sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Ara Analiz 5x5 noktada Türkiye


Bu makale 2017-12-18 18:35:50 eklenmiş ve 1008 kez görüntülenmiştir.
Koray Erdemli

 

1. Türkiye - bölgesinde devam eden çeşitli krizler de olsa istikrarsızlıktan geçmemektedir. Fakat saldırıların küresel ölçekte tekrarını yaşıyor. Türkiye'nin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Unutulmamalı, ancak birlik ve beraberlik içinde mücadele edilebilir. Bu bağlamda, kendi aramızdaki görüş ve yaklaşım farklılıkları diyalog yoluyla çözülebilir.

 

2. Türkiye - hem bölgesel hem de küresel ölçekte daima önemli olmuştur, önemli olmaya devam edecektir. Bilhassa küresel düzeyde verilen mutabakatta kilit kuruluşlarla yakın iş birliği Ortadoğu'daki barışın tesis edilmesi tüm halkların güvenliği için kilit kuruluşlarla yakın iş birliği içinde istişarelerini yoğunlaştırmayı, devam ettiriyor.

 

3. Türkiye - son yıllarda istikraklı bir büyüme stratejisi izliyor. Bu kapsamda açtığı segmentlerde pek çok yeni pazara adım attı. Türkiye nin bazı ürünlerde sahip olduğu rakipsiz potansiyelle büyüme stratejisi önemli bir parçasını oluşturuyor. Değişik segmentlerde ki yatırımın Türkiye'nin globalleşme hedefine ulaşmasına katkı sağlayacağına eminim.

 

4. Türkiye - agresif ama sağlıklı büyüme stratejisi belirliyor. An itibarıyla en önemli projeleri geride bıraktı ve bundan sonra da daha emin daha büyük adımlarla ilerleyecektir. Diğer ülkelerin ve hükümetlerinin bu konudaki tutumunun Türkiye ve kamuoyu tarafından bilindiğinin farkındalar. Karşıt odakların bu alışkanlığının maalesef devam ettiği görünüyor.

 

5. Türkiye - gözünü 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine dikti, her alanında etkin güç olma gayretinin ve bu yönlü sergilediği istikrarlı büyümenin önemli birer göstergesi. Global üretim operasyonları içerisinde düşük maliyet ve kalite segmenti çok hızlı büyüyor artı Türkiye global oyuncular arasında yerini almak istiyor ve çok daha güçlü bir şekilde devam edecek.

 

Türkiye çok daha güzel işler yapacak

Türkiye büyük iddiaları olan bir ülke. İddia sahibi olmak, imkan sahibi olmayı gerektirir. AK Parti Hükümetinin geçmişte ülke için planladıkları son 15 yılda gerçekleştirildi. 15 yıllık tablo artı yerel yönetimler bunun en açık göstergesidir. Türkiye tüketen değil, üreten bir üst aşama gücüne erişmesi önemli olmakla birlikte henüz 2023; 2053 ve 2071 hedeflerin çok gerisinde olduğumuz da bir gerçektir. Fakat ülkemiz başarı kazandıkça, dahası için, daha da büyükleri için motive olan güçlü, azimli ve özverili bir milletiz. Hükümetimizin, gayretimizin ve elde ettiğimiz bu yegâne motivasyonların, yakın gelecekte Türkiye'yi çok daha büyük başarılara ulaştıracağından eminim. Türkiye çok daha güzel işler yapacak. Bu çok net ve açıktır. Bunda hiçbir endişe taşımıyorum. Art niyet kokan ve Türkiye'nin atılımlarını engellemeye yönelik tutumlara ise kullanacağım ifade: Bunlar en hafif uygun tabirle terbiyesizlik ve ahlaksızlıktır; Gerisinin hiçbir önemi ve ehemmiyeti yoktur. Türkiye karşıtı odakların çalışması bize şunu gösteriyor; Eğer Türkiye karşıtı ülkeler türk siyasileri ile olumsuz bir durumla karşılaşmışsa bu durumdan onlar sorumludur. Mesele sadece Türkiye siyasilerine indirgenemez.

 

Bugünkü Türkiye dünün Türkiye'si değildir

Kalkınma, ilerleme ve atılım ile global oluşumdaki Türkiyenin gücü daha da artacak. Bilginin çok hızlı bir şekilde yayıldığı bir yüzyılda yaşamanın sağladığı avantajları çok iyi değerlendirmek zorundayız. Teknolojik bağımsızlığın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Tüketen değil, üreten bir üst aşamaya Türkiye artık geçmesi gerekiyor ve geçiyor. Bundan da kimse rahatsız olmasın; Olmamalı.

 

 

Koray Erdemli   (18.12.2017)

 

 

Özel Dip Not:

Geçmişteki teorileri pratik'e çeviren ve şimdiki formulize pratik'i gelecekteki prestij için teorileştiren insan Recep Tayyip Erdoğan. Rabbimiz yar ve yardımcınız olsun.

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem