sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Algı ve korku tacirliği (!)


Bu makale 2017-10-05 18:01:50 eklenmiş ve 995 kez görüntülenmiştir.
Koray Erdemli

 

Bir süredir Türkiye ve iktidar siyasileri ile ilgili yürütülmeye çalışılan "kötü niyetli ve taraflı" algı ve korku operasyonunun farkındayız. Devlet, hükümet ve partiler olarak içinde ki sorunları Türkiye ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la ilişkilendirmeyi alışkanlık haline getiren Almanya'dan beklenen, siyasi olgunluktan yoksun tavırlar yerine kendi sorunlarıyla yüzleşme cesaretini göstermesidir. Gidişhattan birhaber olanları, tüm bunları basın ölçüsüyle birilerinin izah etmesi lazım. Nifak, fitne ve fesat, ihanet ve melanet hizmetkarları ve bölünme sevdalısı insan müsveddeleri boşuna heveslenmemeli.

 

Türkiye bir karşı tepki üretiyor…

Medya tarafından yapılan haddini bilmez açıklamaların ve son zamanki gelişmelerin daha çok jeopolitik ve jeostratejik yönden önem taşıdığını belirtmeliyim. Bu durum Dünyanın jeopolitiğinde bir sapma yaşanması ve ağırlık merkezinin Avrupa ve ABD'den Asya'ya kayması anlamına geliyor. Türkiye, Rusya, Çin, Hindistan ile ilişkilerin gelişmesiyle alakalı bir mesele. Jeopolitik ve jeostratejik konuların merkezinde enerji ve savunma sanayii ile ilgili anlaşmalar vardır. Bu gerçeği örtbas etmeye çalışmanın Türk-Alman ilişkilerinin düzelmesine barış ve istikrarın sağlanmasına faydası olmayacağı açıktır. Asıl mesele ABD ve AB'ye yani Siyasilere düşen sorumluluk, biran önce aklıselimi hâkim kılmak. Ülkekerin, Siyasilerinin ve Basınının topluma da sorumlulukları var. Türkiye ile ilgili ortaya koydukları refleksle (FETÖ, PKK ve DEAŞ) Türkiye'nin bekasını tehdit ediyorlar bu sıkıntının önündeki engelleri tümüyle kaldırmalılar. Küresel ölçekte insan güvenliği tesis edilmeden, toplumlarda barış ve birliktelik sağlanamaz. ABD ve AB'nin sergilediği tavır, Türkiye'yi haklı olarak çok farklı refleksler sergilemeye yöneltti. Türkiye bir karşı tepki üretiyor, bu da ister istemez ilişkilerde kırılganlığın derinleşmesi demektir. Sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıksız olacağına kanaat getirmeliler. Bunlar geçici ve telafi edilir şeyler.

 

Algı ve korku tacirleri yine işbaşında…

Hep en doğru sizsiniz… En haklı olan da... Her şeyi bilen de... Türkiye'yi de milleti ve hükümetinden iyi bilirsiniz… Objektiflikten uzak gerçek dışı bilgilere yer veriliyor. Bu saldırı niteliğinde açıklamalarla Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti toplum önünde hedef haline getirilmeye çalışılıyor. Mesele açıkça Türkiye'yi ve siyasilerini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır. Gelecek Türkiyesiyle ilgili yapılan korku tacirliğinden yorulduğumu söylemeliyim. Bu konuyla ilgili görüşlerim gayet net. Kötümser değilim fakat İyimser de olamıyorum. Ülkelere ve Yöneticilerine karşı çıkan hayırcıları ve algı oluşturup ülkelerle ve insanlarla ilgili kıyamet senaryosu uyduranları anlamıyorum. Gerçekten olumsuz ve bazı yönlerden de sorumsuz buluyorum.

 

Algı belki size göre bir haber ve başarısıdır…

Algı operasyonunun her zaman iyi ya da kötü şeyler için kullanılabileceğini biliyorsunuz, bu yüzden nasıl oluşturduğunuza ve nasıl kullanılacağına dikkat etmelisiniz. Fakat algı operasyonlarına kapılan "yapay zekalıları" ve Türkiye'nin ilerleme sürecini yavaşlatmayı tartışanları anlamıyorum. Gerçekten bunu aklım almıyor. Haberlerinize en uygun algı ifadesini bulmanız ve web sayfanıza görsel medyanıza yayınlayıp hatta gazetede bile haber yapıp insanlara ve ülkelerine hakaret ve aşağılayıcı yorumlar almanız, belki size göre bir haber ve başarısıdır algı… Bana göre bu hiç hoş birşey değil. Ama algı operasyoncuları, sizlerin hoşunuza gidiyor ve devam ediyorsunuz. Hiçbirimiz tabii ki mükemmel birer insan değiliz ve hiç bir zaman da böyle bir şey dememeliyiz… Hepimiz insanız kusurlarımız da yanlışlarımız da var ve olacak... Ama kimsenin kimseye hakaret etmeye ve insanları yanlış yönlendirmeye hakkı yok! Bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum diye bir değil çok kez düşünmelisiniz.

 

Aslında içlerinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği…

Hepimizin yaşadığımız ülkelere dair hatıralarında iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla, sevabıyla günahıyla ne çok şey olduğunu; birçok anıların ve anların bulunduğunu biliyoruz. Kısaca aslında bulunduğumuz ülkelerin ve toplumunun kim ve nasıl bir ülke olduğunu biliyoruz. Ana vatanımızı Türkiye biliriz; Baba vatanımızı da yaşadığımız ülke biliriz; Bu ülkede ne tür beklenti ve menfaatlerimizin olduğunu ve daha önemlisi kültürümüz doğrultusunda kıymet biliriz. Bilmediğimiz ise Baba vatanımız bildiğimiz ülkelerin vefadan anlamaz bu tavırlarının aslında içlerinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği. Ne yazık ki Baba vatanımız ülkemizin gerçeği bu, vefasızlık. Ana vatanımızın ülkemizin gerçeği de bu, duygusalız. Almanya büyümesini sürdürecek ve Türk kökenli çalışanlar iş sahipleri ve yatırımcılar Alman ekonomisine katkısını artarak devam ettirecek.

Bulunduğıum ülke içerisinde yaşadığım birçok diyaloğu, İş Adamı Koray Erdemli penceresinden değil de dışarıdan bir insan olarak değerlendirmeye çalışıyorum. Önce bunları neden yazdığımı, ne için yazdığımı size ve okurlarımıza hatırlatayım.  

Güzel bir söz anımsadım: „Gecenin hükmü sabaha kadardır“ Türkiyeden yana endişeniz olmasın. Türkiye yazdıklarınızı ve niyetlerinizi ciddiye alacak ve sorun çıkaracak bir ülke değil. Türkiye gayet haklı olarak gerektiğinde sadece hukuki süreci başlatıyor. İyi şeylerin ödüllendirilmesi gibi, yapılan yanlışların da bir karşılığı olmalı. Riyakarlık kimilerinin kanına işlemiş. Hayat, ektiklerini biçtiriyor. Almanya AB ve ABD'ye temennim, sizin ektiklerinizin size zarar vermemesidir ve bizler nerede yanlış yaptık dedirtmemesi. Ve Türkiye ile ilşkilerin acilen düzeltilmesidir.

İşte bu sebeplerledir ki, belli konumlara ulaşmış insanların sadece kendilerine ve ailelerine değil, topluma da sorumlulukları var. Eğer o insanlar, bu sorumlulukların altında eziliyor ya da güç zehirlenmesi yaşıyorsa, bu kez gerekli merciler görevlerini yapmak zorundadır.

 

(SON BİR NOT)

Bazı durumlar vardır ki, bir karar uygulandığında zarar görürken, aslında doğruluğun temelini atmışsınızdır. Karşılığını da zamanla alırsınız. Türk Devleti, yani milletin siyasi teşkilatlanması ve icrat mercihi Hükümeti, yani iktidar olan siyasileri stratejik ne yaptığını iyi biliyor. Kısaca Türkiye sistematik ne yaptığını biliyor. Algı tacirlerine, korku tacirlerine kapılmayınız ve unutmayınız Türkiye, Türkiye'yi Türkiye yapan değerlerinden asla vazgeçmez.

 

Koray Erdemli  (05.10.2017)

 

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem