Trump Yine Medyaya Yüklendi: ‘Halk Düşmanları’

Trump New York Times’ta Meksika’yla varılan anlaşmaya geçen Cuma günü değil Aralık ayında varıldığı yönündeki haberlere ise ateş püskürdü. CNN ve New York Times'ı 'halk düşmanı' olmakla suçladı

Trump Yine Medyaya Yüklendi: ‘Halk Düşmanları’

Amerika Başkanı Meksika’yı yıllardır sınırdaki göç dalgasını durdurmak için işbirliği yapmamakla suçladı ve yeni anlaşmanın bu sorunu hafifleteceğine inandığını söyledi.

Trump, Pazar günü paylaştığı Twitter mesajında Meksika’nın bilinmeyen bir şekilde Orta Amerika’dan ABD’ye göçmen akışını durdurmadığı takdirde her zaman ‘çok faydalı’ olarak nitelediği Meksika’ya yönelik ek gümrük vergisi uygulamasına geri dönebileceklerini kaydetti. “Ancak bunun gerekeceğine inanmıyorum” dedi.

Donald J. Trump@realDonaldTrump

 · 21h

Replying to @realDonaldTrump

.....not mentioned in yesterday press release, one in particular, were agreed upon. That will be announced at the appropriate time. There is now going to be great cooperation between Mexico & the USA, something that didn’t exist for decades. However, if for some unknown reason...

Donald J. Trump@realDonaldTrump

.....there is not, we can always go back to our previous, very profitable, position of Tariffs - But I don’t believe that will be necessary. The Failing @nytimes, & ratings challenged @CNN, will do anything possible to see our Country fail! They are truly The Enemy of the People!

85.5K

2:26 PM - Jun 9, 2019

Twitter Ads info and privacy

30.9K people are talking about this

 

Amerika ve Meksika arasında üç gün süren müzakereler sonucu geçen Cuma günü anlaşmaya varıldı ve Trump Meksika’dan ihraç edilecek tüm ürünlere yüzde 5 gümrük vergisi talimatını süresiz olarak askıya aldığını açıkladı. Eğer anlaşmaya varılmasaydı 10 Haziran Pazartesi tarihinden itibaren Meksika’ya gümrük vergisi uygulanacaktı.

Meksika’ya Guatemala sınırına 6 bin asker gönderme çağrıda bulunulan anlaşmanın içeriği tam olarak açıklanmadı. Trump, doğru zamanda duyurulacağını söyledi. Başkan Trump, Pazar günğü paylaştığı Twitter mesajlarında Meksika ile varılan anlaşmayı iki ülke arasında on yıllardır var olmayan büyük bir şey olarak tanımladı.

ABD Başkanı, Meksika Cumhurbaşkanı Andres Manuel Lopez Obrador’la Cumartesi günü yaptığı telefon konuşmasında karşı tarafın işbirliğine son derece açık olduğundan ve işi doğru bir şekilde yapmak istediğinden emin olduğunu da söyledi.

Donald J. Trump@realDonaldTrump

 · 21h

Another false report in the Failing @nytimes. We have been trying to get some of these Border Actions for a long time, as have other administrations, but were not able to get them, or get them in full, until our signed agreement with Mexico. Additionally, and for many years,....

Donald J. Trump@realDonaldTrump

.....Mexico was not being cooperative on the Border in things we had, or didn’t have, and now I have full confidence, especially after speaking to their President yesterday, that they will be very cooperative and want to get the job properly done. Importantly, some things.....

20.2K

2:26 PM - Jun 9, 2019

Twitter Ads info and privacy

7,287 people are talking about this


Trump New York Times’ta Meksika’yla varılan anlaşmaya geçen Cuma günü değil Aralık ayında varıldığı yönündeki haberlere ise ateş püskürdü. Donald Trump, “Başarız New York Times ve düşük reytingli CNN televizyonu, ülkemizin başarısız olduğunu görmek için elinden geleni yapacak gerçek halk düşmanlarıdır” dedi.

Amerika Başkanı, anlaşmanın Meksika'nın Amerika'nın güney sınırlarına gelen göçmen akınını durdurmak için kuvvetli önlemler almayı kabul ettiğini geçen Cuma günü açıklamıştı.