sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Türk Cemaati Berlin'de Neler Oluyor ?


Bu makale 2018-12-03 16:47:48 eklenmiş ve 338 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

21. yüzyıla girerken değişen dengelerin patronları yani küresel güçlerin en büyük silahı  sivil toplum örgütlenmeleri olacaktır. Tabi bu güçün altyapısı siber güç olarak internet ve onun içindaki internet medyacılığıdır.

Bunun en büyük aktuel örneği ''Açık Toplum Vakfı '' .Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğanın ifşa ettiği bu sivil toplum örgütü ,milyarder işadamı 'un kurucusu olduğu vakfın kurucuları arasında  olaylarının finansörü olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan  da yer alıyor..

Bu kısa örnekleme ile Almanya'daki sivil toplum örgütlerinin önemini anlatmak isterim .

Etkileri pasivize edilmelerine rağmen Almanya'daki sivil toplum örgütlerinin önemi çok büyüktür. Türk Toplumunu temsilen tanınan en büyük sivil toplum örgütlenmeleri başında Ditib ,Milli Görüş'e bağlı Sivil Toplum Dernekleri, TGD ve ardından TGB'yi sayabiliriz .

.Almanya'da sivil toplum örgürlenmeleri Almanya hükümet nazarında devamlılık arzeden bir ilişki içindedir .Bu ilişkiler örnek olarak Alman İslam Konferansında bir şekilde yansıdı.

Gelelim konu başlığımıza  TGB 'de neler oluyor?

TGB yani TürK Cemaati Berlin çatı kuruluşunun internet sayfası son olaylardan sonra bakıma alındığı için kaynak olarak elde olan verileri kullanacağız .

Yaklaşık olarak 10 ay önce TGB  genel kurul çağrısı ile 9 yıldır TGB 'yi çok yıprattığı söylenen öyle bir sahfaya geldiği hatta başkanlarının Berlin Büyükelçiliği resepsiyonlarına dahi çağrılmadığı söylenmişti. 9 yıl görevde bulunan eski yönetim bir şekilde 2. başkanlarını tekrar hemen hemen aynı ekiple başkanlığa seçtirmişlerdi.

Seçimlerde neler oldu ?

Seçimlerde TGB' e bağlı bir derneğin delegesinin itirazı sonuçu Berlin'de derneklere bakan Savcılığı soruşturma açması delege Birgül Özkılıcı haklı bulmuş ve yapılan secimin hem dernek tüzüğüne hemde yasalara aykırı olduğu bildirilmiş.Yeni seçilen listeyi kabul etmemişti.

Neydi o üsulsüzlükler ?

-Delege Birgül Özkılıç'ın kapalı oylama istemesinin ignore edilmesi veya dikkate alınmaması ...

-Seçimlere katılan ve oy kullanan, üye derneklerin arasında  dernekler statüsünde olmadığı bu dernek sayısınn en az 5 tane olması ...

Mahkeme kararı itiraz yolu açık olmak üzere seçimi iptal etti. TGB 'nin yeni yönetim kurulu ve başkanı seçimlerde üsulsuzluk yaptığını kabul etmeyerek itirazda bulundu .Hatta bir şahit göstererek .

Mahkeme ,gösterilen şahitin mahkeme kararını desteklediğini kendileri açısından üsülsüzlüğün kesinleştiği ve bu meseleyi ancak bir üst mahkemeye taşıyabileceklerini yazılı bildirdi.

TGB 'nin bir bakıma devrilmiş yeni yönetimi bu süreci toplumdan gizledi ve kimin imzası ile çıktığı anlaşılmayan , yer tespiti ve hatta gündemi dahi belli olmayan genel kurul çağrısı yaptı.Hüriyet gazetesinin verdiği habere göre 6.1.2019  65 derneğe çıkarılan bildiri ile bu sabit gözüküyor .

9 senedir yönetimin her kademesinde  son olarak 2. başkanlığı ile seçimen giden S.Demirci 'nin Hüriyetin haberine göre tekrar aday olacağı anlaşılmıştır.

Bu nedemektir ? 

9 yıldır yıpratılan ve dahi Türk toplumunun her kesimi ile kavgalı olan eski başkanın velihattı bu sefer başkan seçtirilecekti mi? .

Peki bu 9 yılda yapılanları anlatsak makalemiz bitmez fakat üsulsüzce seçilen bu yöentim kadrosunun tekrar aday olması pes dedirtiyor. .Son 10 aydır başkanlık yaptığını düşünen devrilmiş ''Başkan'' Almanya'da onlarca ırkcı eylemler oldu ve biz kendisinin açizane bir Almanca beyanını duymadık !! Ben şahşen  Berlin'de bir başka dernek olan TBB 'nin bu konuda  Alman kamuoyuna beyanatlar verdiğini organizelere öncelik ettiğinin şahidiyim .

Hüriyet'e verilen beyanatta genel kurulda yeniden aday olacağını belirten Demirci, “Üye derneklerden ikişer delegelerini belirleyip bize bildirmelerini istedik. Dernek yönetiminden ayrıca derneklerinin mahkemeye kayıtlı olup olmadığını gösteren aktüel yazı da talep ettik. Cemaati daha fazla gereksiz konularla meşgul etmemek ve yıpratmamak için olağanüstü genel kurul kararı aldık” diyordu.

Üsulsüzluklerin ne zamandan beri gereksiz konu olduğu düşünülüyor ? Burdan yola çıkarsak gelecek için güven bunalımı geçmişi aratmıyacaktır .

Tabi kamuoyu butür mevzulara kafa yormaz banane  diyebilir .Fakat unutmayın Türkiye'de darbeye giden yolların taşlarını sivil toplum örgütleri dizdi. Yıllarca milleti kandırdıkları gibi birçok gelirin kaynakları bunlara aktarıldı .Türkiye'de bunlardan ders alındımı bilinmez?!

 Almanya'da der Spiegel Dergisi İstanbul temsilcisi şöyle diyordu. Alman Dişişleri Bakanlaığı  ''Gülen Hizmeti'' üzerindeki kaygı ve düşünçelerinin artığı bildiriyordu ve Alman gazaeteci soruyordu .Nasıl oluyorda Alman hükümeti bunlara 10 milyon euro yardım sağlar anlamış değilim diyordu.

Almanya'da bir çok dernek  bilinen terör örgütünün arkabahçesi veya olma adayı.Bu sebeple özellikle catı kuruluşlarına çok yakınlar.Perde arkası ilişkiler ,gizli ajandalar Almanya genelindeki medya ve stk'ların kendileri için çalışmalara girmelerini sağlıyacak mühendislik içinde olduğu görülüyor.

Bunun için Almanya'da yeni çatı örgütlenmeleri yapılıyor.Bunun kimseye çaktırmamanın tek yolu ise temiz kişiliklerin bir şekilde imtiyaz sahibi olan kişiler üzerinden devşirilmesi .

TGB 'nin seçimi bu açıdan çok önemli eğer bu sefer bu yönetim seçilirse vebali 65 derneğin üzerine .

Son olarak size bir anekdot .Sene 2004 ben Gülen hareketinin ulusal güvenliğini tehtid ettiğini dönemin Zaman Avrupa  müdürünün yüzüne söylüyordum aynı masa'da yanımızda TGB 'nin eski başkanı ''Abaratıyorsun Mustafa '' diyordu .

 

Arkadaşlar abartmıyorum!Eğer abartıyorsun diyen varsa bilin ki onlar her dönemin adamı.15 Temmuz 2016 onlar için bir tiyatro .

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem