sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Sınır Tanımıyan Gazetecilerin Sınırları Aşamayaşı!


Bu makale 2018-01-02 17:18:23 eklenmiş ve 372 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Batı'nın tarih boyunca sömürgeciliği bir meslek haline getirdiğini biliyoruz :Bu mesleği profesyonel şekilde yerine getiren batı modern zamanlar da sömürgüceliğini makyajlayarak dünya 'ya  sunuyor.Bu mevzular için gereken tüm örgütlenmeler  üretilmiş proje çalışmalarıdır. Bakın bugün tüm veriler ,analizller ve toplum mühendisliği çalışmaları batının bu kurumları tarafından yapılır .Bunu bilmeyen kalmamıştır . Sınır tanımayan gazeteciler bu yılda her zamanki gibi Dünya üzerindeki gazetecilerin baskı ,hapis ve ölümle netiçelenen sonuçlarını profesyonel bir şekilde dünya ya servis etmişler . Bu tür çalışmayı af örgütü'de yapıyor . 

Bu örgütlerin merkezleri batı ülkeleri finans kaynakları ise şeffaf değil .Tabi üyelik makyajını sayfalarında görebiliyoruz.  Esas itibari ile bu tür kurumların olmasına karşı olmadığımı söylemleyim ama bu örgütlenmelerin çıkardıkları yayınladıkları raporları tek taraflı olduğunu sağır sultan dahi duydu .

Özellikle  Türkiye konusunda bu örgütlenmeler yıllardır iktidar kim olursa olsun hep bir karapropagandaya  hazır sunumları pasta tabağında istenilen mercilere verilir . Ama ne hikmetse bu örgütlenmeler  Türkiye de darbe girişimi olmuş , bu yüzden insanlar ölmüş ve bu darbe girişimin alt yapısını hazırlayan hangi medya kuruluşları ve çalışanları umurlarında olmaz . Bu gazetecilerin terör örgütleri iiçin çalışıp çalışmadıkları ise hiçbir zaman bu örgütleri ilgilendirmemiştir.

Ama 3 dünya ülkeleri veya gelişmekte olan özellikle müslümanların yaşadığı ülkelerdeki gerçekler onları hiç ilgilendirmez veya küçük haberler halinde yayınlanır . Örneğin İsrail terör devletinin  Filistin de öldürdüğü basın mensupları hapiste olan basın mensupları hiçbir zaman vitrinde konu olmaz.

Örneğin Almanya'da NSU çinayetleri üzerine yapılacak yayınların nasıl sansürlendiği ,ırkcılık konusunda Almanyanın sabıkasını en üst sınırda olduğu bunları pek ilgilendirmiyor . Biliyorsunuz  NSU çinayetleri davasına Türk basını alınmamış ve bu Türk basınında yer almış ama bu örgütlerde ses cıkaran bir yetkili görememiştik .

Özellikle Batı'da gazetecilerin iş kaybetme korkusu ve gazetecilik'de ancak sınırlar içinde gazetecilik yapabileceğini biliyoruz bunu aşanların son sınırı kalp krizi olabiliyor !

Peki biz bu örgütlere kızarak ne elde edebiliriz  sanırım bu sorunun cevabı kocaman bir hiç. Öyleyse ne yapılmalı !? Bakın Almaya'da yaşayan bir Türk olarak Almanya da 3 milyonluk Türkiye kökenli göçmenlerin  karşılıklı suçlamalardan uzaklaşarak göçmen kimliği altında birlik göstermeleri gerekiyor . 

Bu sağlanırsa bunun üzerine kendi kurumlarımızı kurabiliriz . 

STK 'lara bu konuda büyük görev düşüyor .Bu STK'lar  Türkiye kökenli gazeteciler le yakın ilişki içinde olmalı . Türkiye de muhalefet olan ama terör örgütlerle bağı olmayan herkesle ilişki kurulmalı bu muhalefet dahi olsa . Burdan güç birliği kurulabilinir . Benim isteğim şudur . Projeklerin devamlı Türkiye'ye veya 3 .dünya ülkelrine çeviren bu örgütlerin alternatifilerini kurmak .Almanya'da 5 senedir süren bir NSU çinayetleri ötesi ırkcı bir saldırıların hergün artığını biz görüyoruz ama bunu onlara göstermek gerek .

Almanya'da  güç birliği sağlanırsa 

Bağımsız bir  barış insiyatifi kurulabilir .

Bağımsız bir  Almanya Göçmen Gazeteciler birliği kurulabilinir .

Bunların isim ve içeriği toplumun ihtiyacına göre değişebilir .  

2018 yılı Almanya da yaşayan göçmenler 2017 yılını arayabileceğini düşünüyorum . 

Bu yüzden hemen şimdi güç birliğini kurnakta fayda var .

Yoksa Af örgütleri ve Sınır tanımayan Gazeteciler Avrupa ve Almanya da yaşayan göçmen sorunlarına projeklerini cevirmeyecektir .Onların görev tanımı belli ya bizimkisi ?

2018' de sağlık ve barış diliyorum .

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.6825 5.6928
€ EURO 6.5678 6.5797
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem