Hacivat Derneğin'den Çin Zülmünü Mizansen Anlatım.

Kuruluşu yeni olan Hacivat Derneği dünya^da ve Almanya'daki sorunlara mizansen yaklaşımlar la kamuoyuna mesaj vermeye devam ediyor .

Hacivat Derneğin'den Çin Zülmünü Mizansen Anlatım.
Mizansende bir çin askerinin toplama kampında yapılan uygula yaşatıldı.
Hacivat Derneğin'den Çin Zülmünü Mizansen Anlatım.

Kurucularının arasından aktivist Bilgili Üretmen'inde bulunduğu  Hacivat Derneği  eylemlerin de mizansen dili kullanarak kamuoyuna mesajlarını vermeye devam ediyor.

 

Bu seferki mizansenlerini Hacivat Derneği üyelerinin Çin Büyükelçiliği önünde sabah saat 7'den  akşam 19'a  kadar Doğut Türkistan'da yaşanan acının anlatımını erçekleştirdiler. Eylemlerinde toplama kamplarında yaşananları anlatan dernek üyeleri saatlerce dizleri üzerinde ve elleri bağlı olarak  dikildiler.. Anne ve babası Çin'den  kaçarken İran'da hayata gelen Uygur Türk'ü bayan Akide katıldı.Toplama kamplarında yapılan sesli propagandanın saatlerce dinletilmesini mizansene eklediler  Berlin Çin Büyükelçiliği önünde gerçekleşen bu ilginç olduğu kadar mesaj veren eylem sosyal ağlardan yüzbinlere ulaştırıldı.12 saat yakın sosyal ağlardan canlı yayın yapılarak  önümüzdeki eylem çeşitlerine örnek oldu Hacivat Derneği.