sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Almaya seçimleri 2017 ve sonrası


Bu makale 2017-09-25 15:30:46 eklenmiş ve 646 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

 

Almaya seçimleri 2017 ve sonrası 

 

 

Almanya'da bir seçimi daha ardımızda bırakırken bu seçimin etkileri hem Avrupa bazında hemde Dünya genelinde görülecektir.
Avrupadaki ırkcı söylemlerin yükselmesi ABD 'de cumhuriyetcilerin ve Trump'un seçilmesi Almanya'daki ırkcıları çesaretlendirmiştir.Almanya 'daki eyalet seçimlerinde Irkcıların belediyelere adaylarının secilmesi bugünün işareti idi.Almanya Avrupa'da ırkcılık konusundaki tecrübeleri gösteriyorki Almanya seçimleri sonrası 88 vekille Meclise giren AFD nin gelecek seçimlerde yükselişini sürderecek .

Almanya özellikle Pegida (Almanca: Patriotische Europäer Gegen Islamisierung Des Abendlandes), açılımı "Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" şeklinde olan ırkcı politik hareketlerin AFD 'ye oy devşirmiştir. Ayrıca Almanya'daki pegida ırkcı eylemlerin avrupa ismi ile yapılması Almanın politikalarının yayılmacı özelliğini taşıdığını gösteriyor. Irkcılıkta ''MADE İN GERMANY'' patentini pegida ile yayan Almanya önümüzdeki günlerde bunu bir tık yukarı taşıyacaktır. Özellikle Almanya'nın geçmişi öyenmesi Alman politikalarının ortadoğu politikalarına bakarak anlayabilirz. Son zamanlarda yaşanan Almanya-Türkiye incirlik sorununun bir resimde bir kare oluşturduğunu bilmeliyiz .Seçimler tamda Alman derinlerinin isteiği gibi sonuçlanmıştır.

Bu süreçin hazırlığı Almanya duvarlarının yıkılması ile başlamış olması manidardır. NSU ırkcı derin çinayetlerinin gölgesinde gerçekleşen seçimlerde AFD 88 vekil almasını yadırgamamız aslında trene odaklanan bir ineğin durumu gibi. Almanya siyesetine kazandırılan Başbakan Merkel bir doğu Alman bunu bilmeyen yok kendisinin doğu Almanolması dahi AFD 'nin örneğin doğu Berlin'de %22 oyları toplamasına mani olamadı. Peki Almanya bu sonuçlarla nereye gider neyi hedefler . Almanya ekonomik güçünü artırdıkca yayılmacı politikasına ve eski hayallerinin peşinde koşmasına devam edecektir.
Bakın bugün eski Alman başbakan SPD 'li Schörder stern dergisine verdiği beyanda Alman askerlerinin Rusya sınırlarına gönderilmesinin hatalı bir sinyal olacağını söylüyor. Anlıyoruz ki Almanya ekonomik bir güç olarak Alman halkına genetik kodlarını aşılamaya çalışıyor ve malesef Avrupa şuan buna göz yunmak durumunda kalıyor . Karşı çıkan tek ülke ise Türkiye . Seçimlerin genel anlamda en büyük süprizi ise bence AD-D 'n,n 41,178 oy alması idi . Remzi Aru 'nun kurduğu partinin özellikle yapmış olduğu seçim kampanyaları Türkiye ye kadar sesi ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğann ''ey di di' açıklaması Almanya da yankı bulurken parti yönetimi yaptığı afişlerde '' Türkiye düşmanlarına oy vermeyin'' söylemi ve CB Erdoğan 'ın posteri ile seçmenlerinden oy istedi. AD-D nin almış olduğu oy % 6 karşılığında politik etkisinin çokta olmadığı gördük fakat umut verici en azından avrupa parlomantosu seçimleri ve eyalet seçimlerinde . Remzi Aru ve parti yönetimi alınan sonuçtan oldukca memnun . BiG partisi seçimlere katılmayken yaptığı boykot açıklaması ile seçmenlerini üzdüğünü düşünüyorum . BiG partisi veya AD-D partileri çalışmaları ile seçimlere renk kattılar. Geçen dönem Alman meçlisine Türkiye kökenli 11 vekil girmişken bu dönem 14 'de çıktı bu sayı . Bu sene CDU ve SPD dışında oy kaybı yaşayan bir parti olmadı .

Yeşillerden tanınan sima Özcan Mutlu seçimi kayanamazken .Türkiye politikalarında önemli bir vekil olarak öne çıkan Dr.fritz Fritz Felgentreu Türklerin ve arabların ençok yaşadığı neukölln ilçesinden meçlise tekrar seçildi. Kendisi ile seçim öncesi röportajım da bana Ankara ile diaoğun kopmaması gerektiğini konuşularak sorunların cözümünün olabileceğini anlatmıştı. Herşeye rağmen Almanya Türkiye ilişkileri seçimler sonrası değişecektir. Bunun ilk sinyallerini alman dergilerinin objetiflerini başka yöne cevirmesinden anlıyoruz.

Son olarak ırkcıların olduğu bir Alman meclisi ile saldırıların eskisine göre dahamı fazla yoksa dahamı az olacağını teçrübe ederek öğreneçeğiz.

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem