sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Bu adam ne yapmış?


Bu makale 2017-04-13 14:13:45 eklenmiş ve 992 kez görüntülenmiştir.
Koray Erdemli

 

Bu adam ne yapmış?

 

Siyasetle pek ilgisi olmayan bir Alman-Türk İş adamı arkadaşım bu yazıyı yazmam da ilham oldu.

İsmini açıklamakta bir sakınca duymuyorum Mehmet Yılmaz.

Tarih 07.03.2017 kendisini iş mekanında ziyaret ettim. Referandumla ilgili fikrini almak istedim. Bana söylediklerini harfiyen size iletiyorum:

 

Mehmet Yılmaz: „2001'den bu yana, yaklaşık 15'yıl Türkiye'ye gitmedim. 2016'da tekrar gittiğimde ilk düşündüğüm şey bu adam ne yapmış oldu.“  - Dedi.

 

Ben şahsen bu gelişmeyi uzun yıllar sonra tekrar Türkiye'ye giden birçok Alman ve Türk arkadaşımdan da duyma mutluluğuna nail oldum. 

Yine aynı görüşteyim, yine aynı noktadayım. Dedim ya AK Parti hükümeti yaparsa yapar yarım bırakmaz. Bundan rahatsız olanlar ise çıldırıyor!

'Çılgın Türkler' diyorlardı, şimdi Türkler çıldırdı diyorlar. 16 Nisan sonrası daha güzel bir Türkiye olacak, o zaman asıl onlar çıldıracak. (Bunlara MedyaBerlin sitesi'nde 'Evet' ve 'Hayır' Anket platformuna agresif bir şekilde hücum edenler de dahil olacak).

Çünkü istikrar ve güven ortamını sürdürmek ve Türkiye'nin hedeflere yürüyüşünü Anayasa değişikliğiyle gelen yeni sistem daha da hızlandıracaktır. Bundan sonra Türkiye Ekonomide bunu katlayarak büyüyecek.

AKP hükümeti'nin 15 yıllık bir süre içerisinde performansını kıyaslama imkanına sahibiz. 2002'lı yıllardan bu yana olan gelişmeleri görüyoruz. Bunun anlamı ne derseniz;

 

Türkiye şu anda ekonomide, altyapısıyla, üstyapısıyla, Eğitimde nasıl büyüdü:

Üniversite olmayan il yok.  75 üniversite vardı, şimdi 181 üniversite var.

6 vilayette doğalgaz vardı. Şu anda 81 ilin tamamına doğalgaz ulaşmış durumda.

Şimdi şehir hastaneleri var. 30 büyükşehirde bu şehir hastaneleri olacak.

Türkiye'nin 6 bin 100 kilometre bölünmüş yolu vardı. 18 bin kilometre bölünmüş yol ilave edildi.

Türkiye'de 25 havalimanı vardı, şimdi 59 havalimanı var.

Dünyanın en büyük havalimanı Istanbul'da 2018 yılında seneye İnşAllah açılmış olacak.

Marmaray, Avrasya Tüneli, Gazi Osman köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, hızlı trenler.

2003 yılında hızlı internet neredeyse yoktu. Sadece 20 bin abone vardı. Bugün 60 milyonu aştı. Türkiye bu verilerle Avrupa ortalamasını yakaladı.

 

Türkiye şuan dünyanın 16. büyük ekonomisi.

Kişibaşı milli geliri 3 bin 500 dolar olan Türkiye 11 bin dolara çıkmış vaziyette.

Bugün 2001-2002 krizi olmasaydı, koalisyon sıkıntısı olmasaydı, Türkiye dünyanın 16. büyük ekonomisi değil, 12 ya da 13. büyük ekonomisi, Avrupa'nın da 4. büyük ekonomisi olacaktı. Kişi başına milli gelirimiz 11 bin dolar değil, 18 bin dolar olacaktı. Türkiye sadece 1990'ların başından itibaren tek parti iktidarıyla yönetilseydi, bugünden 2 kat zengin olacaktı. Kişi başına milli gelir bugün 11 bin dolar, ama an itibariyle 18 bin dolar değil takriben 22 bin dolar olacaktı.

 

Türkiye'yi birkaç Türkiye daha yaptılar. Tüm bunlar göğsümüzü kabartmaz mı. Elbette kabartır. Bunları görmemek bir defa insanlıkla bağdaşmaz. Dışarıdan gelenler de buna hayran oluyor. Daha ileri gitmek için neden adım atmayalım. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, yatırımlarda, sanayide, istihdamda geçmiş dönemle karşılaştırılamayacak kadar Türkiye bugünkü önemli seviyeye geldi. Bu hiç kolay olmadı. Çetin mücadeleler verdi. Geçmiş dönemle karşılaştırılamayacak kadar Sancağı daha yükseklere çıkartan bir ülke var. İstikbal bizimdir.

 

Bu adam ne yapmış; ''İşte bunları yapmış'' R.T.E. Recep Tayyip Erdoğan diye yazılır Adam diye okunur.

Sloganik konuşmalarla değil, lafla değil, icraatla oluyor. Türkiye 2023 hedefleriyle, altyapısıyla, üstyapısıyla büyümeyi hızlandırarak devam ettirecektir.

Tüm bu verilerin altını Ekonomist kimliğimle imzalıyorum.

 

Kalın Sağlıcakla  (13.04.2017)

 

Koray Erdemli  (Ekonomist)

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.6825 5.6928
€ EURO 6.5678 6.5797
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem