sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

TÜRKİYE'Yİ SATMAK,ALMANYA'DA ZİRVE YAPTI !


Bu makale 2016-12-09 22:43:26 eklenmiş ve 570 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

 

TÜRKİYE'Yİ SATMAK ,

ALMANYA'DA ZİRVE YAPTI !

 

Almanya'da son yıllarda Türkler adına yaşananların sanırım Berlin duvarının yıkılmasından sonra en çok Türkler'i etkileyen zamanlardan geçiyoruz. Almanya'ya1960 'lı yıllarda Türk işçileri ''misafir İşçi'' ismi altında geldiklerinde sanırım 55 yıl sonra Almanya'da istenmeyen göçmen gruplarından olacaklarını düşünmemişlerdi. Aradan gecen 55 yılda yaşanan durumun ''misafir işçi'' statusünde kalmayacağı aşikardı.

Bu statüyü misafir işçilikten kalıcı göçmen işçi ve daha sonra üçüncü/dördüncü neslin ''DEUTSCH-TÜRK'' etiketine gelmesi beraberinde sorunlar getirmişti. Berlin duvarının yıkılması ''OSSİ'' gerçeğinin ''DEUTSCHE-TÜRK'' yani integrasyonun önüne geçmiştir. Fakat son zamanlarda Almanya'da yaşananların misafir işçilerin çocuklarının ürünü olabileceğini düşünmüyorum.

Aslında Türkiye'yi satma projesi Almanya'nın politikalarının yıllardır çalıştığı bir organize işidir . Bu ne demekti!? 1960-1980 arası Almanya yeniden yapılanmanın ihtal işçi göçü ile tamamlandıktan sonra Türkiye'ye bu konuda ihtiyaç kalmamıştı .

Fakat gelen misafir işçilerinde Almanya'dan gitme niyetleri yoktu ve hatta üstüne Türkiye'den göç devam etmekteydi. Türkiye'deki darbelerin sonucu bu göçlere neden olduğu sayılarla ortadaydı ve darbelerden kaçanların genel katagoride 1980'li yıllarda sol ağırlıklı Türkiye kökenli vatandaşlardı .Bunların etnik olarak Kürt kökenli oldukları biliniyordu.

Almanya bu durumu 2016 yılına geldiğimiz de nasıl değerlendirdiğini daha iyi anlıyoruz .

1980 ,12 Eylül darbesi Türkiye'den kaçan ve Almanya'da yeşeren bir muhalefet hatta terör örgütlerinin yapılanmasına gidiyordu. Türkiye düşmanlığı Almanya'da yeni değildi bu düşmanlık hep gizleniyordu .Türkiye genel politikası birçok alehte olayların gizlenmesi ve sessiz kalınmasıydı.

Oysa bu 2009 sonrası Akparti politikası ve daha çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ,net ,dik politikaları ile değişmiştir . Almanya yıllarca sessiz kalan Türkiye politikacılarının ,yıllar sonra Ülkenizde Teröristlere yataklık ediyorsunuz noktasına gelmesi Alman politikacılarını hırcınlaştırıyordu . Aslında Almanlar bugünleri gördükleri için Türkiye'yi satmaya hazır maşaları yetiştirmişler ve onları sahalara sürmüşlerdir.

Bu maşalar çoğu 1980 darbesi ile Almanya'ya gelmiş o neslin çocukları .Alman politika programı bu nesli her yelpazeden partilere yerleştirmiş yeri geldiğinde kullanmaktan çekinmemişlerdi. Söyleyemedikleri yapadıkları ,yapılanların kriz yaratabilecek meseleler olacağını bildikleri bir çok illegal işleri bu politikacılara yaptırmışlar ve bunları güçünü Almanya'daki Türklerin üzerinde bir baskı olarak hazırda tutmuşlardır.

Örnekler verilebilir .

En büyük örnek ise Ermeni yalanlarının Alman parlamentosunda kabul oylaması . Bakın bu oylama 10 yıl önce Alman parlamentosuna getirilmek istendiğinde rafa kaldırılmış ama 10 yıl sonra Türkiye kökenli bir politikacı eliyle Alman meclisine getirilmiş ve heryelpazeden Türkiye kökenli vekiller bu oylamada ya evet vermiş ya çekimser kalmıştır.Hayır diyen çıkamamıştır. Herkes bilirki Almanya'da uzun yıllardır Alman partilere üye olmak isteyen veya o partilerde yükselmek isteyenlerin Ermeni yalanlarını en baştan onaylaması gerekir . Eğer yükselmek istiyorsa Türkiye'yi satması gerekir.

Bugünlerde bu isimlere CDU partisinden Timur Husein katıldı . Berlin Kruezberg ilçe örgütünün istikbarat danışma kurulu müşavir olarak çalışan Türkiye kökenli politikacı babası Türk ,annesi Hırvattır . Kendisinin 2016 CDU parti kongresinde verdiği önerge gösteriyorki ,her nekadar kabul edilmesede olay başlı başına Almanya'nın Türk düşmanlığını Türkiye kökenlilere yaptırmasıdır.

Timur Husein yaptığı öneride Türkiye'de seçimlerle 14 yıldır iktidarda olan ve %50 halkın oyunu alan Akparti'yi terör örgütleri ile aynı kefede tutup bunlara üye olanların CDU'ya üye yapılmamasını savunarak onaylanmasını istemiştir. Almanya poltikalarının tesadüfen bu aşamaya geldiğini düşünmek ahmaklık olur . Türkiye'nin enerji politikaları , yatırımları Almanya'yı korkutmuştur. Bir zamanlar yeşiller partisi başkanının dediği gibi Mesut Yılmaz'dan rahatsız olunmuyor,korkulmuyordu .

Lakin Recep Tayyip Erdoğan 'dan çekiniliyor . Burdan anlaşılması gereken Türkiye'yi satmak isteyenlerin parti seçimi fark etmiyor .

Peki ne yapmalıyız !?

Türkiye kökenli Türklerin Almanya'da daha çok organize olması gerekir suça bulaşmadan legal yollardan haklarımızı ,haklılığımızı anlatacak sivil toplum kuruluşları olmalı .Medya ve basın iyi kullanılmalı .

Önümüzde zor günler var ve bugünler ancak birlik içinde aşılabilinir.

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem