Berlin Festival of Lights ile renklendi!

Berlin sokakları 5 Ekim-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Festival of Lights (Işıkların Festivali) ile renkli görüntülere sahne oldu.

Berlin Festival of Lights ile renklendi!

Berlin Festival of Lights ile renklendi!

MEDYABERLİN-Berlin sokakları 5 Ekim-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Festival of Lights (Işıkların Festivali) ile renkli görüntülere sahne oldu.

Şehrin resmi internet sitesi berlin.de’nin belirttiğine göre Berlin’in dünyaca ünlü şehir manzaraları ve anıtları yılda bir kez Festival of Lights zamanı muhteşem ışık ve video projeksiyonları için bir tuval haline geliyor. Festival of Lights on gün boyunca Berlin’in en ünlü simgeleri olan Brandenburg Kapısı, Berlin Katedrali gibi tarihi anıtları ışık projeksiyonları ve video sanatı ile dönüştürüyor. Birçok yerli ve uluslararası aydınlatma sanatçısı eserlerini dünyanın en tanınmış yapılarında yansıtmak için bu festivalde bir araya gelerek seyircilere adeta görsel bir şov sunuyor. Ayrıca Lightseeing adındaki turlar, çeşitli sanat ve müzik etkinlikleri gibi birçok etkinlik de festival kapsamında yer alıyor.

Berlin’de aydınlatılan anıtlar ve yerler çoğunlukla şehir merkezinde yer alıyor ve akşam 7’den gece yarısına kadar ışıklandırılıyor. Bazı görsel şovlar bir kez gösterilebiliyor olsa da her akşam belirlenen saatler arasında aydınlatılıyor. Berlin’de katılan binaların tam listesine, program, harita ve fotoğraflara etkinliğin resmî web adresi olan https://festival-of-lights.de/en/ aracılığıyla ulaşılabiliyor.

 

Haber/Foto:Selin KARACA