sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

10.MADDE FETÖ'CÜLERİN İSTEDİĞİ BİR MADDE Mİ ?


Bu makale 2017-01-16 13:26:52 eklenmiş ve 630 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

10.Madde FETÖ'cülerin istediği bir madde mi ?

10. MADDE

Anayasa değişiklik teklifinin, "Cumhurbaşkanı yardımcıları, Cumhurbaşkanın vekalet ve bakanlarla ilgili 10. maddesine, 343 kabul, 135 ret oyu verildi, 3 oy boş çıkarken, 2 oy da geçersiz sayıldı.

Teklifin 10. maddesiyle "cumhurbaşkanı yardımcılığı" geliyor. Madde, Cumhurbaşkanına, seçildikten sonra bir veya daha fazla cumhurbaşkanı yardımcısı atayabilmesi imkanı tanıyor.
Cumhurbaşkanlığı makamının herhangi bir nedenle boşalması halinde 45 gün içinde cumhurbaşkanı seçimi yapılacak. Yenisi seçilene kadar cumhurbaşkanı yardımcısı, cumhurbaşkanlığına vekalet edecek ve cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanacak. Genel seçime 1 yıl ve daha az kalmışsa, TBMM seçimi de cumhurbaşkanı seçimiyle yenilenecek.

Genel seçime 1 yıldan fazla kalmışsa seçilen cumhurbaşkanı, TBMM seçim tarihine kadar görevine devam edecek. Kalan süreyi tamamlayan cumhurbaşkanı açısından bu süre dönemden sayılmayacak.

 

 

Türkiye‘ de yakın zamanda Anayasa değişikliği için bir referandum yapılacak Millete tekrar sorulacak ‘Evet‘mi  yoksa ‘Hayır‘ mı diye . Normal şartlarda gündemi normal seyirde olan ülkelerde bu aslında refendum yapılır ve kimse kimsenin burnunu kırmaz ,ayağını ısırmaz ve vekil kürsüsü  parçalanmaz .

Türkiye ise normal bir ülke değil gündemin saatbaşı değiştiği her an tansiyonun değiştiği iç dinamiklerin devamlı sıcak olduğu bir ülke.

Anayasa maddelerinin ilk bölümü olan 18 maddelik kesimi Akparti ve MHP’nin  oyları ile kabul görürken  muhalefetin itirazları TBMM ‚yi 15 Temmuz gecesi yaşanan görüntülere vesile oldu.

Biliyoruz ki CHP her zaman ‚‘Hayır’da hayır vardır politikasını yürütüyor. Bu politika halk‘ta karşılığını bulamıyor ve bulmayacağı kesin görünüyor. Fakat  15 Temmuz’a gelinen süreçte Akpartinin yaptığı hataları 15 Temmuz gecesi nerdeyse  ülkenin işgaline kadar varabilecek darbe girişimi önümüz de iken , bizlerin sanırım bu saatten sonra yoğurdu üfleyerek yemek durumunda olduğumuzu gösterir.

Bakın  FETÖ’nün  50 yıllık sinsi çalışmalarını bugün 50 yaşında olanlar birebir şahittir. Hemde çok acı teçrübeler le .

Gelelim esas konuya  benim itirazım var bu itirazım  Erdoğan yaşadığı sürece  yok diyeceğim ama bu ülkede kim ne kadar yaşacak korkusuda yok değil içimde .

Bakın Anayasa Prof. Burhan Kuzu  bu meselelerde çok aktiftir kendisinin aslında istediği başkanlık sistemidir bu konuda yıllardır tezlerini dinleriz.Ama şuan Cumhurbaşkanlığı sistemiyle istekleri sanırım sınırlandırılmıştır .

2004 yılı washington 7.abant toplantılarının katılımcılarından Burhan Kuzu ‚ya özellikle kuşkularımızı sorularımızı sormak isterdik.

Sonradan keşke’lerimiz olmasın diye bugünden soralım sonra demeyelim! 'Hakkınızı helal edin, aldatıldık.' 

Anayasa da yapılan değişiklik özellikle 10 maddesi CB Erdoğan’ın  yardımcılarının vekaleten  CB yetkilerinin tamamına sahip olması tehlikeli değilmi ?

Bu madde zaten kefenimizi giydik  diyen CB Erdoğan’ın başına gelebilecek hertürlü suikastları hızlandırmazmı ?

Bu madde sanki CB Erdoğa’nın biran önce gitmesini isteyenlerin hazırladığını düşünmüyormusunuz?

15 Temmuz yaşanan teçrübeler şehitler , gazilerle  sabit iken  ve hatta fetö’cülerin tehditleri sürerken

Böyle bir madde niye hazırlanır ?

Bu madde’nin yazıldığı dışında başka bir anlam taşımayacağını kimse iddia edemez .10 .madde’nin bu şekilde geçmesi demek  Mayıs ayı içinde FEtÖ‘cülerin yeni bir cumhurbaşkanı secmeyeceği anlamına gelmezmi.

2004 yılın da bu FETÖ cülere bunlar hain dediğimde abarttığımı söyleyenler şimdi yine abarttığımı söylüyorsa  diyeceğim şudur.

Türkiye‘nin FETÖ tehlikesi Erdoğan sonrası daha bariz ortaya çıkacaktır .Umarım CB Erdoğan gerekli önlemleri alır ve 2023 hedefleri ile  güçlü Türkiye‘nin temellerini atar .

Allah  bu ülkeyi  fetö‘cülerden korusun.

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem