sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Panama Kağıtları, büyük finansörleri içeren gizli bir McKinsey bağlantılı yatırım planını ortaya koyuyor


Bu makale 2018-10-14 16:39:50 eklenmiş ve 461 kez görüntülenmiştir.
Analiz

Zengin, güçlü ve etkili bir gizli küresel ağ, birbirlerinin şirketlerine yatırım yapıyorlar ve ne yaptıklarından hiç bahsetmemeye çalışıyorlar. Bu, crony kapitalizminin kalbindeki işlev bozukluğudur — herkesin mücadelesi sırasında zenginlerin daha zengin olduğu sistem.

Ayrıca McKinsey & Company'nin nasıl çalıştığının oldukça iyi bir açıklaması.

McKinsey, belki de dünyanın en tanınmış yönetim danışmanlık firması ve Amerika'nın seçkinleri için yüksek güçlü bir çiftlik takımıdır. Ayrıca McKinsey Yatırım Ofisi olarak bilinen 9,5 milyar dolarlık özel hedge fonuna da ev sahipliği yapıyor MIO, McKinsey ile bağlantılı birçok şirkete yatırım yapıyor ve kıskanılacak bir rekoru var: Son 25 yılın 24'ünde sadece 2014'te% 14'lük bir getiri de dahil olmak üzere para kazandı. Borsa ya da ortalama hedge fonundan çok daha yüksek.

McKinsey, MIO'nun var olduğunu kabul etmeye istekli (hatta çok ince bir web sitesi bile var ), ama bundan daha fazlasını söylemeye istekli değiller. Ve MIO'nun ötesinde, onlarca yıllık McKinsey dostluğunun aralıklarında, McKinsey'e bağlı bireylerin birbirlerinin şirketlerinde kaç tane yatırım yaptıkları hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Şimdi, Panama Kağıtları sayesinde, bir pencerenin küçük bir şeridini böyle bir şemaya getirdik. Karayipler'de bir vergi cenneti var, hepsi izlenemez ve Panamalı bir soya ve anlamsız bir isimle tamamlandı: Brightao .

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung tarafından elde edilen ve Uluslararası Füzyon Araştırmacıları ile Fusion ve diğer medya ortakları tarafından paylaşılan Panama Kağıtları, yolsuzluk, vergi kaçakçılığını ön plana çıkararak, devlet başkanları ve suçluların offshore holdinglerini açığa çıkardı. ve bu paralel finansal evren içindeki diğer yasadışı faaliyetler Makaleler ayrıca, zenginliğe, ayrıcalıklara ve McKinsey elitlerinin şanslı üyelerine ve onların arkadaşlarına tanınan fırsata nadir bir pencere sunuyor.

Brightao, 2007 yılında kurulmuş olup, İngiliz Virgin Adaları'nda bir kabuk şirketidir. Kurucu, McKinsey’in 43 yıllık tecrübesi ve hem Çin’de hem de sigorta endüstrisinde dünya çapında tanınan bir uzman olan Peter Walker’dı. Şirketin kurucu hissedarları Citigroup'u yaratan mali hizmetler imparatorluk üreticisi Sandy Weill; efsanevi M & A bankacı Gary Parr; ve çeşitli McKinsey eski meslektaşları.

Brightao, Walker'ın protestosunun birisinin hizmetinde, Heidi Hu adlı yüksek uçucu bir Çinli teknokrat olan McKinsey'de yaratıldı. Mevcut ve eski McKinsey çalışanları da dahil olmak üzere, büyük çaplı finansçıların, Hu'nun yeni ve gelecek vaat eden sigorta şirketlerine yatırım yapmalarına izin verdi. Bu durum, McKinsey'in önerdiği aynı şirketlere yatırım yapmaya karşı kendi kurallarını ihlal etmiş olsa bile.

Hu, Çin'deki en iyilerinden biri olan Fudan Üniversitesinden mezun oldu ve Çin Halk Üniversitesinden yüksek lisans derecesini aldı ve halen öğretirken Gallup'un Çin şubesini kurdu. Gallup onu ABD'ye gönderdi ve Nebraska Üniversitesi'nden doktora yaptı ve McKinsey'ye katıldı.

McKinsey'de çalışırken Hu, Mingya adında bir Çin sigorta aracı kurdu. 2007 yılında Walker ve onun iyi bağlı çalışanlarının desteğiyle, McKinsey'den Çin'deki Mingya'nın tam zamanlı yönetim kurulu başkanı olmak için ayrıldı.

Sadece Panama Kağıtlarına teşekkürler, sonra ne olduğunu biliyoruz: Hu, Walker ve arkadaşları da dahil olmak üzere, derin cepli yatırımcılardan Mingya'ya para biriktirmeye başladı. (McKinsey, MIO'nun Mingya'ya yatırım yapıp yapmadığını söylemeyi reddediyor.) Walker ve Weill gibi finansörler Çinli şirketlere yatırım yapmak istediklerinde, kendi adlarına bunu yapmaya izin vermediler: yabancı yatırımın bir tür kurumsal ortakla yapılandırılması gerekiyordu.girişim. Walker ve arkadaşları Hu'nun şirketine yatırım yapmaya karar verdikten sonra, onlar, yeni bir şirket, Mingya'ya yatırım yapmak için kullanılacak bir yatırım aracı yaratmaları gerektiğine karar veren bir Washington hukuk bürosunu işe aldılar. Brightao dediler.

Brightao'nun saygın vergileri ve düzenlemeleriyle ABD’ye nasıl dayanması gerektiğine dair iyi bir neden yoktu - ve öyle değildi. Bunun yerine, bir Panamalı hukuk bürosu olan Mossack Fonseca, yeni şirketlerin kurulmasını mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak için çabalayan bir yargı alanı olan İngiliz Virgin Adaları'nda yeni bir oluşum yaratma görevini üstlendi.

Tabii ki, Birleşik Krallık'taki yerine İngiliz Virgin Adaları'nda bir şirket kurmanın başka yararları var. Bir şey için, İngiliz Virgin Adaları'ndaki şirketler herhangi bir kurumlar vergisi ödemiyor. Sonuç olarak, herhangi bir kar açık denizde kaldığı sürece, haksız kalır.

Gizlilik de vardır. Panama Kağıtları sızıntısı olmasaydı, Brightao ve hissedarlarının detayları tamamen gizli olurdu. Sızıntıdan sonra bile, Brightao'nun yöneticileri Füzyon kayıtlarına yorum yapmayacaklardı. Genel kuralı, bunlardan herhangi birinin ne kadar az söylendiği, daha iyi olduğu gibi görünüyor. McKinsey'de basın ofisi Walker'ı kullanılabilir hale getirmez veya Mingya'daki olası bir MIO yatırımından bahseder; Cevap vermeyi neden reddettiklerini bile söylemezlerdi.

Brightao'nun resmi kuruluşu, 2007 yılında, Amerikan finans hizmetleri endüstrisinin standartlarına göre, yıldızlarla dolu bir kurucu listesiyle 2007'de geldi. 1,368,900 hisse ile Weill vardı; Parr, 513,350 hisse ile; ve eski bir McKinsey partneri olan Thomas Hardy, 256.700 hisse için olan özel sermayeli honcho'yu (Nisan 2008'de 440.000 daha satın almaya devam edecek) döndü. Daha küçük yatırımcılar da vardı. Bunlar arasında Weill'in personel şefi Mike Conway de kendi adına 13.700 hisse (patronunun yatırımının% 1'i) satın aldı. Uygun şekilde, 2,374.250 hisse ile en büyük yatırımcı Walker oldu. Yatırımcıların hiçbiri Fusion'a hisseleri için ne kadar ödediklerini söylemezdi.

Walker Hu'ya sadece parayla değil, bağlantılarla da teslim olmuştu. Hu, “Wall Street'in büyük timsahları” ile dostluğunu geniş bir şekilde gösteren Çin basınında cesur-isim-yatırımcılarıyla fotoğraflandı. AIG'nin kurucusu Hank Greenberg'den Hu'nun “doğduğunu” söyleyen bir alıntı bile vardı. sigorta işinde olmak ”ve bir gün olduğu kadar başarılı olacaktı.

Aynı şekilde Hu, Walker'a teslim olmuştu. Uçan bir uluslararası sigorta uzmanı ve bir Çin vatandaşı olarak, bir sigorta imparatorluğu kurmak için mükemmel bir yerdeydi. Sonuçta, Çin etkili bir sosyal güvenlik ağına sahip olmadığı için , aileler özel sigortaya bel bağlamak zorunda kalıyorlar ve ülke daha zengin hale geldikçe daha fazlasına ihtiyaç duyacaklar.

Walker ve çevresinin işine yatırım yapmasını teklif ederek Hu, onlara, büyük olma potansiyeline sahip erken aşama Çinli bir şirkete doğrudan yatırım yapma fırsatı verdi. Esasen girişimcilerin, hem şahsen hem de profesyonel olarak kendilerine en yakın insanlardan para topladıkları “arkadaş ve aile” turuydu. Hu'nun davası dışında, ağı, küresel sigorta endüstrisinde, istediği zaman stratejik tavsiyelerde bulunmasına yardımcı olabilecek bazı büyük isimlerden oluşuyordu.

Walker gibi, Hu da yorum için birden fazla istekte bulunmadı. Bu nedenle, Walker'ın Hu şirketindeki yatırımının sigorta sektöründe ve Çin'de danışmanlık müşterilerine açıklanıp açıklanmadığı konusunda bir fikrimiz yok. McKinsey gibi yönetim danışmanlığı , bilgiye erişimi doğru bir iş modeline dönüştürdü : Bir endüstride birçok rakibe danışmanlık yapmaları ve diğer herkese ne “en iyi uygulama” olduğunu söyleme kabiliyetleri vermeleri yaygındır.

Yine de McKinsey, tavsiye ettiği şirketlere doğrudan hisse senedi kazandığından ötürü ünlüdür: Anita Raghavan'ın “Milyarder'in Çırağı” adlı kitabında bildirdiği gibi, bu tür düzenlemeler “bazı durumlarda tamamen çıkar çatışmaları ortaya çıkarmıştır ve diğerleri de tamamen firmanın kültürüyle ilgili oranlar. ”

Sonuçta, tüm avantajları ile bile, Mingya, Hu'nun umduğu gibi çalışmadı. 2009 yılında şirketi bıraktı ve hissedarları hala yatırımlarında sağlıklı bir getiri görmeyi çok isterlerken, en az bir tanesi satmaya karar verdi. Panama 2014'ün ilk yarısında, Panama Kağıtları'nın gösterdiği 1,368,900 hisselerinin tamamını kendi genelkurmay başkanı olan Conway'e sattığı Ekim 2014'te Brightao hissedarı olmaktan çıktı.

Panama Kağıtları sadece bu kadar çok şeyi ortaya koyuyor: Conway'in bu hisselere ne kadar ödediğini veya bu yatırımı nasıl finanse ettiğini bilmiyoruz. Sorduğumuzda Fusion'a söylemezdi. Conway, biri için, bu McKinsey egemenliğindeki dünyadaki gizlilik değerini açıkça öğrendi. Belki de Mingya büyük bir miktar için kazanılmış olursa, kendi finansal hizmetlerinin başlangıcını başlatmak için ortaya çıkan düşüşü kullanabilir. McKinsey'e yatırım yapması bile mümkün olabilir.

Çıplak Gerçekler Çalışanı ve Isabelle Niu tarafından ek araştırma.

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem