Samsun'da Batan Gemide 6 Kişi Hayatını Kaybetti

Samsun'da Batan Gemide 6 Kişi Hayatını Kaybetti 30 dakika önce Arşiv foto Arşiv foto Paylaş Samsun’da kıyıdan 148 km açıkta batan Panama bandıralı gemi mürettebatından 6 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer 7 kişinin de kurtarıldığını açıkladı. Gemideki 13 kişilik mürettebattan, 9 kişinin Ukraynalı, 2 kişinin Azerbaycanlı 2 kişinin de Rus oldukları açıklandı. Samsun Valiliği’nden kurtarmaya ilişkin olarak yapılan açıklamada, kurtarma çalışmalarının devam ettiği, çalışmalara 1 uçak, 4 helikopter, 2 Sahil Güvenlik Botu, 1 Arama kurtarma gemisi ve 1 romörkörün katıldığı belirtildi. Sağlık Bakanlığı’nın ambulans helikopterinin de müdahaleye hazır şekilde beklediği ifade edildi. Geminin kömür taşıdığı ve sabah saatlerinde yardım çağrısında bulunduğu belirtiliyor. Arşiv foto Samsun'da Batan Gemide 6 Kişi Hayatını Kaybetti LG

Samsun'da Batan Gemide 6 Kişi Hayatını Kaybetti
Arşiv foto
Samsun'da Batan Gemide 6 Kişi Hayatını Kaybetti

Samsun’da kıyıdan 148 km açıkta batan Panama bandıralı gemi mürettebatından 6 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer 7 kişinin de kurtarıldığını açıkladı.

MEDYABERLİN-Gemideki 13 kişilik mürettebattan, 9 kişinin Ukraynalı, 2 kişinin Azerbaycanlı 2 kişinin de Rus oldukları açıklandı.

Samsun Valiliği’nden kurtarmaya ilişkin olarak yapılan açıklamada, kurtarma çalışmalarının devam ettiği, çalışmalara 1 uçak, 4 helikopter, 2 Sahil Güvenlik Botu, 1 Arama kurtarma gemisi ve 1 romörkörün katıldığı belirtildi. Sağlık Bakanlığı’nın ambulans helikopterinin de müdahaleye hazır şekilde beklediği ifade edildi.

Geminin kömür taşıdığı ve sabah saatlerinde yardım çağrısında bulunduğu belirtiliyor.

VOA