sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

ABD 'liler benden ne istedi ?


Bu makale 2018-01-26 01:04:54 eklenmiş ve 786 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

ABD 'liler benden ne istedi ? 

 

Bu ay içinde biri istanbul'da yaşayan diğeri Çek'te ikamet eden iki ABD vatandaşı benden termin istediler . Termini verdim ve bir cafe'de buluştuk. ABD 'liler Amerika devletinin desteklediği kongreden her yıl para desteği alan 3. Dünya ve gelişmekte olan ülkelerde yayın yapan güçlü bir kurum.Yani Federal ABD 'nin dünyadaki gözü. . Bana mail üzerinden ulaşan  şahıslarla yaklaşık 1 saat üzerinde sohbet ettik .

Şahısların üzerinde bir araştırma yaptığımda bunlardan Çek'te yaşanın İstanbul'dakinin  müdürü olduğunu öğrendim. 

Kendilerini tanıttıktan sonra kartlarını verdiler ve bana Türkçe bilen  Liam , kurumunu anlatmaya çalıştı . Zaman kazanma açısından ben onlara kurumlarını tanıdığımı ve bunu birkaç cümleyle anlatmaya çalıştım. Müdür Adam duruma hakim olduğumu işlerini kolaylaştırdığımı söylediler . 

Benim merak ettiğim ise beni nasıl buldukları idi ? Yani niye ben ? Biliyorsunuz MedyaBerlin yaklaşık 2015 başından buyana  çalışma içinde bu arada yaptığımız haberler birçok internet ve televizyonlarda .ses getirdi. 15 Temmuz darbe girişimine karşı basın bildirisini kaleme almam bunun Berli'n'den tüm dünya'ya  TRT ile duyrulması yapılan en önemli iş idi.

Kısacası bir isim yapmıştık.

ABD 'li medya kuruluşunun İstanbul ayağına  bu soruyu sorunca .''Goog'leden '' cevabı çok inandırıcı gelmedi. 

ABD 'liler sorduğum soru ; Benden ne istedikleri  olunca mesele anlaşıldı . 

Adamlar  Dünya üzerinde yani 3.dünya ülkeleri ve gelişmekte olan ülkelerde öyle bir haber ağı kurmuşlarki ellerinde her haber heran var . Benden istedikleri ise onların haberlerini üçret karşılığı olmadan yani bedava kullanabileceğimdi.

Biri istanbul'dan diğeri Çek Cumhuriyetin'den benden 3 hafta önce termin isteyip ayağıma kadar gelen bu ABD 'lileri taktir ettim !! Bu ülkenin niye güçlü olduğunu şimdi daha iyi anladım .

Bakın adamlar şunun farkında Medya bizim elimiz de ve haberler bizden yayılırsa biz olaya hakimiz mantığı .  Benim diğer sorum  İstanbul ayağının 3 yıl önce Fetö 'cülerle görüştüğümü ? Açık net bana evet onlarla bir araya geldim ama o zaman fetöcü değildiler ve ben onların fetöcü olduğunu bilemezdim gazeteci idiler oldu .

Ardından ise onların yazışmalarda  telafuz ettikleri 500 bin TL yardım mevzusu oldu . ABD 'li Liam bunun ise yalan olduğunu kendilerinin kimseye para teklifinde bulunmadığını söyledi.

Tabi şahsın verdiği beyan asıl kabul edilir doğruluğunu Allah bilir. Ama şunu söyleyeyim son 5 yıldır  Türkiye ve dünya üzerine okadar çok haber portalı açıldıki bunların çalışanlarını düşünürsek ki para kaynağını insanın merak etmesi normal karşılanmalıydı .

Diğer bir sorum yayınlarının Trump karşıtı olmaları ve Erdoğana nasıl baktıkları oldu ?

Bana biz demokratız cevabı yetiyordu .Erdoğan kunusunda tarafsız  oldukları idi.

Konuşmalar açık net oldu .Sonuç olarak bana teklifleri onların haberlerini bedava kullanabileceğimdi. Bana kimin haberlerini kullandığımı sordular bende Anadolu ajansının haberlerini kullandığımı söyledim . Bana onlar para alıyorlar değilmi dediler . Bende ben memnunum dedim .

ABD 'lilere başka kimlerle görüştüklerini sorduğumda bana  Anadolu ajansını ve CNN ziyaret ettiklerini söylediler .Daha sonra Anadolu ajansına CNN aracılığı ile çay içmeye gittiklerini çat kapı gittiklerini öğrendim.

Sonuç olarak  ABD 'nin devlet destekli medya kurumu sorumluları geldiler ve yüzlerini gösterdiler . Bütün bu görüşmeler  şunu gösterdiki MEDYA çok önemli .Okuyucularım  yani Türkçe okuyan ve Türkiye için kalbi atan Türk vatandaşları şunu bilmeli ''Güçlü Ülkeler oyunu kurarken bunu güçlü MEDYA kurumları ile yaparlar .''  

Tabi ben adamların kurumlarını ve açık isimlerini beyan etmeyeceğim onları reklam etmeyeceğim .Zaten ihtiyaçlarıda yok . Ama  Bizlerin  yani Almanya'da yaşayan Türklerin güçlü bir MEDYA'ya ihtiyaçımız var ve bu Almanca olmalı . Bugün onun çalışmlarını yaparken Türkiye kökenli işadamlarından reklamlarını bir kanalda değerlendirmelerini istiyoruz .Gelen ses çok çılız  ...Unutmayın  güçlü medyanız yoksa daha çok yakınırız  . Bu yüzden sizlerden bir kez daha ricam  Z-23 TV     destek olalım . İnanın çok önemli Almanya'da yaşayan Türkler için .

 

Selam ve dua ile ...

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem