sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Çakallarla Dans


Bu makale 2018-09-11 09:37:42 eklenmiş ve 2317 kez görüntülenmiştir.
İbrahim Halil İzmitli

 

 

Normalde yazımın başlığına ilişkin bir girizgah yapmam icap ederdi. Lakin yazılarımı takip eden okuyucular bilirler ki ben sözleri çok fazla uzatmayı sevmeyen sonuç odaklı yazılar yazmayı seven birisiyim. Bu yazımda da buna riayet ederek doğrudan konuya girmek istiyorum. Güzel ülkemizde tatil yaptıp dönen bazı arkadaşlarımla sohbet etme fırsatı buldum ve kendisine memleketteki havayı sordum. Aldığım cevap beni son derece şaşırttı. Ben ekonomik hava ile ilgili bir cevap beklerken bambaşka bir konu ile çıktı karşıma.

 

Uzun süredir konuşulur bazı AK Partili milletvekillerinin fetö’cüleri hapisten para karşılığı itirafcı yaparak kurtardığı konusu. Sizler de gayet iyi bilirsiniz ki bilhassa son 5 yılda Ak Parti iktidarına yönelik buna benzer bir çok algı operasyonları yapılmaya çalışılmış fakat bir çoğu başarıya ulaşamamıştı. İşin doğrusu bende bu iddiayı Ak Parti karşıtlarının uydurması olarak algılamış ve 250’den fazla kişinin şehit binlerce kişinin de gazi olduğu o hain darbe girişimine müdahil olmuş kişilerin para karşılığı hemde Ak Partililer tarafından itirafcı yapılmak suretiyle mepushanelerden çıkartıldığı söylentisini asparagaz olarak düşüntüm. Bu İnsanlar ailelerini, eşlerini, çocuklarını ve geleceklerini kısacası hiçbir şey düşünmeksizin sadece çok sevdikleri cumhurbaşkanlarının bir tek sözüyle sokağa çıkmış, direnmiş, tankların önüne yatmış, namluların önüne kendini siper etmiş ve bir çoğu canlarını orada bırakmışlardı. Peki bunu niçin yaptılar? Elbette başta ülkelerinin birliği, beraberliği, dirliği için ama bir o kadar da 16 yılda ülkeyi son yüzyılda yapılamayan yatırımları ve atılımları gerçekleştirmiş olan cumhurbaşkanlarını korumak için yaptılar. Maalesef gelinen noktada bir çok AK Parti milletvekilinin ve bir çok üst düzey yöneticinin para karşılığı hüküm yemiş fetö’cüleri hapisten kurtardıkları ve bu işin Şâmil tayyarın da tabiriyle „fetö borsası“ haline dönüştüğünün gerçek çıkması bende derin yaralar açtı.

 

Tekrar dönelim geriye, tatilden dönen arkadaşlarıma.. Ak parti il teşkilatları çok rahatsız, bazı milletvekilleri seçim bölgelerinden tutuklu olan bazı fetö’cüleri yüklü miktarda para karşılığında serbest bırakılması yönünde girişimde bulundukları ve il teşkilatlarının bu durumdan ciddi manada rahatsız olduğunu söyledi. AK Partide yaşanan bir çok sıkıntıların dışa vurması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 yılın ardından tekrar partide ipleri eline almasının sebebi değil miydi? Ve sayın cumhurbaşkanı tekrar genel başkan seçildiğinde bu tür kişilerle mücadele etmek ve parti ile ilişiğini kesmek üzere vaatte bulunmadı mı? Gelinen noktada üzülerek şahit oluyoruz ki şu saatten sonra 10 tane Recep Tayyip Erdoğan da parti’nin başına geçse atı alan üsküdarı çoktan geçmiş, saman altından su yürütenler tezgahı sağlam kurmuş ve çakallar durmaksızın dansa devam ediyor.

 

Nihat Zeybekçi’nin Denizli’de fetö bağlantıları sebebiyle hem il teşkilatı hem Denizliler tarafından ciddi şekilde eleştirilmesine ve fetö bağlantısı sesli olarak dile getirilmesine rağmen sayın cumhurbaşkanı tarafından ekonomi bakanı yapılması, bir çok kişi tarafından televizyon programlarında başdanışmanların bir çoğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğru bilginin ulaşmasını engellediği yönünde somut bilgiler gitmesine rağmen, bazı kurum ve kuruluşların başında hala fetö’cülerin aktif olduğu ve fetö’cü olmayanlara yönelik algı operasyonları yürüttükleri bildirilmesine rağmen, il teşkilatlarında halk tarafından sevilmeyen insanların hala görevde tutulması ve desteklenmesi Ak Parti’de bazı işlerin doğru gitmediğinin somut örnekleridir. Cumhurbaşkanına danışmanlık yapan yani vazifesi cumhurbaşkanını doğru bilgilendirmek olan kişilerin koltuklarını kaybetme korkuları sebebiyel cumhurbaşkanına doğru bilgi aktaramamaları, kendi menfaatleri için risk almayan

ve şahit oldukları bir çok olaya sadece sistemin dışında kalmamak için sessiz kalan, Ak Parti iktidari dönemindeki güçten nemalanmak için partiliden fazla partici olan kişilerin varlığından cumhurbaşkanının haberdar olmaması kabul edilebilir bir durum değildir. Elbette Türkiye’yi dünyada söz sahibi bir ülke yapma hedefi ile yedi düvele karşı mücadele eden Sayın Erdoğan herşeyden haberdar olamayabilir. Sorun onu bu durumdan haberdar etmesi gerekenlerin vazifelerini doğru yapmaması ve tamda olayın merkezinde bulunmaları. Bu durumda şayet Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kişileri hala yanında tutuyorsa oluşacak başarısızlıkta sorumluluğu kendinde aramalıdır. Dedim ya düzen kurulmuş ve çakallar dansta. Tezgaz o kadar iyi kurulmuş ki herhangi bir kişi bu çakalları deşifre etmeye kalktığında bu çakallar hemen devreye girerek cumhurbaşkanı nezdinde bu kişiler itibarsızlaştırılarak sistemin dışına atılmakta.

 

Bu sebeple „eee canım kardeşim cumhurbaşkanı da her şeyi bilemez ki“ sözünü asla kabul etmiyorum. Evet cumhurbaşkanı ufak tefek olaylardan haberdar olamayabilir fakat devletin bekâsını ilgilendiren bu tür önemli hususlardan cumhurbaşkanının haberdar olması şarttır.

 

Şayet olamıyorsa bunun iki sebebi olabilir;

1- Cumhurbaşkanı Ak Parti ve hükumet üzerindeki hakimiyetini kaybetmiştir.

2- Cumhurbaşkanının etrafı çakallar tarafından çevrilmiştir.

 

Çok açık söylüyorum şayet cumhurbaşkanı etrafında dönen dolapları bir an önce fark ederek ciddi manada bir temizlik yapmaz ise gerek fetö’den gerek AK Partili milletvekilleri, gerek AK Partili yöneticiler vesilesiyle mağdur edilen kişiler tarafından Allah ciddi bir hezimete uğrayacaktır. Cumhurbaşkanı’nın etrafına baktığımda üzüntüden içim parçalanıyor. Bir çok liyakatsız, beceriksiz, sadece kendini çazarlamak üzere programlanmış insan sürüsü. Özel hayatında sayın cumhurbaşkanına ağıza alınmayacak ağır hakaretler edenler cumhurbaşkanına başdanışman yapılıyor, hayatta başarısı olamayan bazı tipler sürekli cumhurbaşkanı ile aynı karede. Tabiiki ceketlerin önü ilikli ve eller bağlı! Başta Cumhurbaşkanı’nın etrafı gerek Ak Parti gerek UİD (UETD) olmak üzere partiye yakın kuruluşlardan bu neydü belirsiz güruh ivedi olarak uzaklaştırılmalı.

 

Şayet yazımın başında da ifade ettiğim gibi bazı milletvekilleri parası olan fetö’cüleri yüksek meblağlar karşılığında hapisten kurtarıyor ve bu hain örgütün tuzağına düşmüş saf duygularla inanmış büyük ölçüde masum görülebilecek kişiler parası olmadığı için hapiste mağdur ediliyorsa bunun vebali büyük olur. Ve daha da ötesi Allah muhafaza bir daha gerçekleşecek olan bir ayaklanmada Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa inecek hiç kimseyi bulamayabilir. Dost acı söyler amacım asla sayın cumhurbaşkanını yermek, eleştirmek değil tam aksine korukmak. Amacım dünyadaki bir çok sorunla mücadele etmek zorunda kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programları içerisinde göremediği noktalara dikkatini çekmek. Vakit aslanın sahaya inerek çakalları dağıtma vaktidir. Umarım çıkarları ve hırslarından gözü dönmüş çakallar galip gelmez.

 

Allah’a emanet olun

 

Halil İbrahimn İzmitli

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem