sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Bu süreçte 'evet' diyenler de 'hayır' diyenler de olacak


Bu makale 2017-03-13 23:22:40 eklenmiş ve 1742 kez görüntülenmiştir.
Koray Erdemli

 

Türkiye tarihindeki en önemli reformlardan birini gerçekleştiriyor

 

Bu süreçte 'evet' diyenler de 'hayır' diyenler de olacak. 'Evet'i de, 'Hayır'ı da  destekleyen kurumlar, kuruluşlar ve teşkilatlar olacak. Belirli unsurlarca sistematik olarak 'hayır'a karşı 'evet'e bunların düzeltilmesi için uygun bir mekanizma ile gayret gösterilmeli. Uzun bir geçmişi olan kriz üreten bir sistem değişikliğine göz göre göre karşı çıkanlar ısrarla buna hâlâ rejim değişikliği diyorlar.

 

Sultan II. Abdülhamid Han (1842-1918)

„Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.“  

(Bunun için evet'e 'EVET')

 

Sanal korku yayanlara ithafen; Ne ilginç, böyle alışmışlar. Bunların derinlikleri olmadığından Atatürk üzerinden dava sahipleniyorlar. Farkında mısınız bu tip mozaik kavramlarıyla propaganda yapıldı. Düşünce hayatında bunlar maalesef ezberden okuyorlar. Türkiye'de rejim sorunu 1923'te ebedi bitti. Meclis kaldırılmıyor aksine denetim gücünü artırıyor. Milletiyle, üniter yapısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuyla Türkiye'de ki rejimin adı Cumhuriyet ve ilelebet kalacak. Bunlar Atatürk'ü maalesef anlamamışlar okuyamamışlar. Türkiye büyük bir ülke olarak hem içerde hem dışarda sesleri gür bir topluluğa dönüştü. Ulu önder Atatürk'ün de düşüncesi, vizyonu arasında köprü işte bu oldu.

 

Mustafa Kemal Atatürk (1881-1938)

„Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Kandıranlardan çıkan ses hâlâ: ''Atatürk'' - maalesef araç; etkilemek ikna etmek amaç! Ve en önemli silahları Atatürk'ün kıymetli adını sabote etmek. Yapılan iş yeni tabiriyle etik değildir, eski tabirle ahlaki değildir. Ne yazık ki yalan yanlış bilgilerin yayılması ve büyük bir çelişki oluşturmak için gayret ediyorlar. Planlandığı gibi bir şekilde kandırıyorlar da, kim bilir... Kafası karışmış vatandaşlarımız bu toplumsal rüzgârların tesirinden kurtulmalı. Kararlarınızı verirken partizanca davranmamanız gerekir. Bunların kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. İyi bir diyalog bir çok yalan yanlışı bertaraf eder.

 

Sultan II. Abdülhamid Han (1842-1918)

„Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor!”  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Bu noktada sorumluluk ruhuyla neden 'evet' ve sistematik olarak neden 'hayır' diyenlere karşılıklı açık ve net açıklayıcı bir üslup kullanılmalı. Tahriklere kapılmadan, provokasyona gelmeden; Millet kendi hakkında karar verecektir. İhanet çemberini yaracağımız gün 16 Nisan'dır. Türk milleti bu güzel vatanı 80 vilayetiyle, kanıyla, canıyla, yüreğiyle, ebedi hak etmiştir. Bizler ülkemiz ve milletimiz için, istiklâlimiz ve istikbalimiz için ileri atılmaktan asla tereddüt etmemeliyiz.

 

Osman Gazi (1258-1326)

„Bir yeri elde tutmak, o yeri fethetmekten daha zordur.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Hepimiz ülkemizin değerlerini ve kimliğini temsil ediyoruz. 80 milyonun tamamının geleceği için! Şimdi sıra bizde - Hazırız! Nerede haraket orada bereket. Durmak yok.Güzel günler bizleri bekliyor. Birlikte hareket etmek gücümüze güç katacak. Referandum'un demokrasi bakımından 16 Nisan'da halkoylamasına sunulacak olması bir kazançtır.

Benim tercihim 'Evet' ve ciddi miktarda İnşAllah en az yüzde %60 'Evet' ile önde sonlanacak.

16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin referandumuna, neden "EVET" diyeceğimi ve neden 'HAYIR ' demeyeceğimi vatandaşlara gerekçeleriyle, Politika bazlı terimlerle dolu bir dil kullanmak yerine, halk dili kullanıp atalarımızın değerli sözleriyle anlatacağım.

 

Neden 'Evet'e 'EVET' - Kısa ve öz:

 

İnsan fikri, duruşu, yaptıkları ile yürür hayat yolunda.

Yapılan bu kadar güzellikleri ve güzel şeyleri görememek; kendimi aciz hissettirir.

Bir İnsanın yaptıkları yapacaklarının garantisidir.

Bunun için Türkiye'ye 'EVET' demeliyim bu sorumluluktur.

Üslubuyla beyan aynıyla insandır, sözünün hakkını veren ya da ihlal eden pek çok şahsiyeti ibretle, ilgiyle izliyor, gözlemliyoruz... Evet - Lafla peynir gemisi yürümüyor.

 

Kanuni Sultan Süleyman (1494-1566)

„Mevkiler önce Allah'a sonra Devlet-i Aliyye'ye karşı sorumluluktur.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Neden 'Hayır 'a 'HAYIR ' - Kısa ve öz:

 

Ne yaptıklarını gördük nelere köstek olduklarını gördük.

Büyüklerimizin bir lafı vardır, katranı kaynattım olmadı şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker.

Bunu da görmemezlikten gelmek; kendimi aciz hissettirir.

Bu nasıl bir kötürüm Türkiye'ye 'HAYIR ' dememeliyim nankörlük algılarım.

Nihayetinde, kendisinin özne olduğu polemiklerin ülkesine zarar verdiğini düşünenler, teşvik edenler, ebediyen susmalıdır... Hayır - Bunların bir tane dikili taşı yok.

 

Yavuz Sultan Selim (1470-1520)

„Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.“  (Bunun için hayır'a 'HAYIR')

 

Hayır'cılar hep hayır diyor. Hayır safında kimlerin buluştuğuna baktığınızda zaten niyetler ortaya çıkıyor. Maskeleri bir kez daha düştü. Bu yönde tellalık ve tavırlar Avrupa'da sonun başlangıcı olacağı işaretidir. Vatandaşlarımızın bu resmi çok daha net gördüklerini düşünüyorum. Diktatörlük diyenlerin akıl yollarının hali çok vahim. Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz. Türkiye Devletinin rejimi Cumhuriyettir. Ne Cumhuriyet elden gidiyor ne de Diktatörlük geliyor. Kimi aldatıyorsunuz. Böyle yansıtmak, olayı saptırmaktır. Bu saçmalıklara prim vermeyin, bunlara itibar etmeyin.

 

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî (1207-1273)

„Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur Adabına.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Şimdiye dek yaptıkları korku teorilerin hangisi vücut buldu? Türkiye'nin gelişmesini sağlayacak ne varsa tüm bunlara hayır dediler. Fakat her vatandaş hizmetle buluştu ve tüm vatandaşlarımız yararlandı. 2002' yılından bu yana geçen sürenin muhasebesini yapmamız lazım. Türkiye'yi AK Parti, mevcut hükümet imar etti. Türkiye 15' yıldır kontrollü bir hızla ilerleme sağlıyor. 16 Nisan'da 'evet' tercihi bunların devamı demektir. Bugünlerimiz için şükürler olsun.

 

Mustafa Kemal Atatürk (1881-1938)

„Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Geçmişte, Türkiye kalkınma ataklarında bizlerinde bizzat gördüğü ve tecrübe ettiği sıkıntılar yaşadı. Bu yönde gösterilen olumsuz refleksleri, spesifik olarak, kolektif olarak bu konuları değerlendirelim. Efektif olarak da art niyetlilerin Türkiye'de yol açtıkları tahribat ve etkileri üzerinde mutabıkız. Her biri ibret, her biri ders ve tecrübedir. Yasama; Yürütme; Yargı arasında krizler, siyasi kaoslar ve istikrarsızlıklar tüm bunlar mevcut sistemi sorgulamak için yeterlidir. Türkiye mevcut sistemle gidebileceği yere ulaşmıştır, değişiklik bu krizi aşma yönündeki formüldür.

 

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî (1207-1273)

„Cahil kişi gülün güzelliğini görmez, gider dikenine takılır.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Şu anda yönetim sistemiyle sorun var. Bu formattaki bir sistem ve prensipte istisnasız kalite problemi var. Türkiye'nin kaderi bu değil. Gelişmiş ülkelerin 57'si başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Bu uygulama da anayasa Devlet-Hükümet çalışmalarının net bir sonucu olarak ifade edebilirim. Güçlü bir yürütme organı oluşturmak için Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık bunlar birleştirilmeli. Türkiye daha güçlenecek, sıçrama yaşatacaktır, dolayısıyla Türkiye için 16 Nisan yeniden doğuş, yeniden diriliş işareti olacak. Kararımızı buna göre belirlememiz çok büyük önem arz ediyor.

 

Şems-i Tebrizi (1185-1248)

„Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve anayasa değişikliğiyle bu reform mahiyetinde ki bir yeniliğe nihai adımı İnşAllah 16 Nisan'da halk oyuna sunularak atıyoruz. Bazı Bağnaz kesimde sandık, millet korkusu mevcut. Şüphesiz Türkiye provakasyonlara gelmeyecek ve bunu aşacak güce sahip. 35' yıldır terörle mücedele eden bir ülke olarak terör örgütlerini referans yapanlarıda bu arada gördük. Sürecin Türkiye'yi sonuca taşıması için başta bütün tarafların samimiyetle çalışması gerekiyor.

 

Yavuz Sultan Selim (1470-1520)

„Devletleri yıkan tüm hatanın altında, nice gururun gafleti yatar.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Hangi siyasi anlayıştan, etnik kimlikten, inançtan ve mezhepten olursa olsun, sorumluluk duygusu ve duyarlılık içinde tavrımız milli iradeden yana olsun. Türkiye adımlarını çok sağlam atıyor. Halkın aklına, irfanına güveniyorum. Toplumun etnisitesinin, mezhebinin, siyasi farklılıkların hiçbir önemi yok. İnsanların ferasetine her zaman inanılmalı. Bu artık kabul edilmelidir.

 

Kanuni Sultan Süleyman (1494-1566)

„Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Tek millet (bir olacağız), tek bayrak (iri olacağız), tek vatan (diri olacağız), tek devlet (kardeş olacağız) çünkü hep birlikte - Türkiye olacağız. Hiç endişe etmeyin Allah'ın izniyle olacak. Biz bir vücudun uzvu gibiyiz. Bu sadece 'evet' ve 'hayır' oy verme meselesi değil, bu oy olağanüstü önemli. Bu bir milli seferberliktir. Aklımızdan bir an olsun çıkarmayalım, bunun mükâfatı da eşsizdir.

 

Mustafa Kemal Atatürk (1881-1938)

„Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Böylece yolumuza devam edeceğiz. Hiç şüphem yok. İnşAllah sonuç alacağız. Türkiye'nin yükselişini hiç kimse engelleyemez. 'Evet' demek bu demektir. Başka bir şey söylemeye gerek yok.

Düşüncelerimi özgürce söylemekten hiçbir zaman kaçmam. Türkiye bir referandum sürecinden geçiyor ve herkes demokratik bir şekilde düşüncesini söylüyor. Ben de söylüyorum. Referandum'da safım belli. Sandığa özgüvenle, milli kimliğimle gideceğim. Benim dik duruşum budur.

 

Mustafa Kemal Atatürk (1881-1938)

„Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruat.“  (Bunun için evet'e 'EVET')

 

Kıssadan hisse; açık ve net: „EVET“

 

Evet diyenlerde Hayır diyenlerde elbette düşman değillerdir birbirinin. Lâkin!

'Evet' diyenler bazı Siyasetçilerimiz gibi yıllardır Vatana hizmet edenler gibidir...

'Hayır ' diyenler bazı Siyasetçilerimiz gibi yıllardır Vatana köstek olanlar gibidir...

Tercihimiz akıllarda 'Evet', ağızlarda 'Evet'. Hep ve daima aynı olsun - Türkiye'ye 'Evet'

'Evet'e sorumluluk ruhuyla  'EVET' diyelim, 'Hayır'a tecrübeler nezdinde 'HAYIR' diyelim.

 

 

Koray Erdemli  (Berlin, 13.03.2017)

 

 

Dip Not: Hayatımızda 'Evet'lerin ağırlığı ve 'Hayır'ların hafifliği - perspektifi içinde ele aldığımızda; Evet kelimesinin temelinde yapıcılık vardır positif'tir ve hayır daima iticiliği yansıtır negatif'tir. Hayatta ilk önemli 'evet'imiz evlilik kararıyla verilir. İkinci önemli 'evet'imiz evlat isteğimizle gelir. Üçüncü 'evet'imiz Ailemizin geleceği için verilir. 'Evet'e karşı 'Hayır'ın ''Hayrı'' olsaydı insanoğlu bunca güzellikleri yaşar mıydı? Kıyaslamayı size bırakıyorum! Sizleri hayatınızda 'evet'ler mi ileriye götürdü yoksa 'hayır'lar mı? Ülkemizin, buna  tekâmül ve tekabül ailemizin istikbali için, hayatımızda önemli dördüncü 'evet'imiz referandum'da olsun. Bütün konularda hemfikir olmasak da; Hayır diyenlerinde hukukunu zedelememeniz lazım.

Son Söz: Bütün sevgili vatandaşlarıma, 'Hayır' diyenlerede, daima 'Evet' lerle dolu bir yaşam diliyorum.

Hepinizi muhabbetle selâmlıyorum.

 

 

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.6825 5.6928
€ EURO 6.5678 6.5797
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem