sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

BİZ ALMANLARI ÇOK SEVİYORMUŞUZ !


Bu makale 2017-01-12 02:43:02 eklenmiş ve 538 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

BİZ ALMANLARI ÇOK SEVİYORMUŞUZ!

 

Gündemin saat başı değiştiği   günler,aylar, yıllar yaşıyoruz . Türkiye zor günlerden geçiyor. Bunu Almanya’da hissediyoruz .Gerginiz ,huzursuz ve mutsuzuz. Bunun sebebi tabiki Dünya genelinde yaşananlarla birlikte biz Türkler için hergün yaşanan terörizm .

15 Temmuz darbe girişimini hepimizi çiddi şekilde yordu ama ülkedeki terörist olaylar durmak bilmedi.2017 yılının ilk saatlerinde yaşanan reina katliamı ile herkes bir kez daha lanetler okuyordu teröristlere . Gerçi onla bitmiyor ardından  İzmir’de yaşanan terör olayı ile polis memuru Fetih Sekin’in şahadetini yaşıyorduk .Fetih Sekin‘in adeta kendisini feda ederek yüzlerce insanın hayatını kurtarması tüm Türkiye’yi  Fetih Sekin etrafında kenetletmesine sebep oldu .

Türkiye hergün yeni bir acıyı yaşarken , Almanya’da ise hergün Türkiyeden yazarlar , bakanlar gelerek Türkiyenin 15 Temmuz sürecini anlatmaya çalışıyolar.

Bunun sebebi ise Almanya politikalarının 2013 gezi olaylarından buyana özelleikle CB Erdoğan karşı alenen verilen savaştı . Bu savaş medya yolu ile özellikle yoğunlaştırılırken Alman Parlomantosu Türkiye kökenli vekillerle bu savaşa destek verdiler .

Almanya yaklaşık 4 yıldır  aslında CB Erdoğan üzerinden Türk Milletine savaş açtı bunu Almanya‘da yaşayan birisi olarak malesef hissediyoruz.

Yaşananları buraya tekrar tekrar yazmak dahi bana anlamsız gelirken  Türkiyeden gelen yazarlar ,bakanlar ,milletvekili grupları  Alman vekiller ve gazete redaktörleri ile bir araya gelip Türkiyenin verdiği mücadeleyi anlatıp tabiri caizse Almanlara‘‘Biz sizi çok seviyoruz bize niye böyle yapıyorsunuz ‘‘ demeye getiriyorlardı.

Geçen gün bu toplantılardan birine katıldım.Panel de  Türkiyenin yazarlar grubu ve organizeyi yapan Türkiye kökenli resmi kurumlar vardı . Dinlediklerim  beni hayali sükut’a uğrattı.

Toplantıda  Alman medya gruplarına anlatılanlar ve soru cevap kısmında  Türk katılımcılarının lüzümsuz sorularından sonra Alman Der Spiegelin adına soru soran Dieter Bednarz  esas meselenin CB Erdoğan olduğunu anlatırcısına  sorusunuda Cumhurbaşkanı üzerine sordu. Aynı şekilde Focus  adına soru soran gazeteci ise Türkiye’deki tutuklamaların 80 bin kişi olduğunu bunun nereye gideceğini anlatırken Türkiye'nin yaşadıklarından bihaber olduğunu  dersiniz . Tabiki onlar gerçekleri biliyor. Türkiye’de yaşananları biliyorlar . Toplantıda Türkiyeden gelen konukların anlatıkları onlar için önem arz etmiyordu . Onlar için Can Dündarın  yazıları önem taşıyordu .
Türkiyeden gelen bilgilerin burda hiçbir karşılığı olmadığını görüyoruz .
Bakın  Almanya neler yapıyor .
-Ditib camilerindeki hocaları Erdoğan ajanları olarak  basında konu yapıyor .
-Türkçe öğretmenlerinin Erdoğan ideolojisini yayana unsurlar olarak görüyor.
-Fetö  örgütünün okullarına Türkler çocuklarını yollamadığı için o okulları suriyeli çocukları ile dolduruluyor ve böylece  Fetö’ye finan    yardımı yapılmış oluyordu.
-Fetö ‚ye
‘’Haus of One‘‘ bitmesi ile resmi din temsilciliği vermeye hazırlanıyor .Bunuda Berlindeki teröre karşı kilisede yapılan terönde ,resmi  makamların karşısında FETÖ din adamını kabul ederek gösteriyor .

Türkiye’den gelen resmi söylem ise şöyle diyor .‘‘BİZ ALMANLARI GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUZ.‘‘ 

Bu politika bizi bozar be kardeşim !

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem