Kaliforniya'da Silahlı Saldırı 13 Ölü

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bir bara giren silahlı kişi rastgele ateş açtı. Bölge şerifi saldırıda şu ana kadar 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ölenler arasında saldırgan da bulunuyor.

Kaliforniya'da Silahlı Saldırı 13 Ölü

Kaliforniya'da Silahlı Saldırı 13 Ölü

MEDYABERLİN-Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bir bara giren silahlı kişi rastgele ateş açtı. Bölge şerifi saldırıda şu ana kadar 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ölenler arasında saldırgan da bulunuyor. Barda hayatını kaybedenlerden biri de bölge şerif yardımcısı Ron Helus. Helus'un 29 yıllık polis olduğu önümüzdeki yıl emekli olacağı ifade ediliyor.

Ventura County Şerifi Geoff Dean gazetecilere yaptığı açıklamada silahlı saldırganın da barın içerisinde vurularak öldürüldüğünü söyledi. Dean, "İçeride her yer kan içerisindeydi ve çok kötü bir görüntü vardı. Saldırgan da vurulmuş olan kişilerin arasındaydı. Şu ana kadar başka saldırgan daha olduğuna dair bir işarete rastlamadık ancak binadaki tespit çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Polis yetkilileri saldırı anında barda yüzden fazla kişinin bulunduğunu, saldırının yerel saatle akşam 11:20’de meydana geldiğini belirtiyorlar. Saldırganın barın içerisinde en az 30 kez ateş ettiği iddia ediliyor.

 

Televizyon kanallarına konuşan görgü tanıkları siyah giyimli ve yüzünün bir kısmı kapalı olan bir kişinin barın girişinden itibaren rastgele ateş açtığını anlatıyorlar.

Bar içerisinde insanların panik içerisinde sağa sola kaçıştıkları bazı kişilerin bar sandalyelerini kullanarak camları kırıp kaçmayı başardıkları belirtiliyor. Barda saldırının yaşandığı gece bir okulun kutlama töreni ve dans dersi olduğu ifade ediliyor.

CNN Televizyonu yayınına katılan Thousand Oaks Belediye Başkanı Andy Fox, barda yaralanan çok sayıda kişinin hastaneler kaldırıldığını söyledi. Fox, kasabalarının yıllardır Amerika'nın en güvenli yerlerinden biri olduğunu, bugüne kadar bununla övündüklerini anlattı.

Los Angeles’ın 64 kilometre batısında bulunan saldırının yaşandığı Thousand Oaks kasabasında yaklaşık 130 bin kişi yaşıyor.

 

VOA