ALMANYA’DA İLK GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVASI

KEMANKEŞ GERMANİA I. PUTA TURNUVASI

ALMANYA’DA İLK GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVASI
ALMANYA’DA İLK GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVASI
ALMANYA’DA İLK GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVASI

Kemankeş Germania, geleneksel Türk okçuluğunun Almanya’daki ilk temsilcisi olan Kemankeş Germania tarafından, bu alandaki ilk turnuva da Berlin Brandenburg Okçuluk Federasyonu’nun katkıları ile gerçekleştirildi. Geleneksel Türk okçuluğunda ‘’Puta’’ adı verilen hedeflere atıi yapıldığı için turnuva’da bu adla gerçekleştirildi.

100 ün üstünde sporcusu ile Berlin Brandenburg’ta en büyük 3. Dernek konumuna ulaşan Kemankeş Germania I. Puta turnuvasını idmanlarını da yaptığı Rehberge Parkı içerisinde bulunan ve kendilerinin Kemankeş Germania Ok Meydanı olarak adlandırdıkları atış alanında gerçekleştirdiler. Erkekler, Kadınlar, Gençler, Senyorlar, Öğrenci A,B ve Öğrenci C olmak 7 kataegoride gerçekleştirilen turnuva öğleden önce ısınma atışları ve eleme turu ile başladı. Elemelerde her kategorinin en iyi 8 sporcusu çeyrek finale çıkarken çeyrek finalden itibaren ikili eleme atışları halinde yapılan yarı final, bronz ve altın final atışları ile turnuva son buldu.

Turnuvayı Berlin Brandenburg Okçuluk Federasyonu Başkanı Gerhard Streich da takip etti. Berlin ve Brandenburg’tan katılan sporcuların yanı sıra Hamburg’ta kurulan ilk geleneksel Türk okçuluk derneği Başkanı Ömer Faruk Yıldız ve sporcuları da turrnuvaya katılarak destek oldular. Ev sahibi Berlin ekbi tüm kategorilerde madalyalara ambargo koyarken, Büyük erkekler Kategorisinde altın madalya Kemankeş Hamburg’a gitti.

Turnuva sonunda dereceye giren yarışmacılara madalyaları SVBB Okçuluk Federasyonu Başkanı Gerhard Streich, Kemankeş Germania Başkanı Muzaffer Türk, QM Pankstrasse Şefi ve Antrenör Şükran Altunkaynak ve Kemankeş Hamburg Başkanı Ömer Faruk Yıldız tarafından verildi. Birincilere bir adet ok sehpası ile Şükran Altunkaynak tarafından tezhiplenen ok hediye edildi.