sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Türk Basını Almanya'nın Politik çizgisinden endişeli.


Bu makale 2016-11-16 21:44:37 eklenmiş ve 387 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Almanya ile ilişkiler o kadar gerildiki bu gerilim sonunun nereye gideceği bilinmiyor . Bu durum aslında Avrupa ülkeleri içinde geçerli . Belçika mahkemelerinin silahlı eylem yapapn PKK terör örgütünü aklaması Avrupadaki sıkıntının ne kadar ileriye gittiğidir . Avrupa Birliğinin Alman kökenli başkanın tehdit dolu açıklamalarına Türkiyenin 1 numarasından ''Terbiyesiz''  karşılığı almıştır .

Almanya tüm bu gerilimi artırması tesadüf değildir. 2013 yılında  gezi olaylarında Almanya'nın  nasıl içişlerimize karıştığını hatırlıyoruz değilmi !? Gezi olaylarında Alman meclisinin vekilleri taksime kadar gelmiş bizzat isyanın bir parçası olmuşlardı .Almanya bunlarla yetinmiyordu  arkasına aldığı siyonist güçlerin''ONE MİNUT '' sonrası  Almanyadaki Soslu medyası ile akılları sıra  Cumhurbaşkanını itibarsızlaştırma hareketi başlamışlar ve nihayetinde  FETÖ 'nün başarısız darbe girişimi ile tüm eylemleri kursaklarında kalmıştı .

Kursaklarında okadar uzun süre kaldıki Alman DişişleriBakanı darbeden 4 ay sonra Türiyeyi ziyaret ediyordu . Evet Almanya Mısır'da darbecilerin başı SİSİ 'yi  Alman Cumhurbaşkanı  2015 yılında kırmızı halı ile karşılamıştılar .Lakin Türkiyede Darbe gerçekleşmemiş kırmızı halılar bodruma kaldırılmış onun yerine ne kadar FETÖ nün teröristleri varsa Almanya'da sığınacak limanlar bulmuş  ve Türkiye düşmanlığı Erdoğan üzerinden devam edilmiştir.

Almanya aslında 2.sınıf bir Türkiye istiyordu ve O 2.sınıf Türkiye onların arka bahçesi idi oysa şimdi öyle değil Avrupada Almanyanın ekonoöik olarak bitirdiği ülkeleri hepimiz biliyoruz .Şuan Avrupada Almanya'ya ses çıkarabilecek karşı durabilecek tek ülke yok bunu bilen Almanya Yatırımlarla gün ve gün güçlenen Türkiyenin CB Erdoğan Başkanlığında büyük tehlike olduğunu biliyor .

Türkiye düşmalığı CB Erdoğan'la mücadeleyi kendi ellerini kullanmaktan çok bunu sanatcılar , basın ,FetÖ cülar ,PKK lılar ve tabiki Türkiye kökenli vekiller aracılığı ile yapıyor.

Bu hafta  bunlardan birini hep beraber yaşadık . 

Foto: Cüneyt Karadağ 

Almanyanın meclisinde bu hafta   konuk olarak Salih Müslim . Salih Müslim PYD/PKK elebaşı olarak Türkiye'nin yasaları kanunları ile tüm dünyaya ve NATO müttefiklerine duyurmuşken .Alman Meclisi Sol parti vekilleri bu şahsı karşılıyor ağırlıyordu .Almanya bu durumdan hiç rahatsız olmuyordu . Hatta üzerine bunu haber yapan Anadolu Ajansı  gazetecilerini suçluyorlar yetmiyor tehdit ediyorlar . Bunu hepimiz Bild gazetesinde okuduk . Daha sonra Taz gazetesi olaya yer verdi.Düşünebiliyormusunuz !?ALmanya parlemantesunda işini yapan gazeteci yasal alanda çektiği fotoğraf yüzünden suçlanmakla kalmıyor tehdit ediliyor.

Tabiki kabul edilir bir durum değil . 

Almanya'da yaşayan bir gazeteci olarak hayatımızın,NSU cinayetlerinin akibetinin mechul olduğunu düşünürsek,tehlikede olduğunu düşünüyorum. Özellikle önümüzdeki süreçte baskıların Türkler üzerinde hat sahfaya cıkacağını düşünürken bir çok Sivil Toplum Örgütününde kapatalacağını düşünüyorum

.Almanya Berlin Büyükelçiliği 28 ekim 2016 itibari ile görevine başlamıştır .Kendisini yoğun bir program bekliyor .Umarım başarılı olur .Kendisine yeni görevinde başarılar dilerken  Berlinli gazetecilerle ayda bir basın toplantıları yapmasını buradan rica ediyorum .Berlin'i burda yaşayan gazetecilerden dinleyebilir sorunlarımızı sorunları direk bizden alabilir .Çözümler ortak çalışma ile hayata geçirebilinir .

Berlin'den geleçeğe umutla bakmak istiyoruz . 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem