Tren Kazasında Üç TCDD Görevlisi Tutuklandı

Tren Kazasında Üç TCDD Görevlisi Tutuklandı MEDYABERLİN-Anadolu Ajansı, Ankara’da 13 Aralık’ta meydana gelen Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasında üç T.C. Devlet Demir Yolları (TCDD) çalışanının ilgili soruşturma kapsamında tutuklandığını bildirdi. Anadolu Ajansı bu kişilerin görevlerini hareket memuru, makasçı ve kontrolör olarak bildirdi. Bu kişilerin ‘taksirle öldürme ve yaralamaya neden olma’ suçlarından tutuklandıkları kaydedildi. Ankara’dan Konya’ya gitmek üzere yola çıkan YHT, yol kontrolü yapan bir kılavuz trenle Ankara'nın Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu'nda çarpışmıştı. Kazada dokuz kişi ölmüş 80’den fazla kişi de yaralanmıştı. VOA

Tren Kazasında Üç TCDD Görevlisi Tutuklandı
Tren Kazasında Üç TCDD Görevlisi Tutuklandı

MEDYABERLİN-Anadolu Ajansı, Ankara’da 13 Aralık’ta meydana gelen Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasında üç T.C. Devlet Demir Yolları (TCDD) çalışanının ilgili soruşturma kapsamında tutuklandığını bildirdi.

Anadolu Ajansı bu kişilerin görevlerini hareket memuru, makasçı ve kontrolör olarak bildirdi. Bu kişilerin ‘taksirle öldürme ve yaralamaya neden olma’ suçlarından tutuklandıkları kaydedildi.

Ankara’dan Konya’ya gitmek üzere yola çıkan YHT, yol kontrolü yapan bir kılavuz trenle Ankara'nın Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu'nda çarpışmıştı. Kazada dokuz kişi ölmüş 80’den fazla kişi de yaralanmıştı.

VOA