sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Seçimlerde FETÖ'nün izleri...


Bu makale 2017-04-17 23:00:14 eklenmiş ve 503 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

Türkiye'de anayasal düzenlemelere ilişkin 7 kez halk oylaması yapıldı, 6'sından da "evet" çıktı

 Türkiye'de seçmenlerin "hayır" dediği tek halk oylaması, 1988'de Anayasa'nın 127'nci maddesindeki yerel seçimlerin 1 yıl erkene alınıp alınmaması konusu oldu

2017 Nisan ayının 16’sında  Türkiyenin system değişikliği kararı  % 51,41  EVET  , %48.59 HAYIR’la neticelendi. 25 milyon 157bin25 kişi EVET dedi .23milyon777.91 kişi HAYIR  dedi.

Son bir gündür tartışmalar CHP’nin yani Kemal Kılçdaroğlunun girdiği 8. Seçim kaybetmesinden öte  her seçim sonrası nasıl hile yapıldığı nasıl kandırıldıklarını anlatan konuşmalarla karşılaşıyoruz.Bu artık seçim sonrası CHP’nin handikapı  hatta geleneksel bir tavır olduğu görülüyor.

Fakat CHP’nin itiraz ettiği sandıklar mantıklı olarak hep kaybettikleri yerde oluyor. Bu mesele sonuç olarak hukuksal alanda incelenir ve bir karara verilir .

Benim dikkatimi çekense yurtdışında örneklerle anlatmaya çalışacağım  seçim sonuçları . ABD ‚den başlıyalım .

ABD

% 16,20 5.296  EVET

 

% 83,80 27.397 HAYIR

 

ABD  seçmenlerinin  5.296 kişi EVET demiş  27.397 HAYIR demiş

Sorumuz şu :

ABD Akparti SKM’si çalışmaları  nasıl yapıldı ?

 Akparti SKM yönetiminde kimler vardı?

 Büyükelçilikler ve konsolosluklar  seçim çalışmalrında SKM’lere nasıl  destek oldu ?

FETÖ ‚nün başının yaşamını sürdüğü ABD ‚de  seçimlere ve dış temsilciliklerimize etkisi ,baskısı olmuşmudur ?

Sandıklarda hile yapılmışmıdır ?

 

Birleşik Arap Emirlikleri

 

% 13,31 395   EVET

 

% 86,69 2.572  HAYIR

 

ABD ‚den bir Arap ülkelerinden birine gecelim.Bu ülkeyle olan ilişkilerimizde sorun yok burda yaşayan Türklerin genelde işadamı olduklarını düşünürsek .Sorumuz şudur :

 

Arap Emirliklerinde yaşayan Türkler Hinmet vermeye devammı ediyor . Burada yaşayan işadamları hangi STK ‚lara üye

 

Ve tabiki Akparti SKM  burda kimlerden oluştu ?

 

 

KATAR

 

Beni ençok şühpelendiren ülkelerden biri. Almanyanın ve Türkiyenin ilişkilerinin olduğu ve enson haberlere göre wolkswagen sisselerinin katarlılar tarafından Türkiyeye satıldığı söylenirken .Almanların budurma çok bozulduğu anlatıldı.

 

% 18,89 241 HAYIR

 

% 81,111.035 EVET

 

Katarla olan iyi ilişkikilerin illa sandığa yansıyacağını katarlıların bu işlerle ne alakası olabileceğini söyleyecek kadar saçma birşey olmaz tabi .Oyları atanlar Türkler ama bu Türkler genelde Hükümet tarafından desteklenen ve orada şirketleri olan işadamları veya zamanında orada çömeklenmiş FETÖ’cüler. Sonuç olarak sorumuzu tekrar edelim.

 

Katarda FETÖ’cüler nekadar güçlü sandıklara elleri nekadar uzanabilir ?

 

 

İRAN

 

İran’da 247 kişi oy kullanmış bunun yarısı zaten diplomat ve aileleri olduğunu düşünürsek diğer yarısı ise Erdoğan hayranlarının olmayacağını düşünebiliriz. Burdaki dıştemsilciliğimizde FETÖ tehlikesi olabilirmi ?

 

% 45,32   121  EVET

 

% 54,68   146  HAYIR

 

Tayland

 

Tayland için direj şunu diyebilirim .Hayır vermek tabiki demokratik bir haktır ama 15 Temmuzu yaşayan bir ülke olarak burdaki diplomatik temsilciklerimizin sıkı bir takibe alınmasında fayda var

 

% 12,92    27   EVET

 

% 87,08    182  Hayır

 

Verdiğim örneklemelerde şunu diyebilirim . Birçok ülkenin SKM’leri çalışmamış,birçok ülkenin içindeki FETÖ yapılanmalarının işadamları üzerindeki etkileri sürüyor olabilir .Ve birçok ülkedeki diplomatik  temsilciklerimizde hala FETÖ ye hizmet veren diplomatlar olabilir .

Ve tabiki CHP’nin gelenekselleşen itirazını yani oylarla oynandı masalını Akpartililerde birçok ülke için söyleyebilir .

 

Örneklemelerini vermediğim çok az farkla hayır cıkan ülkeler için özellikle .

 

 

Ekbilgi

 

Herşeye rağmen Cumhurbaşkanlığı sistemi geçmiştir.2019 yılında hayata geçecek olan bu anayasa değişikliğinin 18 maddesinin ilk 3 ‚ü bugün itibarı ile uygulamaya konulacağı duyruldu.

 

Kabul edilen düzenlemeye göre ilk aşamada Hâkimler Savcılar Kurulu, 30 gün içerisinde yeniden yapılandırılacak. Cumhurbaşkanı’nın partiye üyelik hakkı da hemen uygulanabilecek. TBMM’nin yeni sisteme uyum düzenlemelerini ve içtüzüğünü 6 ay içerisinde değiştirmesi gerekiyor. Anayasa değişikliği metninde yer alan düzenlemeler özetle şöyle:

VEKİL SAYISI 600

1. Madde: ‘Yargının bağımsızlığı’ ilkesine ‘tarafsızlık’ da eklendi.

2. Madde: 550 olan milletvekili sayısı 600’e çıkarıldı.

3. Madde: 25 olan milletvekili seçilme yaşı 18’e indi. Milletvekili adaylık şartlarından ‘askerliğini yapmış olmak’ çıkarıldı. ‘Askerlikle ilişiği olmayanlar’ (gençlerden askerlik çağına gelmemiş veya gelmişse erteletmiş olanlar) milletvekili adayı olabilecek.

Secim sonuçları Muhalefetin seçim günü CHP vekillerin suçladığı AA 'dan aldım. buda ilginç değilmi ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem