sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

"29 Ekim 2018 çifte mutluluk yaşayacağız"


Bu makale 2018-10-28 20:49:22 eklenmiş ve 1053 kez görüntülenmiştir.
Koray Erdemli

 

İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk etabı yarın 29 Ekim'de açılacak

Yarın çifte mutluluk: Bir taraftan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin 95.'yılını gurur ile kutlarken; Diğer taraftan İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışını şükran ile yaşayacağız. Türkiye dünyanın belli başlı havacılık endüstrilerinden birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Doğuya'da giden Batıya'da giden Türkiye'den (Anadolu'dan) geçecek. 70'li yıllarda havacılığın merkezi Amerika'ydı, 90'lı yıllarda Avrupa oldu. Havacılığın merkezi Türkiye'ye kayıyor. AK Parti 2002'de iktidara geldiğinden bu yana ulaşımı kolaylaştırmak için birçok dev proje gerçekleştirdi. Zirâ 90'lı yıllardan bu yana olan gelişmeleri de hep birlikte gördük. Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul'da 29 Ekim 2018 yılında, yarın açılmış olacak. Türkiye de 25 havalimanı vardı, şimdi 59 havalimanı var.

 

Ulaşım Medeniyettir

Türkiye'yi birkaç Türkiye daha yaptılar. Tüm bunlar göğsümüzü kabartmaz mı. Elbette kabartır. Bunları görmemek bir defa insanlıkla bağdaşmaz. Türkiyenin 8 bin 484 km sahil şeriti var. Türkiye'ye gelen toplam turist sayısı 2002 yılında 13 milyon cıvarında ve geçtiğimiz önceki yılda bu sayı 40 milyona yaklaştı. Turizm gelirleri 12 milyar dolardan 30 milyar doların üzerine çıktı.

Kuruluşlardan gelen verilere bakarsak: Dünya genelinde öngörülen turist sayısı 1,8 milyar. Bugün bu sayı 1 milyar 200 milyon ile dünya nüfusunun beşte bir'ine ulaştı. Dünya ülkeleri bu gelişimeye ayak uydurmak, gerekli tedbirleri almak mecburiyetinde. Dünyanın en büyük havalimanı kapasitesi 150 milyon cıvarında. Istanbul'un dünyadaki en büyük havalimanının kapasitesinden 60 milyon daha büyük kapasitesi var. Türkiye'de havayolları ile yurt içinde seyahet eden insan sayısı 8 milyon. Örneğin: 2002 yılında Afrika'ya sadece 6 noktaya uçuş yapılırken bugün 44 noktaya ucuş yapılıyor. Hava alanı sayıları arttırıldı. Türkiye havacılık sektörü büyümeye devam ediyor olması büyük önem ifade ediyor.

 

Türk Hava Yolları (THY) şirketi'nin değeri

Şöyle değerlendirebilirim: Türk Hava Yolları (THY) şirketi'nin değeri ölçülürken dünyadaki pazar payı en önemli konulardan biri olduğuna dikkat çekmek isterim. THY'nin dünyadaki pazar payı 2016'da, 1.9'dan 2'ye çıkarıldı. Bu verilere bakılırsa THY E-ticareti de çok önemsiyor, aynı zamanda 2016'da kargoda % 16 büyüdü, kargo gelirlerin % 10'unu oluşturuyor. Bunu % 15'e taşımak ve Stratejik hedefi E-ticarette de çok güçlü bir kargo oyuncusuna dönüşmek istiyor. 2015'te 1 milyar 69 milyon dolarla, THY rekor kâr etti. 2015'te de 38 yeni uçak teslim alındı. 2018'de 43 yeni uçak THY filosuna teslim alınacak. Şu an filoda 336 uçak var. THY Planına göre 2023'e kadar 450'yi geçen uçak sayısına ulaşmak. Boeing 787 ve Airbus 350 gibi yeni nesil uçaklar için de görüşmeler yapılıyor. THY 2016'da Kriz yılında; Havalimanı saldırısı, darbe girişimi, 2017'ye de sarkan bu kriz artı ticari eşitsizlik ve ayrımcılık yaratan elektronik eşya (Laptop) yasağı; THY tüm bu saldırılara rağmen yaklaşık 15 yıldır sürekli olarak her açıdan büyüme trendi yakaladı ve ciddi anlamda başarı sağladı.

 

Tarım ve tekstil ile sınırlı olan Türkiye kısır döngü den çıktı

İstanbul havalimanı şu anda bu yılın sonuna kadar 150 milyon kapasiteli açılacak. 2023’te bu sayı 200 milyona çıkacak. Dolayısıyla bu havalimanımızın devreye girmesiyle ülkemiz; Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya'nın havacılıkta buluşma noktası haline geliyor ve havacılığın merkezi oluyor. Tabii ki bu, bölge ekonomisine, küresel ekonomiye bambaşka bir boyut kazandıracak. İlk olarak 150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak. Dünyanın sayılı projeleri arasında yer alan üçüncü havalimanının ilk etapta 90 milyon yolcuya hizmet verecek.

Dünya şehri İstanbul'da büyük akıllı havalimanı konsepti kimilerine ütopya geliyor. Oysa Türkiye kararlı davranarak uluslararası havacılık endüstrisini 2018 yılında akıllı ticaret merkezini dönüştürdü.

 

 

Koray Erdemli  (28.10.2018)

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem