gittiği İzlanda’da, havalimanında yaşadığı sorunlar nedeniyle Türk Dışişleri Bakanlığı İzlanda’ya nota verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da olaylar üzerine takıma destek olma üzere İzlanda'ya gitmeye karar verdi.

Türk Milli Takımı’nın İzlanda havalimanında uzun süre bekletilmesi ve bir taraftarın, takım kaptanlarından Emre Belözoğlu’nun açıklama yaptığı sırada elindeki tuvalet fırçasını, Belözoğlu’na doğru tutması tepkilere neden oldu.

Olaya ilişkin havalimanı çıkışında futbolcular Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz’ın basına bilgi vermesinin ardından hükümet kanadından da ard arda tepkiler yükseldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesaplarından açıklamalar yaparak yaşananları kınadılar.

Ibrahim Kalin@ikalin1

Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır.

Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır.

En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir.

11.5K

7:53 AM - Jun 10, 2019

Twitter Ads info and privacy

2,015 people are talking about this

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, yaptığı açıklamada yaşanan olayların kabul edilemez olduğunu söylerken gereken yant verilecektir ifadesini kullandı.

Mevlüt Çavuşoğlu@MevlutCavusoglu

Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın.           </div>

          <!--Optional Url Button -->
          
          <!--Optional Url Button -->
          
          <div class=

Etiketler: