sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Recep Tayyip Erdoğan


Bu makale 2017-10-29 16:31:02 eklenmiş ve 528 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Milletin adamı milletin gönlünde Nobel ödülünü almıştır .

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yılında Türkiye 'nin yaşadıkları Cumhuriyetin kuruluş döneminde yaşanan sıkıntılara benzerlik göstermesi açısından önemli. Osmanlı Devleti'nin uzun yıllar cihan devleti olması ve savaşlar sonucu tarihe damgasını vurarak bitmesi , Türk milletinin yaşamış olduğu ne ilk ne son mücadele olmuştur.Asya'dan kopup dünyada adalet ve nizam kurma hayalini yapan  bu adımı yeni çağ açarak tamamlayan Türk milleti bunu yaparken ırkçılıktan uzak liyakat esasına göre devlet yönetimi ile üç kıtada  izler bıraktı. .


Yakın tarihimizde Cumhuriyetin yaşadığı sıkıntıların milli olmadığı esasen suni ve yurtdışı kaynaklı olduğu o gün ve bugün oyuncuların isimlerinin aynı kaldığı aşikardır.

Gazi Mustafa Kemal'in ulus devletini istiklal savaşı ile varolma mücadelesine o gün Türk milleti destek vermiş ve şartlar neyi gerektiriyorsa  yapılmıştır.Bugün bunu 94 yıl sonra daha iyi anlıyoruz. 

Türk milleti o gün nasıl şartların varolma mücadelesi olduğunu bilerek canını malını  ortaya koymuşsa ,bugün Türkiye Cumhiriyetinin yaşamış olduğu ve milletin desteğini esirgemediği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonunun güçlü  bir  Türkiye olduğunu bilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti özellikle çok partili hayata geçişi ile demokrasi anlayışını ısrarla sınırlar içinde tutmaya çalışan bilindik güçlerle mücadele vermiş bu uğurda nice askeri darbeler yaşamış ; başbakanını,bakanlarını şehit vermiştir. Millet şartlar olgunlaşmadığı içindir ki o gün yaşananlara sessiz kalınmıştır .Devletin yaşatılması için insanın yaşatılması gerektiği prensibinden çok uzak olan dünün Türkiye'si ve bugün ise insanı yaşat ki devlet yaşasın prensibine dönmüştür .

Bu dönüşüm en büyük pay sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Kendisinin siyasi hayatında esas aldığı :''Bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. '' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın millet üzerindeki  bu etkisi bugünden yarına olan sihirli bir çalışma değildir. Uzun yılların meşakkatli ve kefen giyerek verilen bir çalışmadır.

Bu çalışma uzun yıllar tüm çıplaklığı ile milletin gözü önünde gerçekleşmiş ,millet yapılanları kaydetmiştir. Milletin hafızası okadar kuvvetliydiki ''Uzun Adam ' ,''Savunan Adam'' ,''Reis'' sıfatlandırmalarını hafıza kaydının üst isimlerleri olmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye için istedikleri ile milletin çoğunluğunun istediği bu anlamda çakışıyor. Millet Osmanlı Devleti'nden ulus devletine geçişte Mustafa Kemal'e verdiği  desteğin bir benzerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veriyordu.

Türkiye Cumhuriyetinin 100 .yılındaki hedeflerine 6 yıl kalmış ve  hedefi koyan Türk milletidir. Bu hedefi koyan Türk milleti, başında devlet başkanı olarak Erdoğan'ı görme arzusundadır.

Bu arzu o kadar net ve kesindir ki 15 Temmuz darbe girişiminin geçesi açığa çıkan maneviyattır.Bu inanç ve arzu  Erdoğan'ın kararlılığı ''Biz, kaderin üstündeki kadere teslim olarak mücadelemizi sürdürecek ve eğilmeyeceğiz. Biz sadece rükûda eğiliriz, başka yerde asla.''sözleri  perçinlenmiştir.

Millet gelinen bu noktada güçlü ve insanı yaşatan bir Türkiye  Cumhuriyetinin  varlığının ebedi olmasını arzularken  milletin Nobellini almış Recep Tayyip Erdoğan'a olan inançlarını sürdürmektedir .

Cumhuriyetinle nice  94 yıllara  Türk Milleti .

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem