sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Almanya’da yaşayanlar açısından Türkiye'deki referandum bitmiştir.


Bu makale 2017-04-20 18:50:33 eklenmiş ve 564 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Almanya’da yaşayanlar  açısından Türkiye'deki referandum bitmiştir.

 

Evet çok gergin bir süreçten geçti referandum .Almanya başta olmak üzere Hollanda hatta tüm Avrupa Türkleri baskıları artırdı. Burada 55 yıldır yaşayan 4 .nesli gören Türk kökenli insanımız yoruldu. Oysa herşey yeni başlıyor gibi. Bunu nerden anlıyorum Türkiyedeki siyasi tartışmaların Almanya açısından söylüyorum bitmeyeceği gibi görünüyor .Özellikle Almanyadaki muhalif seslerin seçimin sonuçlarının hazmedememesi ve Alman siyasetinden aldıkları güçle ısrarla sokaklarda tencere tava olmasa bile Türkiye uzantılı söylemleri kaygı verici.

Bakın bu süreçte güçlenerek çıkacak olan AFD'dir .Yani ırkcı söylemleri ile Türk göçmenlere özellikle kin ve nefret söylemleri Alman parlomantesuna taşımak isteyen parti.

Şunu demek istiyorum Almanya Türk göçmenlerin 55 yıl sonra yığınla problemleri vardır .Burda ortak bir akılla bu sorunları çözme en azından seslendirmek gerekiyor. Burda sivil toplum örgütlerine büyük görev düşüyor . Yoksa  bu kafa ile  Türklerin yaşamı zorlaşacak saldırılar artacaktır. Son bir haftada Leipzig ve Berlin'de Türklerin derneklerine saldırılar oldu bu örnekler  Almanya çapında çoğaltılabilir .

Almanya açısından bu seçimler bitmiştir.Almanya Türk Toplumu 2017 eylül ayında yapılacak seçimlere odaklanmalı . Ortak söylem ve eylemlerle burdaki insanımızın anayasal haklarının en önemlsi can güvenliği garantisi sağlanacak politikaların hayata geçirilmesi için çalışmalıdır.

Bunun ilk adımı NSU çinayetlerinin çözülmesi, ağır cezalarla sonuçlandırılmalıdır.

Türkiye 80 milyonluk bir Ülke hertürlü krumsal yapısı tıkır yıkır işliyor.Ordaki olabilecek sıkıntıları buraya taşımaktan vazgecelim . Biz işimizi bitirdik ve şimdi herkes işine baksın.

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem