sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Almanya'da siyasi belirsizlik .


Bu makale 2018-02-15 02:43:13 eklenmiş ve 629 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

24 Eylül’de yapılan genel seçimlerin takibinde başlayan hükümet arayışında, Angela Merkel'le “Büyük Koalisyon” için anlaşan Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri Martin Schulz’un yeni hükümette Dışişleri Bakanı olmayacağını ve kabinede de yer almayacağınıbildirmesi Berlin siyasetini yeni bir dar boğaza soktu.

Schulz, koalisyon müzarekelerinin başarıyla sonuçlanmasından sonra, dün yeni hükümette Dışişleri Bakanlığı görevine talip olduğunu açıklamış, SPD Genel Başkanlığı'ndan feregat edeceğini bildirmişti.

 Fakat gelişmeler gösterdiki ,SPD parti yönetimindeki bazı siyasetçilerin Martin Schulz’a desteği çektiği yönündeki haberlerin ardından yazılı açıklama yapan SPD lideri, şahsı üzerine parti içinde yürütülen tartışmaların SPD üyelerinin yeni hükümete onayını sıkıntıya düşürdüğünü belirterek, koalisyonda Dışişleri Bakanı ya da başka bir bakanlık görevi almayacağını  açıklayarak geri çekildi.

Martin Schulz, "Kararımın partideki çekişmeleri sona erdireceğini umut ediyorum. Hepimiz bu ülkedeki insanlar için politika yapıyoruz. Kişisel isteklerimin parti çıkarlarının gerisinde kalması gerekliliği de bunun bir parçasıdır" şeklinde basına açıklama yaptı.

Martin Schulz’un Dışişleri Bakanlığı’nı alması parti içindeki vekil meslektaşı Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’i devre dışı bırakma yönünde yorumlara neden olmuştu. Alman basınına konuşan Gabriel ise, SPD liderinin hükümet oluşması durumunda kendisine bakanlık sözü verdiğini ima ederek, “SPD’de ilişkilerin saygısız, verilen sözlerin bir değeri olmaması çok acı” dedi. “Dışişleri Bakanlığı görevimi severek yaptım. Kamuoyu bu başarımı takdir ediyor. Ama bu başarımın ve kamuoyunun verdiği değerin SPD yönetimi nezdinde hiçbir bir değeri yok” diye konuşan Gabriel, Martin Schulz’un kendisine bakan olarak kalamayacağının açıkça söylemediğini öne sürerek, “Arzu ederdim ki, gözümün içine baka baka gerçeği söylesinler” dedi.

Schulz’un bakanlıktan geri çekilmesinin Gabriel’in bu açıklaması sonrasında olması dikkat çekerken, Gabriel'in yeni hükümette de Dışişleri Bakanlığı'na devam etme olasılığı güçlendi. Berlin’de yapılan yorumlarda SPD’nin büyük bir krizle karşı karşıya olduğuna vurgu yapılıyor. Schulz, 24 Eylül gecesi partisinin aldığı başarısız sonuçtan sonra, "Bizim yerimiz muhalefet. ‘Büyük Koalisyon’ dönemi bitti" şeklinde bir açıklamada bulunmuş, ardından "Merkel hükümetinde görev almam kesinlikle söz konusu değil" demişti. SPD liderinin sözlerinden iki kez dönmesi sosyal demokratlar arasında tepkiye ve güven kaybına neden olurken, yaşanan son gelişmelerin SPD üyelerinin koalisyon konusundaki oylamalarına nasıl yansıyacağı da merak ediliyor. Yeni hükümetle ilgili her adımı kongre delegelerine ve parti tabanına soran SPD,koalisyon anlaşmasını yaklaşık 460 bin SPD üyesine onaylatma kararı almıştı. Koalisyon ortaklığına karşı çıkan kesimler son haftalarda partiye üye kampanyası başlatarak anlaşmanın reddedilmesi için çağrıda bulunmuştu.

Bütün bu siyasi belirsizliklerin ortasında Başbakan Binaili Yıldırım'ın  Almanya Başbakanı Merkel 'le olan ziyareti süreçi daha ilginç kılıyor . 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem