sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

''.... devamı niteliğindeki eylemler .'' Sivil itaatsızlık


Bu makale 2017-12-27 00:33:04 eklenmiş ve 358 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

15 Temmuz gecesi televizyon'da Boğaz köprüsünde  TSK'nın içine yerleşmiş bir kısım FETÖ 'cü askerin ağır silahlarla gördüğümde nedir bu diye sordum kendime . İstanbul'daki tanıdıklarımla hemen aradım bana darbe oluyor dendiğin de kanım dondu . İlk yaptığım şey sosyal ağlardan herkesi darbeye karşıyız söylemi ile harekete geçmesini istedim.

Olacak şey değildi , çıldırmıştım ve kızgındım . İyide Berlin 'de ne yapabilirdim ki !? O sıra bir arkadaşım aradı. Berlin Büyükelçiğinin önüne gidiyoruz geliyormusun Mustafa dedi. Ve  ben hemen kameramı alıp ve yola çıktım . Büyükelçiliğin önüne vardığım da yaklaşık üçbin insan bayraklarla Türkiye'deki darbe girişimini kınıyorlardı . Topluluğun başında Hasan Ürkmez  arkadaşımız  topluluğa konuşma yapıyor ve bu darbe girişimini lanetliyorum diyordu . Kalabalık her geçen dakika artıyordu .

Büyükelçiliğin önündeki kalabalık artıkça Büyükelçiliğin  sessizliği o kadar artıyordu . Aklıma ilk  gelen  Büyükelçiğin Fetöcüler tarafından işgal edilmiş olabime ihtimali idi . Türkiye ile bir televizyoncu arkadaşımla çanlı bağlantısı yaparak Büyükelçilik önündeki durumu anlatacaktım lakin FETÖ cü teröristler  Türksat merkezini bombalamış bu bağlantının mümkün olamayağını öğrenmiştim.

Büyükelçilikteki bu sessizlik hayra alamet değildi .Ermeni meseleleri ile alakalı sıkıntılar dolayası ile o dönemin Büyükelçisi Ankaraya çekilmiş ve uzun zaman Müsteşar seviyesinde ilişkiler sürüyordu. Bu sessizliğin ne olduğunu ançak muatabından öğrenebilirdim .Bir basın mensubu olarak ilgili kişiyi aradım  ve Büyükelçilik'te bir sıkıntının olup olmadığını sordum .

Verilen bilgide kriz masasının kurulduğu ve konuyu sıcağı sıcağına takip ettiklerini söylediler . Büyükelçiliğin emir üzerine tüm girişlere kapalı olduğu söylendi. Ben bu bilgiler üzerine vatandaşın sayısının artığını ve huzursuz olduklarını söyledim .Devletin vatandaşına seslenmesi gerektiğini düşündüğümü söyledim . Bunun ilk saatlerde olamayacağının izin verilmediği belirtildi. 

Ben o hafta , bu konuda çok eleştiride bulunmuş bunu Türkiyede yayınlanan bir TV programında belirtmiştim.O gece insiyatif alamayan seçilmiş olan hükümetin emrindeki bürokratların sessizliğini anlayamamıştım. 

Bugün ise bu KHK (Kanun Hükmünde Kararname)  yayınlandı . 

Ben bu meseleden  iki  şey anladım .

1. Sivil itaatsızlık her ne olursa olsun gün gelir kanunla haklı  olsanda seni mahkemeye çıkmana sebep olur .

2. Bunu bilen bürokratların o gece darbe olmasına rağmen  sessiz kalmaları buna işarettir.

Darbelerin her 10 yılda yaşanmış Türkiye'de  eğer  bu çıkan kararnemede ''.......devamı niteliğindeki eylemler.''  söyleminde  rahatsızlık duyuluyorsa şunu sormak gerekir .

DARBELERİ VE TEŞEBBÜSLERİNİ SEYRETMEK DURUMUNDAMIDIR SİVİLLER ?

Bu maddenin gösterdiği başka bir durumda şudur ; Türkiye darbeler sınavında hep başarısız olmuştur .  TBMM çıkarmış olduğu kanunlar bu darbeleri önleyememiş sonuçunda sadece sivillerin zarar gördüğü ve ülkenin 10 yıl geriye gittiği söylenmiştir.

Devlet  darbeleri  önleyemediği konusunda rüştünü ıspatlamışken 15 Temmuzla ilk kez Millet bu konuda Devletinin önünde siper olmuş ve FETÖ gibi tehlikeli örgütlemelerle direk mücadeleye  girmiş ve sürdürmektedir. 

Bu maddenin çıkmasında  tüm partilerin kendisine sormasında gereken şudur . FETÖ gibi örgütlenmelerin karşısında hangi tavrı almışlardır ? 15 Temmuz gecesi o partilerin genelbaşkanlarının nerelerde nasıl geceyi geçirdiklerini biliyoruz .

Şunu asla unutmayalım ;Şehit Ömer Halisdemir'in şahsında ailesinin dahi yargılanmasını istenilen bir Türkiye !?

üstüne   FETÖ'cülerin sosyal medyadaki tehditleri gün itibari ile şöyle ; ''Gün gelecek hepiniz yargılanacaksınız.''

Eğer bunu hala darbe teşebbüsünden  birbuçuk sene geçmesine rağmen kulaklarımla duyuyor ve yaşıyorsam ...!!

Bir vatandaş olarak  kendi adıma  Türkiyede  darbelere ve FETÖ gibi örgütlenmelere  karşı sivil itaatsızlığı kararnamelerle düzenlenemeyeceğini bu saatten sonra her Türk halkının buna karşı sokağa çıkacağını bilmelidir.

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem