sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

MEMLEKETİ NE HALE GETİRDİLER ! Ne güzeldi ...!


Bu makale 2018-06-06 08:22:47 eklenmiş ve 797 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

MEMLEKETİ NE HALE GETİRDİLER ! Ne güzeldi .!

 

Ne güzel bir memleketimiz vardı ! Ne güzel bir İstanbulumuz ne güzel bir Maraşımız ,ne güzel bir Diyarbakırımız,ne güzel bir Erzincanımız ne güzel bir Sivasımız  ve ne güzel bir Ankaramız vardı ! 

Evet ülkemizde huzur ve güven vardı! Hertaraf  güllük gülüstanlıktı !Hergelen hükümet   görevini yerine layiki ile getiriyor gelecek nesillere güllüs gülüstanlık bir memleket bırakıp gidiyordu !Lakin siz bakmayın arada sırada askerler darbe oluyordu.O darbelerde ne güzeldi 'istikrar içinde her 10 yılda bir yapılıyordu .Ne güzeldi ...!

Yaşımın yettiği 12 eylül ne güzeldi  bir sağdan bir soldan asıyordu paşa ! Yaş 50 oldu ama Türkiye Cumhuriyeti  94 yaşında ve ben negüzel 50 yılın 22 yılını ne güzel istanbulum da yaşadım !! Nurettin Sözenimiz vardı.Ne güzeldi  İSKİ'miz  vardı! Ne güzeldi , akmayan sularımız vardı. Ne güzeldi, bonus olarak çamurlu ve hatta kokan Haliçim vardı. negüzeldi ...!

En güzeli yaşadım en güzelini gördüm okmeydanı devlet hastanelerinde , ne güzeldi geceden sıraya girer sıra numarası alır sora sıra bize gelince sıra bitti denirdi.Negüzeldiiiii ahhh ahhh . Ne özledim o güzel yılları . Böbrek taşı düşüren yollarımız konserve kurutu gibi mini mini otobüslermiz vardı ne güzeldi yaaaaa...!! 

Ben o güzel günleri özledim . Hani  boş geçen dersleri eli cebinde çocuklar bugün pazarda corap satamadım keyfim yok diyen öğretmenimi özledim .Ve tabiki bir kitap için kırtasiyecinin oğlu ile olan torpilli ilişkimizi kullanmayı özledim .NE GÜZELDİ YA!!

Ne güzeldi ya ekmek kuyruğu ,yağ kuyruğu ve olmayan benzinin kuyruğu kuyruklar ne güzeldi ... Varmıydı bizim gibi güzel kuyruk hikayeleri olan başka bir ülke ?!

Ahhh dostlar ahhh özledik ya o günleri durun bak hatırladım ençokta  o güzel insanları yani o eşi benzeri bulunmayan politikacılırımız özledim .. Hani hiç bir mal varlığı olmayan  şair ama karaoğlan olan politikacımızı nasılda bağırırdı. ''bu kadını çıkardın burdan, nasılda bağırırdı burası devlete meydan okuma yeri değil dir.'' diyen Başbakanımız vardı . Ne güzeldi 70 cent muhtaç bırakan yapısı ile Milletin gönlünde taht kuran ve   darbedelerde şapkasını alır gider sonra tekrar gelir, gider, gelir. Ne güzeldi, dün düdür der herkesi güldürürdü . Ne güzeldi ya Hocamız vardı kadayıf derdi fırın derdi ,Ne güzel kadın başbakanımız vardı her lafı bir vezice anlayan bahtiyar anlamayan mesut kalırdı . Ne güzeldi o başbakan  ! Konuşurdu araya reklamlar alınır millet işini halleder ama o konuşacağını konuşurdu ...

Ne güzel paşalarımız vardı pezevenk derlerdi! Başbakanlarla ne güzel kardeş kardeş geçinirdiler!  Köylümüze hayvan dışkısı yedirirler ve faili mechuller fail ve mechul kalırdı herkes mutlu idi ne güzeldi .

Bombalar patlar ama ne güzeldi ! Haberler o bombaları patlatını değilde hükümetleri al aşağı ederlerdi basın patronu ne güzeldi! Başbakanı pijama ile karşılar talimatları verirdi Gazeteler olanı biteni nasıl magazinleştirirdi. Ne güzel di o gazeteler okudukca okuyasın gelirdi !!

Ne güzeldi ya bütün güzellikleri kaybettik. Hepsi Erdoğanın suçu ! Geldi sanki bu güzellikleri devam ettiremiyorydu.Oysa istikrar şartı değilmi ? O güzellikleri geri istiyoruz biz güzelliklerle büyüdük. İsteklerimiz sıralıyorum sayın Erdoğan  !

1- Kokan ama Altın boynuzlu Haliç!

2-çamurlu şifalı akmayan sulardan !

3-süründüren ama öldürmeyen hastanelerden !

4-böbrek taşı düşüren yollardan !

5-Darbe yapan ama öyle 10 yılda değil her beş senede bir ordu !

6- Faili mechuller!

8- 70 cent değil ama 1 euro muhtaç olmak ! 

9- Fetöcü komutanlar !

10 - unutmadan tabiki kuyruklar kuyruklar  kesinlikle isteriz ....

 

Neyse arkadaş kısacası BİZE NE GÜZEL  RAHAT BATIYOR .....Sizin gidin Batıran gelsin !!

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.6825 5.6928
€ EURO 6.5678 6.5797
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem