sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

15 TEMMUZ'UN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜ.


Bu makale 2017-07-15 10:07:40 eklenmiş ve 797 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Aradan bir yıl geçti 15 Temmuz 2016 yılı Türk milleti için bir dönüm noktası oldu. Türkiye darbeler tarihi ile doludur. Askeri Darbelerin genelde iktidar olma hırsı idareye el koyma  alışkanlığı Milletimizin bu darbelere ses çıkarmyaşı direniş göstermeyişi 15 Temmuz ile kırılmıştır .Türk,ye Cumhuriyetin'de ilk kez ''MİLLET'' idareye el koymuş ve askeri darbe girişimine dur demişti.

15 Temmuz gecesi yaşayananlar bir halkın direniş hikayesidir .Peki Millet bu darbeye niye sessiz kalmamıştır?

Bunun en büyük faktörü RECEP TAYYİP ERDOĞAN 'dır. Erbakan hocanın talebesi 28 şubat sonrası yaşananlardan 15 temmuz 2016 'ya kadar Milletin iradesine güvenmiş ve son anakadar milletle omuz omuza mücadele vermiştir.

CB Erdoğan Türk Darbeler tarihinde bir ilki yapmış omuz omuza yürüdüğü milletini direnişe çağırmış sokağa inin demiştir.Milletin ona karşı güven sınavını başarı ile geçen CB Erdoğan  Dünya da eşi az bulunur örnekle Demokrasinin  Halkın iradesi olduğunu göstermiştir.

Bu millet inandığı REİS 'e ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmış bir ülkenin geleceğini kurtarmışlardır.

15 Temmuz gecesi Berlin'de evimde televizyonda terör haberleri izlediğimi sandığım görüntülerin darbe girişimi olduğunu duyunca kan beynime çıkmış ilk yaptığım şey arkadaşlarımı aramış durumun ne olduğunu sormuştum. Çiddi bir işgal vardı  ve ben 2003 yılından bu yana bunlar vatan haini dediğim FETÖ cüler emellerine ulaşacakmıydı . Aklımdan ilk geçen ise bu darbe olursa canım vatanımı bir daha görmeme tehlikesi idi . Haberleri izlemeden gazeteci arkadaşım İrfan Söyleri aramış ve elçilik önüne gittiğimi bildirmiştim. Kendisi ile canlı yayın yapmayı planlıyordum fakat darbeciler tüm haber organlarını kesmişlerdi. Elçilik önüne geldiğimde saat 22 sıraları idi gördüğüm ilk etapta 4 bin insan başlarında sayın Hasan Ürkmezin darbeye karşı direniş konuşmaları idi. Kalabalık artıyor insanlar darbeyi canlarını ortaya koyacak şekilde lanetliyordu.

Alman polisi Elçilik binası etrafında yoğun bir koruma korteji kurmuş gelenleri kalabalığa almıyor engeller cıkartıyordu. İstanbul ve Ankaradan gelen haberler çok kötü insanın tüylerinin ürpertidğini ve gurbette elden birşeyin gelmediğini görüyordum . Şehit haberleri ard arda gelirken herkesin merak ettiği soru Recep Tayyip Erdoğan  nerde idi ne yapıyor sağlığı yerindemi . Millet  üzgün ,kızgın ve direniş duygusu tavan yapmış gelen haberleri bekliyordu.

Saatler geçtikce insanlar şu soruyu sormaya başladı Elçilik önünde niye sivil otoriteden kimse yok ? Evet Büyükelçiliğimiz karanlık içinde ve sessiz . Bir ara içerde kriz masası oluşturulduğunu ve belli kişiler dahilinde içeriye kimsenin alınmadığını söylediler .Fakat gece yarısını çoktan geçmişti ve sabah kadar Büyükelçiğimizden elçilik önündeki vatandaşlara bir açıklama gelmemişti.

Daha sonra kalabalıkta bulunan STK başkanlarının elçilik içine alındığını ve bazı açıklamalarda bulunulduğu duyruldu. Bütün bu gelişmeler basının haber alma hakları dışında gerçekleşirken içeriye alınan STK başkanlarından bir tanesinin 20 Temmuz makalesinde FETÖ yü hizmet hareketi olarak onların online portalında sunması manidardı.

15 Temmuz gecesi Berlin büyükelçiğinde yaşananlar 19 Temmuz  kanal a Bizim Avrupa Programında anlatmıştım. Bu konu ile alaklı izahat verilmek üzere çağrıldığım Büyükelçilikte 15 Temmuzun bize yaşattıklarını hissemedim . 20 Temmuz ise Berlin'de farklı görüşlerden basın mensuplarının kaleme aldığım Darbeye karşı basın bildirisinin  Büyükelçilikte okunması ise bir nebze teselli olmuştur.

Berlin'de Basının darbeye karşı dik duruşu örnek olmuştur .Fakat bu karşı duruşa Ankaranın sessiz kalması ise burdaki basın çalışanlarının şevkini kırmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğanın FETÖ mücadelesin de yurtdışında tek başına olmadığını nasıl Türkiye'de millet yanında ise burda da Fetö mücadelesinde halkın yanında olduğu açık ve netti.

15 Temmuz gecesi birçok şehit verildi bu ülke bugünki bağımsızlığını onlara borçlu ve o şehitlerden bir genç varki askerden yeni gelmişti adı ŞEHİT KEMAL EKŞİ .Kemal Ekşi 15 Temmuz kahramanlarımızdan sadece biri ,genç yaşta bu vatan için canından olmuştu .Alçak işgalciler acımadan silahsız bir gence boğaz köprüsünde hedef almışlardı ve göğsünden vurulmuş köprüde şehit olmuştu.

Kemal Ekşi bu vatan sana minnettar . Dedelerinin yolunda yürüdün mevzu ülke olunca birçok vatan evladı gibi önsaflara geçtin. 

Aradan bir sene geçti ve Fetö'cü darbecilerin  mahkemelerindeki şavlarını izliyoruz .Yurddışındaki temsilciliklerimizdeki oyunları görüyoruz .Canı pahasına görev yapan devlet memurları ayak oyunlarına maruz kalırken 15 Temmuz gecesi sabahı askere nasıl biat ederim diye düşünen  memurlar ise viyana antlaşmalarına darbe dahi olsa nasıl bağlı kalırım kafasını yaşıyorlardı.

15 Temmuz sivil halkın direnişi olduğu ve bu direnişin önümüzdeki alçak darbeçilerin bu işe birdaha kalkışamayaçağını düşünüyorum. Fakat  bu darbecilerin mahkemelerde alacağı cezalar çok önem arz ediyor. Önümüzdeki süreçte kim ne kadar meselenin önemine varmış göreceğiz.

 

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem