sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Berlin'de olan biten ...


Bu makale 2018-03-12 13:26:46 eklenmiş ve 1186 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

HÜKÜMET CDU - SPD ARSINDA KURULDU LAKİN SPD KAYBETTİ.

Bu hafta  Almanya dolayısı ile Berlinin en önemli gündemi tabiki  GroKo yani büyük koalisyonun kurulması idi. Almanya Eylül 2017  seçimlerinden sonra 2018 mart başı büyük koalisyonuna kavuştu. Ve bu koalisyon süreci gösterdiki Almanyanın politik güvenilirliğide hayal kırıklığı yaratabiliyormuş . Gerçi 4 ay ülke bunun farkına pek varmadı .Almanya 'da hükümetten çok devlet sistemin yerleşik olması bir kaosa sebep olmadı .Fakat yeni hükümette en çok hayal kırıklığı veya şaşırtan olay dişişleri bakanlığının el değiştirmesi idi.SPD bu sürecte büyük yara aldı . Martin Schulz'un görevini  Andrea Nahles'e (47) bırakmasından sonra ve Sigmar Gabriel'in bulundukları görevi bırakmak zorunda olması buna delalettir. 

 

SPD yeni kabinnette şu isimleri ile öneçıktı :

► SPD: Finanzminister (Maliye)Olaf Scholz (59), Außenminister(Dişişleri) Heiko Maas (51), Justizministerin(Adalet) Katarina Barley (49), Umweltministerin (Çevre)Svenja Schulze (49), Familienministerin (Aile)Franziska Giffey (39), (Çalışma)Arbeitsminister Hubertus Heil (45).

SPD 'de Neukölln belediye  başkanının aile bakanlığına getirilmesi beni bir Neukölln 'lü olarak memnun etti . Kendisinin bu görevde başarılı olacağını düşünüyorum .Türklere karşı sıcak kişiliği ile var olan sorunların çözümüne katkı sunacağını umuyorum . Türkiye açısından  hayal kırılığı olarak görülebilecek ismin görevinden olması ise Sigmar Gabriel oldu .Onun yerine gelen isim ise SPD 'nin sol kanadının bir ismi Heiko Maas oldu .

CDU ise kabineye giren isimler şunlar :

► CDU: Kanzlerin(Başbakan) Angela Merkel (63), Kanzleramtsminister Helge Braun (Bakan)(45), Verteidigungsministerin(savunma) Ursula von der Leyen (59), Wirtschaftsminister(Ekonomi) Peter Altmaier (59), Gesundheitsminister (Sağlık)Jens Spahn (37), Bildungsministerin(Eğitim) Anja Karliczek (46), Landwirtschaftsministerin(Ziraat) Julia Klöckner (45).

CDU 'da başbakanın  Angela Merkel olarak kalması hem onun başarısını gösterir ve bu Türkiye açısından kanımca olumludur.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ALMANYA'DA IRKÇI TERÖR YANISIRA PKK TERÖRÜ TÜRK'LERİ HEDEF ALIYOR .

Evet  Türkler yine hedefte  2017 yılında 950 ırkçı saldırı kayıtlara düşüerken  bunun dışında son günlerde PKK 'nın Almanya sokaklarında terör estirdiği görülüyor . Dün Ditib Reinikendorf ilcesindeki „Koca Sinan Camii“   kundalanarak tamamen kullanılamaz hale geldi. Olay yerine Türkiye Cumhuriyeti Berlin Başkonsolosu  Mustafa Çelik ve Eyalet içişleri bakanlığı vekili gelirken konu ile alakalı açıklamalrda bulunuldu .Vatandaş yakılan camii önünde namaz kılarak bir nevi  bizim için heryer ibadethanedir mesajını verdi.

Olayın sadece mal kaybına yol açması en azından sevindirici olmuştur. Reinikendorf CDU eyalet vekili  BURKARD DREGGER  olayın kabul sorumlularınınmuhakkak yakalanacağını söylerken tabiki Almanya'daki NSU ve benzeri çinayetlerde verilen sözler akla geldi

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Berlin Truzim Fuarı

ITB  ve Truzim Bakan Numan Kurtulmuşun işziyaretleri  Berlin'de olan diğer bir aktiviteydi.Berlin Truzim Fuarı dünyanın enbüyük fuarı  Türkiye buna heryıl katılır. Bende gözlemlerim ve bakarım neler oluyor, bitiyor.Kanatımca hersene yapılan bu organizasyon Türkiye adına pek sönük geçiyor . Şov odaları yani Türkiye standları sanki bitsede gitsek diyen insanların bir araya geldiği mekan olmuş ve bu hersene aynı .Bu sene Truzim Bakanı Numan Kurtulmuş bir basın açıklaması yaptı fuarda ve oldukca yoğun ilgi vardı sanırım bu göze çarpan pozitif bir nokta idi.

Fuarın diğer ülkelerin aktivitilerini izleyince sanırım bu konuda oraya gitmiş insanların bana hak vereceğini düşünüyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Z-23 TV  tanıtıldı .

Bizim açımızdan bu haftanın en önemli olayı ise Z-23 TV 'nın tanıtım Galası idi. Samimi bir ortamda geçen tanıtım akşamı Duisburg'tan gelen kanalın çalışanları  ve yönetimi kendilerini misafirlere ve Berline tanıttı.Berlin ve ulusal basın galaya ilgi gösterirken işadamları ve vatandaşda galada yerini aldı . Faruk Soğukoğlu kısa bir konuşma yaptı bildiğiniz gibi bende Berlin 'de Z-23 TV destek vererek sorumluluk aldım . Umarım hep birlikte güzel işlere imza atarız.

 

Berlin'de bir hafta böyle geçti .

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem