AK Parti Berlin Temsilciliğine Meryem Göka Atandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) alınan karar gereği açılması kararlaştırılan Berlin Yurtdışı Temsilciliğine, Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Meryem Göka'nın atandığı belirtildi.

AK Parti Berlin Temsilciliğine Meryem Göka Atandı

MEDYABERLİN-Meryem Göka 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara 3. Bölge Bölgesi, 6'nci sıradan millet vekili adayıdır.

1963 yılında Almanya’nın Ettlingen şehrinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Almanya’da, lise eğitimini ise Ankara Kız Lisesi’nde tamamladı. 1987 yılında ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü’nü Şeref Öğrencisi olarak bitirdi. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2008 Olağan Kongresi’nde MKYK Üyeliğine seçilmesinin ardından Çevre Komisyonu Başkanlığı’na getirildi. 2011-2014 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanlığı görevini yürüttü. 2014’den 2017’ye kadar AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılında ICAPP (Asya Siyasi Partiler Uluslararası Konferansı) Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 yılından itibaren ICAPP Eş Başkanı olarak görevine devam eden Göka, halen AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir. Daily Sabah gazetesinde Almanca köşe yazıları yazmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Göka, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kaynak :Türkiye Gazetesi.