sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

''Türkiye'ye gitmekten korkuyorum ''


Bu makale 2018-04-30 09:01:01 eklenmiş ve 521 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

''Türkiye'ye gitmekten korkuyorum ''

Evet bugün mekanıma giren bir Alman müşteri Türkçe konuşunca  ilk etapta dikate almadım Fakat ısrarla Türkçe konuşmaya çalışınca  merakımı celb etti ve bende Türkçe Antalya Alanya 'da yerleşik yaşayan Almanlardan sandım . Yaşı 65 olduğunu sandığım Almana Türkçe  Alanyadan mısınız diye sorunca Türkçesinin'de o kadar iyi olmadığı ortaya çıktı . Bunun üzerine Almanca konuştuk .Kendisine Alanyalı Almanlardan olduğunu sandığımı söyledim ve Türkçeyi nerde öğrendiğini sorunca bir ara istanbul'da kurs yaptığını söyledi . Bende kısa olmuş sanırım tekrar İstanbula gitmesini tavsiye ettim .

Kendisinin öğretmen olduğunu söyleyen Alman   bana Türkiye'ye gitmekten korktuğunu ve hayat güvencesinin Erdğanla birlikte kalmadığını söyledi . Tabi ben bu söylemine gülümsedim . Almana buna nasıl kanaat getirdiğini sordum  bana medya'dan okuduklarını söyledi .Ve tabi Deniz Yücel ,Can Dündar olaylarının etkisinin olduğunu  .

Ben Almana  Türkiye'de Almanların can güvenliğinin Türklerin Almanya'daki can güvenliğinden fazla olduğunu söyledim . Bana bakarak neden öyle düşünüyorsunuz diye sordu .

Bakın dedim Türkiye 80 miyonluk büyük bir ülke ve bu ülkeye milyonlarca turist gider ben daha canından olmuş bir Alman duymadım . İstisnalar olabilir ama ben duymadım .Fakat Almanya'da  son 20 yıldır öldürülen Türklerin birkaçını  isimlerini sayayım size örneğin Solingen Genç ailesi ,Mölln öldürülen Türkler  , Nsu Irkcı  cinayetleri , 8 Türk bir yunan bir Alman polsi ,Mete ekşi ,Burak Bektaş , isterseniz  size onlarca isim sayabilirim dedim . Tabi biraz bozuldu .

Diğer konuya gelince ...

Sonra devam ettim Siz öğretmensiniz bilmeniz gerekir .Eğer bir terör örgütlerine  destek verecek şekilde yayın propaganda yaparsanız her ülkede hapis cezası veya para cezası alırsınız dedim ve örnek verdim .RAF  ile alakalı bunu yapsanız Almanya'da ne olur size ? Türkiye'ye gönül rahatlığı ile gidin dedim  ve Türkçenizi ilerletin ama birşey sakın yapmayın PKK ve Fetö 'ye destek verecek eylem ve söylemler. Bana güldü ve haklısınız dedi . 

Anlıyoruz ki Alman medyası propagandalarının esiri olan Alman halkı başka bir kanaldan bilgi akışı sağlayamadığı için haklı olarak bu duruma düşüyor .

Peki bu karapropagandanlara karşı biz neler yapıoyoruz veya yaptık ?1

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.6825 5.6928
€ EURO 6.5678 6.5797
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem