sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

12 MADDE İLE KİM FETÖCÜ ?


Bu makale 2018-04-01 14:04:45 eklenmiş ve 1215 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

İSLAM ,TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN HER KONUDA  ANA SİLAH OLMUŞTUR .

 

Devlet FETÖ 'nün illegal bir yapılanma olduğunu yani Terör Örgütü olduğunu 2014  Milli Güvenlik kurulu tavsiye kararları ile aldı . Ve kırmızı kitaba Ulusal Güvenliğimizi tehtid eden örgütler listesine Fetö  yapılanmasınıda ekledi .Yani terör örgütleri listesi güncellenmiş oldu . Bu tam 2014 yaz aylarına denk geliyor . Ogündür bugündür Devlet Fetö 'ye karşı  diğer silahlı örgütlerle verdiği mücadeleye benzemeyen farklı bir savaş vermektedir . Diğer terör örgütlerin yapılanması işlevi ve dayandıkları ideolojik fikirleri itibari ile devleti sahada silahlı mücadelede uzun süreçli bir mücadeleye soksada Fetullahcı terör örgütü bunlardan tamamen farklı bir yapılanma ve ideolojik bir yapılanma olarak kendini sergiliyordu .

 

NUR CEMAATİ KULLANILDI !

FETÖ uzun yıllar İslam dinini yapılanmaları için anatemel fikir olarak kullandı . Türkiye Cumhuriyetinin %99 müslüman yapısı ile FETÖ 'nün islam donesini kullanması çok normaldi . Bunun ilk ayağı olarak bir cemaat yapılanması olan sünni gelenneğe bağlı NUR cemaati olmuştur . Terör örgütünün başı Gülen uzun yıllar bu gerçeği bilerek NUR cemaatinin içinde güçlenerek önündeki rakiplerini çeşitli ayak oyunları ile yok edip yıllar sonra Gülen Cemaatinin temellerini atmıştır .

 

ABANT PLATFORMU, FETTULAH GÜLEN’İN ÖRGÜTLENME PROJESİDİR.

Abant toplantıları ilk başları Türkiye'de zemin bulurken daha sonraları uluslararası bşir platform olmuştur .Ve o tarihlerde bu platform rağbet okadar büyüktüki Türkiyenin sayılı isimleri orda görüntü vermekten kaçınmıyordu .Ve muhalif  basında geçen alıntılar 'da “Abant platformu” kendiliğinde oluşan ya da farklı görüşlerden, çevrelerden yan yana gelen bir kaç, aydın, yazar ve gazetecinin oluşturduğu bir proje değildir. Abant Platformunun arkasında 1994 yılında kurulan “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı” vardır. Vakfın Onursal Başkanı Fetulah Gülen’dir. Vakfın kurucu üyeleri ise Gülen’e yakınlığı ile bilinen gazeteci ve yazarlardan oluşmaktadır. Bunların hemen hemen hepsinin de “Gülen bağlılığı, sevgisi ve hasreti” eksik olmaz. İşleri ve statüleri verilmiştir. Her biri Fetullaha yakınlığı ile biline gazete ve yayın kuruluşlarında çalışır ve yerine getirdikleri görevleri nedeniyle oradan geçinirler. Bunlar arasında, Abdullah AYMAZ, Ahmet TAŞGETİREN, Ali BULAÇ Ekrem DUMANLI, şu anki Vakıf başkanı, Harun TOKAK ve Hüseyin GÜLERCE gibi gazeteciler vardır. Ortak özellikleri Fetullah Gülen çizgisine zerre eleştiri getirmemek ve toz kondurmamaktır. Evet o dönemin bu isimlerininbazıları tehlikeyi erkengörmüş ve aralarından ayrılmıştır . Lakin bazı isimler hala Yurtdışında F.Gülen Örgütü üyeliği ve propagandasına devam etmektedir. Bazı isimler ise 15 Temmuzla birlikte tutuklanarak hapis cezası aldılar .

 

Kültürlerarası Diyalog Platformu, Diyalog Avrasya Platformu Uluslararası katılım 

 

İlk Abant Platformu toplantısı, Fetullah Gülen’in onursal Başkanı olduğu bu vakfın kuruluşunda dört yıl sonra 1998 yılının Haziran ayında düzenlenmiştir.  “İslam ve Laiklik” başlığı altında düzenlenen bu sempozyuma değişik çevrelerden de kişilerin katılımı sağlanarak, “seçkin aydınlar” kulübü yaratılmaya çalışıldı. Önceden kurgusu yapılmış olan bu platform fikri, Abant sempozyumundaki bileşimi de, Gülen projesinin dahil etmek amacıyla oluşturulmuştur. Bundan sonraki tüm Abant platformu takvimleri, bu vakfın resmi web sitesinde olduğu gibi, Fetullah Gülen’inde web sayfasında eş zamanlı yayınlanmış ve yayınlanmaya devam etmektedir. Bu çalışmaların finansman kaynaklarının da nereden karşılandığını hatırlatmaya gerek yok. Yani “paraya veren düdüğü çalar” misali bir platformdur.

Kısacası, Fetullah Gülen’in onursal başkanlık yaptığı bu vakıf, sadece Abant ile sınırlı bir çalışma yapmamaktadır. Buna ek olarak, Kültürlerarası Diyalog PlatformuDiyalog Avrasya Platformu gibi farklı uluslararası platformları da yürütmektedir.

Abant platformu dördü yurt dışında olmak üzere, onüç toplantı gerçekleştirmiştir. Platformların masraflarını ise, tabii ki Fetullahçı Vakıf karşılıyor. Vakfın gelir kaynaklarında ise bir şeffaflık belirtisi yoktur

Tüm bu bilgiler ışığında 

 

FETÖ'de ŞUAN DURUM NEDİR ?

15 Temmuz sonrası bu yapılanmanın Türkiye'de varlığı bitirilmeküzere Devlet harekete  geçmiş vebüyük bir yol almıştır . Yurd dışında ise  Türkiyenin sözünün geçtiği yerlerde operasyonlar la  bu örgütün para ve insan kaynakları çözülüyor .Şuan güçlü oldukları ülke Almanya ve ABD 'dir lakin bu süreç uyun vadede devam etmeyecek ve o ülkeler zaman içinde bunları Terör örgütü olarak tanıyacaktır . Bunun olma şansı 2019 seçimleri sonrası %99 dur.

2019 Türkiye seçimleri FETÖ uluslararası güçünün biteciği dönem olacaktır . Lakin bu rgüt üyelerinin o ülke vatandaşı oldukları için önümüze bir çok Deniz Yücel vakası gibi olaylar gelebilir . Zaten bu yapılanmalar  şuan kendilerini o ülkelerin yapılanmaları ile devşirme içindeler. İsmi terör listesinde olmayanlar ise Türk menşeğeli işadamları derneklerinde ve stk'larda temize çıkarıyorlar . Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının daha duyarlı ve dikkatli olması gerekir  .Enbüyük görevde STK Başkanlarına düşmektedir .

 

12 MADDE İLE KİM FETÖCÜ ?

 

Evet Türk Devletinin bu konudaki kıstasları şöyle sıralayabiliriz .

 

1- 17-25 Aralık darbe girişimleri ve MİT tırlarının durdurulması olaylarından sonra FETÖ yayın organlarından olan Zaman gazetesi, Bugün gazetesi aboneliğini devam ettirenler veya yeni abone olanlar.

2- Yine bu tarihlerden sonra örgütün niyeti ortaya çıkmasına rağmen, tüm ikaz ve yardımlara rağmen, çocuklarını FETÖ’ye ait okullarda-dershanelerde ve etüt merkezlerinde okutanlar.

3- 50 bin kişilik özel FETÖ iletişim ağına dahil olanlar. FETÖ’cülerin kurduğu özel bir iletişim ağı var. O ağ üzerinden 50 bin kişi irtibat kurmuş.

4- 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra FETÖ’ye ait finans kurumlarında hesap bulunduranlar, özellikle de FETÖ çağrısı ile bankaya yeni para yatıranlar.

5- FETÖ tarafından kurulan Aktif-Sen gibi sendikalarda 17-25 Aralık’tan sonra üyeliğini ısrarla devam ettirenler.

6- Yine FETÖ’ye ait olan Memurlar Vakfı, YÖNETDER’e üyeliğini devam ettirenler.

7- Telefon dinlemelerine takılanlar.

8- 17-25 Aralık darbe girişimi ve MİT tırları olaylarından sonra FETÖ mensuplarının yurt içi ve yurt dışında yaptıkları toplantılara, özel organizasyonlarına, ev toplantılarına katılanlar.

9- 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra teröristbaşını Pensilvanya’da ziyaret edenler.

10- Darbe girişimine katılanların ve destek verenlerin ifadelerinde ismi geçenler.

11- FETÖ’ye müzahir TUSKON gibi, İŞAD gibi iş dünyası derneklerinden-vakıflarından-sendikalarından 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra ısrarla ayrılmayanlar.

12- Yine FETÖ tarafından kurulup işletilen Yazarlar Vakfı-Abant Platformu ve FETÖ’ye ait üniversitelerin-okulların yönetici-mütevelli heyeti ve üyeliğinden 17-25 Aralık’tan sonra ayrılmayanlar.u

Bu kıstasların  Türkiye ölçekli  olduklarını görüyoruz  oysa  FETÖ uluslararası yapılanması ile 12 maddelik bir kıstasın içine sığma olasılığının almadığını gösteriyor .

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3710 5.3807
€ EURO 6.0755 6.0865
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem