sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Türkiye Bakanları'nın Almanya'da Türk vatandaşları ile bir araya geleceği programın iptalleri...


Bu makale 2017-03-03 18:56:50 eklenmiş ve 1038 kez görüntülenmiştir.
Koray Erdemli

 

Türkiye Bakanları'nın Almanya'da Türk vatandaşları ile bir araya geleceği programın iptallerini eshefle karşılıyor ve şiddetle kınıyorum.

 

"Almanya'da etkinlik kararını yerel yönetimler verir." dediler.

 

Karara federal hükümetin dahil olmadığı bildirildi. Kararlar güya 'yerel düzey' de alınıyormuş. İşlerine geldiği gibi; Bunu söylerken diğer yerel yönetimlerinde bu kararı alabilecekleri sinyalini vererek işin içinden sıyrılıp çıkacaklar akılları sıra. Açıklamayı yapan politikacılar iyice battılar. Bu safsatayı anlatmasınlar kimseye. Almanya bu tip haraketlerde başı çekiyor ve ne kadar çifte standart içinde olduklarının bir göstergesidir. Toplanma özgürlüğü, ifade özgürlüğü, demokrasi hani nerede; Bu terimlerle demokrasi dersi vermeye kalkan bir ülke, demokrasi okulundan atılmıştır. İyiki de bu tutumu sergiliyorlar. Artık bildiğimiz gerçekleri ortaya koymaktalar.

 

"Alman federal hükümetinin hiçbir şekilde etkilemediği ve etkileyemeyeceği bir karardı çünkü bu bir eyalet ve yerel yasa meselesi ki bizim o konuda sıfır etkimiz var" dediler.

 

Bu şekilde zırvalarla izah edilemez, öyle yerel yönetimin vereceği bir karar da değil bu. Yerel yönetimi, belediyeyi aşan ve Skandal niteliğinde bir karardır. Çünkü hiç çekinmeden terör örgütü PKK ve PYD ye izin veriyorsunuz. Darbeci FETÖ, DHKP-C üyeleri hepsi burada istedikleri gibi geziyorlar. Çok net bir biçimde görülüyor ki, derin devlet Almanya'da da sistematik bir şekilde işliyor demektir.

 

Konu ülkeler arası Diplomasi olursa elbette Alman federal hükümeti müdahale eder ve önlem almalı ve isterse alır. Diplomatik nezaket bunu gerektirir. Niye almadılar? Bu tavır ile diğer Batı Avrupa ülkeleri'nde kararlarında timsal olma amacı da yüklenmiştir.

 

Popülizm yaparak istediklerini başarıyorlar. Basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, "mış ta mış". Bırakın bunları herkes uyandı neyin ne olduğunu biliyor. Almanya da Basın özgürlüğü olduğu için mi hep bir ağızdan yazıyorlar; Türkiye'ye, yönetime karşı hedef alıyorlar. Mevzu Türkiye olunca Almanya'da ki mevcut Basın, ister SPD, ister Yeşiller, ister CDU Parti yanlısı olsun bir anda aynı dili kullanıyorlar. Biri çıkıp'ta Türkiye'de yapılan onca güzel değişimden bahsetmiyor. Basının bu tutumu özgür yazmadıklarını açık ve net gösterir. Dünya'nın hiçbir yerinde Türkiye'de de olduğu gibi, Basın sürekli aynı dili kullanmaz. Aralarında mutlaka bazıları farklı yorumlar yaparlar. İşte görüyoruz, Almanya'da Türkiye aleyhine Basın özgürlüğü diyerek yanıp tutuşanlar - Lades oldunuz Lades!!

 

Gelişmiş ülkelerin bundan böyle birbirlerine verebilecek demokrasi dersi kalmadı. Asıl üzücü durum, Alman Politikası'nın burada yaşayan Türk kökenli toplumunun hassasiyetini ısrarla görmeyişidir. Almanya'da 3.5 milyon Türk'ün takriben 1.5 milyonu, ben de dahil olmak üzere aynı zamanda Alman vatandaşı. Bu toplum Almanya göç tarihinde 1961'ler de (Duvar Yapımı ile eşit tarihtir) başlamak üzere Almanya Ekonomisi'ne büyük katkı sağladı ve devam etmekte. Bu unutulmasın.

 

Almanya ile Türkiye arasında halen var olan hasar olağanüstü derecede büyümeye devam ediyor. Almanya bu tutumundan bir an önce vazgeçmeli ve mümkün olan en kısa sürede bu sorunu çözmeli. Türkiye tarafından haklı olarak gelişmeden duyulan rahatsızlık ve buna ilişkin tepki aktarıldı. Türkiye ile Almanya arasındaki hukuk ve diyaloğun sürdürülmesi her iki ülke için elzemdir.

 

Koray Erdemli  (03.03.2017)

 

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.6825 5.6928
€ EURO 6.5678 6.5797
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem