Kurtlar Vadisi Ekibinden Yeni Bir Dizi .''NÖBET ''

Efsane dizi olarak kitleleri yıllarca ekrana çeken Kurtlar Vadisi yapımcılarından Necati Şaşmaz yeni bir dizi ile tekrar seyirci karşısına çıkıyor.

Nöbet dizisi Kasım ayında Show Tv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak. Gökhan Erkut Nöbet dizisinin yönetmeni olacak.

Nöbet dizisi kasımın ilk haftası itibari ile sete çıktı. Nöbet dizisinin tanıtım fragmanı çekiliyor. Nöbet dizisinin aralık ayı sonunda veya ocak ayında çarşamba akşamları Show Tv olacağı açıklandı.

 

Nöbe isimli Pana Film dizisi için hazırlıklar son hız devam ediyor. Kurtlar Vadisi efsanesinin mimarı Pana Film’den Show Tv bir asker dizisi istemişti. Bilindiği üzere son dönemde asker dizileri oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Özellikle Savaşçı ve Söz dizisinde ki başarı Show Tv’nin iştahını kabarttı.

 

Nöbet Dizisi Konusu

Nöbet dizisi bir asker dizisi olacak. Cahit Kayaoğlu ve Ertuğrul Şakar Nöbet dizisi ile anlaşan önemli Kurtlar Vadisi isimlerinden. Diğer taraftan Ali Sürmeli, Barış Falay, Funda İlhan ve Orçun Kaptan’da Nöbet dizisi için teklif götürülen oyunculardan

 

Nöbet Dizisi Nerede Çekiliyor?

Nöbet dizisi Antalya Elmalı’da çekiliyor. 

 

Nöbet Dizisi Oyuncuları

Saygın Soysal (Jandarma Yüzbaşı Yiğit Soylu)  Nöbet Yiğit Soylu

 

Saygın Soysal Mayıs 1982 Ankara doğumludur ve şuanda 37 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro mezunu olan Saygın Soysal ilk olarak oyunculuk deneyimine 2005’de başlamıştır. Saygın Soysal 2007 de Asi dizisine Aslan karakterini vermesi ile tanınmıştır.

 

Bir çok dizi de kötü rollerin adamı olan Saygın Soysal Bu Kalp Seni Unutur Mu? Muhteşem Yüzyıl ve Kara Para Aşk gibi dizilerde hep kötü karakterlere hayat vermiştir. Son dönemde Saygın Soysal Çukur dizisinde Elvis ve Payitaht: Abdülhamid dizisinde Herzl karakterine hayat vermiş ve artık ünü ülke sınırlarını aşmış bir oyuncu olmuştur ama bir çok izleyici Saygın Soysal’ı kötü rollerde ajan rollerinde izledi. Peki Saygın Soysal’ın Jandarma Yüzbaşı Murat Soylu olarak Nöbet dizisinde yer alacak olması size de saçma gelmedi mi?

 

Yiğit Zeynep’in eşidir. Karısını sadık vatan sevgisi ile dolu bir asker olan Jandarma Yüzbaşı Yiğit Soylu vatanı için canını bile verebilecek bir askerdir. 

İpek Karapınar (Zeynep)

İpek Karapınar mart 1984 İstanbul doğumludur ve 35 yaşının içindedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan güzel oyuncu meslek hayatına Köprü dizisi ile başlamıştır. Köprü dizisinden sonra güzelliği ile dikkat çeken İpek Karapınar’ın izleyici tarafından tanınması Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile olmuştur. İpek Karapınar Kurtlar Vadisi Pusu dizinde hayat verdiği Funda karakteri ile Polat Alemdar sevenlerin hayranlığını kazanmıştır. İpek Karapınar’ın son büyük işi ise Kırgın Çiçekler olmuştur. İpek Karapınar Kırgın Çiçekler dizisinde 3 sezon başarılı bir öğretmene hayat vermiştir.

 

Zeynep Yüzbaşı Murat Soylu’nun eşidir.  Murat’a deliler gibi aşıktır. Hayatı boyunca Murat’ın sağ salim eve dönmesini beklemiş ancak bundan hiç şikayet etmemiştir. Eşinin görevinin ne kadar kutsal olduğunun farkındadır.

Orçun Kaptan(Jandarma Kıdemli Başçavuş Ergün Aydın) (Nöbet Ergün Çavuş)

Orçun Kaptan 1980 de Tekirdağ ilinde dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Orçun Kaptan’ın gençlik yıllarından itibaren her zaman tiyatroya ilgisi olmuştur ve bir çok tiyatro ekibinde yer almıştır. İlk tanınması ise Şanslı Masa programının sunucusu olması ile olmuştur. Daha sonra Emret Komutanımda rol almıştır. Herşey Yolunda Merkez ve Hükümet Kadın önemli dizilerdendir. Deniz Kaptan ile evli ve 1 çocuğu var.

 

Kıdemli Başçavuş Ergün Aydın Söğüt karakolu komutan yardımcısıdır.

Ertan Saban

Ertan Saban 1977 yılında Yugoslavya’nın büyük şehirlerinden Üsküp’de dünyaya gözlerini açmıştr. Zamanında dedeleri Kars’tan göç ettiği için hep aklında Türkiye vardır. Makedonya Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi aldı. Türk yönetmen Mehmet Ulusoy ile çalıştıktan sonra Türkiye’ye gelme daveti aldı. İstanbul’a geldikten sonra stanbul Halk Tiyatrosu‘nda görev aldı. İlk tanındığı dizisi ise Elveda Rumeli oldu. Daha sonra Sakarya Fırat dizisinde ünlendi. Daha sonra Hatasız Kul Olmaz dizisinde ve  Mehmed Bir Cihan Fatihi dizilerinde yer aldı.

 

Dizinin kötü karakteri olması için teklif gitti. 

Yurdaer Okur(Nöbet Jandarma Binbaşı Barış Kalender)

1974’de Samsun’da doğan karizmatik oyuncu Yurdaer Okur 44 yaşının içindedir. Ankara Hacettepe Üniversitende  Tiyatro bölümünü okuyan Yurdaer Okur son dönemde Yeter dizisinde hayat verdi Doktor Yekta karakteri ile tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Yeter dizisinin final yapmasından sonra Alıja Dizisinde İzzetbegovic olarak karşımıza çıkan deneyimli oyuncu Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde katılacağı bir programa uyuşturucu götürmesi nedeniyle yargılanmış ve özel hayatında yaşadığı bu problem nedeniyle bir çok projeden çıkarılmış ve zor günler yaşamıştı.

 

Vatanı ancak adanmış askerler ile kurtarabileceğine inan başarılı bir asker. Binbaşı rütbesi ile askerlerin çok sevdiği bir komutan.

Deniz Bolışık(Nöbet Ayşe Kalender)

Deniz Bolışık son olarak Kanatsız Kuşlar dizisinde Nefise karakterine hayat vermiş ve oyunculuk becerileriyle çok beğenilmiştir. Deniz Bolışık temmuz 1982 Ankara doğumludur ve 36 yaşındadır. Hacettepe Devlet Konservatuvarı oyunculuk mezunu olan Deniz Bolışık ilk dizi deneyimini 2006 da yaşamıştır. Deniz Bolışık’ın yükselişi ise Aşkın Bedeli isimli günlük dizi ile olmuştur. Aşkın Bedeli dizisinde 2013 2015 yılları arasında 3 sezon yer almıştır daha sonra ise Kırlangıç Fırtınası dizisi ile ünlü olmuş ama dizi ne yazık ki tutmamıştır. Deniz Bolışık Nöbet dizisinde bir asker eşi olarak ekranlarda olacak.

 

Binbaşı Barış Kalender’in eşidir. 

Cahit Kayaoğlu

11 Ekim 1974 de Gaggoşlar diyarı Elazığ’da doğan Cahit Kayaoğlu 48 yaşındadır. Cahit Kayaoğlu oyunculuktan önce polis komiseri olarak görev yaparken Necati Şaşmaz‘ın teklifi ile oyuncu olarak memurluktan istifa etmiştir. Cahit Kayaoğlu ilk olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde yer almıştır. 

 

İbrahim Kendirci

İbrahim Kendirci 9 Eylül 1986 Gaziantep doğumludur ve 33 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Konservatuar mezunu olan yakışıklı oyuncu İbrahim Kendirci ilk olarak 2006 yılında Pars Kiraz Operasyonu filmi ile oyunculuğa başlamıştır. İbrahim Kendirci asıl şöhretini ise 4 sezon yer aldığı Kavak Yelleri dizisi ile kazanmıştır. İbrahim Kendirci son dönemde Rengarenk Payitaht: Abdülhamid ve Darısı Başımıza dizilerinde yer almıştır. 

Kürşat Alnıaçık

Kürşat Alnıaçık son dönemde bir çok diziye katkı sağlamış önemli bir oyuncudur; Kürşat Alnıaçık Kara Sevda; Diriliş Ertuğrul ve İsimsizler gibi önemli aksiyon dizilerinde rol almıştır. Kürşat Alnıaçık 1962 doğumludur ve 57 yaşındadır. Aslen başkent Ankara’lı olan Kürşat Alnıaçık babası gibi tiyatrocudur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.Kürşat Alnıaçık ilk oyunculuk deneyimini de Bursa Devlet Tiyatrosunda yaşamıştır. Diriliş: Ertuğrul dizisi Ural bey karakteri ile dünyaya açılmıştır. Deli Yürek, Medcezir ve Sakarya Fırat dizileri de unutulmaz dizileri arasındadır. 

 

Kaan Sevi

Adı Efsane dizisinde hayat verdiği Ali karakteri ile çok beğenilmiştir. Kaan Sevi nisan 1995 doğumludur ve 24 yaşındadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu olan Kaan Sevi oldukça hareketli bir gençtir. 

Gökhan Gencebay (Üsteğmen Oğuz) 

Gökhan Gencebay Orhan Gencebay’ın biricik oğludur. İlk oyunculuk deneyimini ise Nöbet dizisi ile yaşayacaktır. Daha önce fitness ile ilgilenmiştir.

 

Oğuz jandarma Üsteğmendir. Vatanı için gözünü kırpmadan canını feda edecek becerikli ve korkusuz bir asker olan Oğuz Berhudar ordunun sevilen teğmenlerindendir. 

Tuncay Beyazıt

Tuncay Beyazıt 1964 doğumludur ve 55 yaşındadır. Tuncay Beyazıt Türk sinemasının önemli deneyimleri arasındadır. Haldun Dormen tiyatrosunda tiyatroya başlayan Tuncay Beyazıt Nizama Adanmış Ruhlar dizisinde hayat verdiği Selim karakteri ile çok sevilmiştir. Son olarak 10 yılda bir inşaat filminde bir komisere hayat vermiştir.

Murat Kılıç

Murat Kılıç son olarak Show Tv’nin ümit vad eden dizisi Keşke Hiç Büyümeseydik’de  Sadık karakteri ile çok sevilse de Keşke Hiç Büyümeseydik dizisi tutmamıştır. Murat Kılıç bir çok sinema ve tiyatro filminde yer alsa da Merhamet ve İki Aile isiimi eski diziler ile televizyonda tanınmıştır. 

Nevzat Yılmaz

Nevzat YILMAZ 1960 doğumlu deneyimli bir tiyatrocudur. son olarak 2018 de Arka Sokaklar dizisinde Haldun karakterine hayat vermiştir. Çukur dizisinde hayat verdiği Ayhan karakteri ile tanınır. Lale Devri Yer Gök Aşk Ezel yer aldığı önemli dizilerdendir.

Yılmaz Meydaneri

Yılmaz Meydaneri 1959 Ankara doğumludur ve 60 yaşındadır. Hem oyuncu hem seslendirme sanatçısı olan Yılmaz Meydaneri çok yön lü bir kişilik olarak tanınır. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayat verdiği Hakkı karakteri ile çok sevilmiştir. Şefkat Tepeve Nizama Adanmış Ruhlar tanındığı ekran yapımlarıdır.

Burak Sarımola

Burak Sarımola mayıs 1979 doğumludur ve 40 yaşındadır. Son olarak Bir Zamanlar Çukurova dizisinde yer alan Burak Sarımola orada iyi bir rol bulamayınca Nöbet dizisine geçmiştir. Savaçşı dizisinde hayat verdiği Temo karakteri ile tanımış ama sevilmemiştir.

Sultan Elif Taş(Şirin)

Nisan 1992 de İstanbul’da doğan Sultan Elif Taş Yıldız Teknik Üniversitesi Seramik Bölümü mezunudur Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Gülbahar Hatun karakteri ile oyunculuk sektörüne hızlı bir giriş yapsa da  Sultan Elif Taş Adını Sen Koy dizisinde Zehra’nın kardeşi Yasemin karakterine hayat vererek tanınmış güzel ve genç bir oyuncudur. Sultan Elif Taş 217 de Kalp Atışı dizisinde de yer almıştır.

Şirin güzeller güzeli bir kızdır; zeki bir kız olan Şirin gönlünü bir Türk subayına kaptıracaktır.

Bahadır Buyruk

Bahadir Buyruk Avlu ve 2018 de final yapan Vatanim Sensin dizilerinde rol almıştır. Ankara Üniversitesi Devlet tiyatrosu mezunudur. Sahnede olan Yakaranlar isminde bir oyunu da vardır deneyimli bir tiyatrocudur.

Ziya Çiçek

Ziya Çiçek 2018 yılında çocuk sineması olarak yayınlanan İstanbul Muhafızları Abı Hayat filminde rol almıştır. Daha önce de Cingöz Recai’de yer alan Ziya Çiçek Beş Kardeş ve Diriliş Ertuğrul gibi önemli yapımlarda da yer almıştır. Ziya Çiçek Akademi 35.5 oyuncusudur. Son olarak Kfc reklam filminde de yer almıştır. 

Orkun Ok

Orkun Ok 1989 İzmir doğumludur ve 30 yaşındadır. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Orkun Ok Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol almış ve sinema deneyimi yaşamıştır. 2018 yılında Bir Deli Rüzgar dizisinde 2. bölümde yer almıştır.

Nöbet dizisi için Teklif Götürülen Oyuncular

Ali Sürmeli

1959 yılında doğan Ali Sürmeli 59 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro mezunudur. Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. Deli Yürek dizisi ile ünlenmiştir. 2014 yılında Beyaz Karanfil dizisinde rol almıştır. Daha sonra 2015 yapımı Mucize filminde rol almıştır. 

Orçun Kaptan

Orçun Kaptan 1980 Kayseri doğumludur. Emret Komutanım Astek Kerim karakteri ile tanınmıştır. Son olarak Vezir Parmağı filminde ve 2018 de Fox tv için çekilen Koca Bulma Sanatı filminde yer almıştır. Asker dizilerinin vazgeçilmez isimlerindendir.

 

Kaynak: diziseti.tv