sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

AB, Ortadoğu Barışı için Kudüs’te ABD’ye “dur” demeli!


Bu makale 2017-12-07 23:55:09 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.
Ozan Ceyhun

ABD'nin Irak ve Suriye'de son yıllarda izlediği politikalar sonucu terörizmle mücadele başarılı olma şansını yitirdi. Irak'ta istikrar sağlanamadı. Suriye'de devrilmek üzere olan bir diktatör bugün iktidarını sağlama almak üzere. Filistin sorunu insanlığın büyük bir yarası olmaya devam ediyor. Suudi Arabistan'dan Yemen'e kadar tüm Arap halkları “kan ağlıyor”. Mısır'da onlarca idam cezası ile halkı sindirmeye çalışan kanlı bir diktatör ABD'te sırtını dayamış bir vaziyette halkını ezmekte. Lübnan'da yaşananlar ortada.

ABD'nin suni bir şekilde “şeytanlaştırmaya” çalıştığı İran olmasa belki de DAESH ile mücadele bu derece başarılı olmayacaktı. ABD baskısıyla AB'nin Rusya'ya gereksiz “ekonomik baskılar” uygulamaya çalışarak en başta kendine zarar verdiği ve Rusya ile yakınlaşamadığı bugünlerde Rusya, Ortadoğu'da barışın sağlanması için çok önemli bir rol oynuyor.

Türkiye, Rusya ve İran işbirliği sayesinde Irak ve Suriye tekrardan iç savaş ortamından çıkma şansına sahip oldular. Buna karşın ABD, Suriye'de PKK terör örgütünün uzantısı PYD/YPG terör örgütünü sadece desteklemekle kalmayıp altmış bin kişilik bir orduyu donatacak kadar bol sayıda her tür silah ve araç vererek bölgenin daha kanlı bir savaşın içine doğru gitmesini kışkırtıyor. ABD'nin verdiği zırhlı araç ve uçak savar gibi araçlara oturtacak yeterince terörist bulamayan PYD/YPG bu koltuklara çocukları oturtmakta. Bu rezaletin ama sorumlusu ise ABD.

Türkiye, ABD'nin Ortadoğu'daki hatalarına “hayır” dediği ve ABD'nin tüm bu yanlış politikalarına karşı doğru bir politika izlediği için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek amacıyla her tür operasyon deneniyor. 15 Temmuz 2016'da kanlı bir başarısız darbe girişimi ve çok sayıda insanı katleden “faşist darbecileri” korumak da ABD'nin uyguladığı planlar dahilinde.

ABD'nin şimdi Kudüs'te “pimini çektiği bomba” sadece Ortadoğu'yu değil tüm dünyayı ilgilendiren bir büyük “tehlike”. Böyel zamansız, tek taraflı ve tüm BM kararlarını çiğneyen bir karara İsrail'deki tüm “aklı başında” İsrailli politikacıların da sıcak bakmadığından eminim. Çünkü bu yanlış karar İsrail'e yeni dertler getirmek dışında hiç bir yarar sağlamayacak. İsrail ve Filistin'de kanlı gelişmelerin olmasına neden olacak.

AB ve AB üyesi ülkeler ABD'nin tüm bu yanlış politikalarını bugüne kadar sadece izlediler ve tepki vermediler. Oysa AB'nin en büyük sorunlarından biri olan sığınmacılar sorunu ABD'nın bu yanlış politikalarının ürünü.

AB'ye gelen sığınmacıların büyük bir çoğunluğu Ortadoğu ve Libya üzerinden geliyorsa bunun en büyük sorumlusu olan ülke de ABD'dir.

Kudüs'ün tüm dünya için ne anlama geldiğini uzun, uzun yazmama gerek olmadığından eminim. AB üyesi ülkelerde Avrupalı politikacı dostlarımızın aslında Ortadoğu, Filistin ve İsrail gibi konularda ne kadar bilgili olduklarını çok iyi bilmekteyim. Ancak şimdiye kadar ABD'ye “dur” ya da “yeter” dememiş olmalarına şaşırıyorum.

Almanya Dış İşleri Bakanı Gabriel'in ya da AB Dış İşleri Politikalarından sorumlu komiser Mogherini'nin sert tepkilerini “nihayet” diyerek ve destekleyerek izliyorum.

Şimdi tüm AB'nin ABD'nin bu çılgınlıklarına “dur” deme zamanı!

İnşallah haftaya Strazburg'ta toplanacak olan Avrupa Parlamentosu'da “ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e nakletme” kararına karşı çok ama lütfen çok sert bir tepki verecektir. AP ve AB üyesi ülkelerin parlamentoları ve kamuoyu Ortadoğu'nun yeniden bir “kan gölüne dönüşmesini” engellemeliler.

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem