sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Berlin'de neler oluyor ?


Bu makale 2016-10-30 18:42:57 eklenmiş ve 568 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Bu hafta Berlin oldukça hareketli idi . Hareketlilik ötesinde değişim rüzgarları esti ve devam ediyor .Şöyle kısa bir neler oldu hatırlatıp sonra resmin sonunu Musiad 'ın fesh edilmesi ile bitirelim yazımızı .

Biliyorsunuz Almanya Nisan 2015 Ermeni soykırımı yalanlarının 100. yılını  kutlarken yüzlerce Devlet ve Özel sermaye destekli panel ve konferanslar düzenlenmiş ve 2016 yılında tam bir sene sonra Ermeni yalanlarını Alman parlemantosu 1 oy ret ile oybirliği ile yaşalaştırmış ve bu yasa Türklerin üzerinde kullanılmak üzere bir kenara konmuştu .

Nisan 2016 itibari ile Almanya T.C Berlinbüyükelçisi Ankakara'ya geri çağrılmıştı . Almanya -Türkiye İlişkileri Elç Müsteşarlığı seviyesine alınmıştır .

Uzun aradan sonra Büyükelçi Karslıoğlu  Berlin'e geri dönerken  ,görev süresininde bitmesi dolayısı ile veda ziyaretlerine başlamıştı .

Geçen hafta  Türkiyeden gelen FETÖ 'yu Almanya kamuoyuna anlatacak olan TBMM  Dışilişkiler komisyonu milletvekilleri  Berlin Büyükelçiliğinde bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu basın toplantısı ile bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı . Alınan bilgiler doğrultusunda  TBMM  milletvelilleri  Alman meslektaşların ile yaptıkları toplantıda Alman Vekil Sevim Dağdelenin etik olmayan hareketlerine maruz kaldıkları ortaya cıktı . Sol Parti Alman Vekil Sevim Dağdelenin Almanya' Berlin 'de Cumhurbaşkanı alehinde yaptığı çalışmalarla bilinirken ayrıca Berlinde Bölücü örgüte yakın olduğu söylenmektedir .Bu nedenle Dişilişkiler komisyonun Sevim Dağdelenle aynı karye girmesi berlin Türk kamuoyunda rahatsızlık yarattı .

Berlin gecen hafta  yaşanan bir vaka daha  CHP  birlliği  içinde gerçekleşti. Uzun yıllardır  CHP Berlin birliğinin örgütlenme yapısının Alevi vatandaşlar tarafından yürütülmesi idi 

Uzun yıllar sonra bu örgütlenme yapının başına yani CHP Berlin başkanlığına Kenan Kolat getirildi.  Yapılan secimlerde  coğunluğun oylarını  alan Kenan Kolat Berlin CHP içinde tartışmalara sebep olurken . Kenan Kolat'ın Alevi işadamlarını ve dolayısı ile bu süreci iyi yönettiği söyleniyor. Kenan Kolat CHP 'nin Berlin'de bir çok konuda çalışmalarını hızladıracağını bildirirken  yeni manifestosu ile  Akpartinin Berlin'deki oy potansiyelinin iyi bir çalışma ile düşürebileceğini , açıkladığı manifesto ile kamuoyuna bildirmişti.

Lakin CHP Berlin birliğinin içindeki kaynamayı dindirmek Kenan Kolatın epey zamanını alacaktır . 

Berlin'de bu gelişmeler eşliğin'de yapılan Cumhuriyetin 93 .yılı kutlamaları bu haftaya damga vurur demişken  , kamuoyuna Musiad Berlin 'in Türkiye merkezi kararı ile kapatılması oldu .

Evet  Musiad Berlin neden kapatıl soruna cevap aradık . Müsüiad Berlin eski yönetimi basın toplatısı ile kamuoyunu aydınlatmaya çalıştılar .Yapılan açıklamalar ve kararlar kafamızdaki soruları azaltmamakla beraber aksine bu mesele  kimleri sevindirir veya kimlerin işine yarar diye düşündük .

Bakın Ben Berlin'de bir çok insanla bu mevzuyu konuştum Musiad üyeleri veya dışarıdan bakan insanlarla  ve bana kimse meselenin Türkiye açısından %20  'lik üyelik aidatından olduğunu düşündüğünü söylemedi 

Vatandaşın tespiti doğru olabilir . Berlin hafta çok aktif geçerken  Almanya'da işadamları dernekleri arasında kıyasıya rağbet sürerken  bazı işadamları dernklerinin T.C Devletinin kara listesine girdiğini düşünürsek pasta payının büyüyebileceğinin farkına varmak çokta zor olmaz.

Aslında Veli Karakaya  çalışmaları ile Berlin'de vitrinde yerini almış ve bende varım demişti . Fakat oynanan bir oyun olduğunun kendisi ve yönetim kurulu farkındamıydı ?

15 Temmuz sonrası  taşların yerinden oynaması ve bazı işadamları derneklerin(Türkiye menşeğili) Devşetin gözünde aslında ya FETÖ dür yada bizdendir kıvamına  geldiğidir 

Yani Berlin'de de durum farklı olmayacaktır . Devlet bu saatten sonra  Türkiyede siyasi ve politik gücü olan derneklerin Dünyadaki ayaklarına destek vereceğini düşünmekteyim .

Bakın Berlin 'de kaç tane  Türkiye kökenli işadamları derneği var  ve bunları iilşkilerine bakalım  Evet aynen aklınıza gelebilecek 2 yada 3 tane dernek var değilmi . Şimdi  Soru şu Veli Karakaya'nın Musiad la  Türkiyeden bağımsız olarak vesayetci olmayan yapısı ile uğraşamayacak olan Devlet  burda santrancdaki taşları değiştirmişmidir.?

İsimleri aklınıza getirin ve yaının başındaki değişimleri alın  ve burda yazmadığım  bir yapılanmayıda eklediğimizdeki onu Berlin Türk kamuoyu çok iyi bilir  çıkan netice ;

Musiad Berlin kapatılmasından  Fetöcüler enson fayda görecek örgüttür çünki Fetöcü işadamları derneklerinden kaçanlar nereye gidiyordu ? 

Önümüzdeki günlerde Üye sayısını artıran işadamları derneklerin Musiad Berlin'in kapatılmasında oynadıkları rolu tartışabiliriz .

biraz beyin jimnastiği yaparken kimseyi suçlamak istemem bu acıdan isimler  ve meseleler sadece kamuoyunun hala neden ,niçin sorularına aradığı sorulardır .Bu arada Veli Karakaya Kamuoyuna  bir açıklama yaptı . Bu açıklamayı aşağıda okuyabilirsiniz .

Foto:Facebook

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Müsiad Genel merkez’in fesh kararının ardından Müsiad Berlin şubesinin duyurusu

24.ekim 2016 tarihinde Müsiad genel merkezi, berlin şubemiz ile olan imtiyaz sözleşmesinin feshedildiğini ve Müsiad marka kullanımını durdurmamız gerektiğini açıklamıştır.

Bunun üzerine 28. ekim için planladığımız ve yeni yönetim kurulumuzu belirleyeceğimiz genel kurul yerine, demokratik, sivil toplum anlayışımızın gereği, derneğimizin mevcut durumda alacağı kararını ve geleceğini belirlemek üzere, yegane söz sahibi olan üyelerimiz ile 29.ekim tarihinde bir genel istişare toplantısı gerçekleştirdik.

Üyemlerimizin hazır bulunduğu toplantıda şubemizin Müsiad ruhuna ve kuruluş felsefesine daima bağlı kaldığını ifade ederek: Müsiad Vizyonu vizyonumuzdur, misyonu misyonumuzdur ve amaçları amaçlarımızdır dedik. 1994 den beri topluma eşsiz hizmetler veren, bilhassa 2010 dan sonra hızla profesyonelleşen ve kurumsallığını en üst seviyeye çıkaran derneğimizi hep beraber gözlemledik. Daha önce resmi kurumlar davetlerimize cevap dahi vermezken, artık Almanyanın en güçlü sosyoekonomik STK ları arasında hak ettiğimiz yerimizi alıp takdir ile izlenir hale geldik. Her sene üyelerimiz ve proje yürüttüğümüz kurumlar ile yaptığımız resepsiyonlarda Başbakanların ve bakanların katılımı artık sıradan bir hal aldı. Federal bakanların yurtdışı heyetlerine bizleri davet etmesini ve üye sayımızın hızla artmasını da başarılı çalışmalarımızın neticesiolarak kabül ediyoruz. Kurucu genel başkanımız Erol Yarar ve ardından gelen genel başkanlarımız Ali Bayramoğlu, Ömer Bolat ve Ömer Cihad Vardan beyefendilerin şubemizi tekrar tekrar ziyaret ederek bizi onore edip çalışmalarımızı takdir etmesi bizleri ayrıca sevindirdi. Bütün bu gelişmelerin ardından Genel merkezimizin ve mevcut yönetimin bu özverili çalışmaları heba edercesine almış olduğu karar bizleri açıkca üzmüştür.

Öncelikle Müsiad Berlin olarak 22 senedir genel merkez ile olan ilişkilerimizin daima kardeşlik ruhu ile en üst kurumsal işbirliği anlayışında yürütüldüğünü ifade etmek isteriz. Şubemiz vizyon ve ideallerinden şaşmadan özgürlüğünü ve profesyonel işbirliğini daima temel prensip olarak kabul etmiştir. Ancak müsiad gibi küresel güce sahip uluslararası yüzlerce şube ve temsilciliği bulunan bir Organizasyon da yer yer farklı görüş ve fikirlerin olabileceğini doğal olarak karşılıyoruz. Bu minvalde mevcut genel başkanımız ve yurtdışı komisyonu yetkilileri ile çalışma metodlarında fikirlerimizin farklı olduğunu bildirmek isteriz. Bizler bulunduğumuz ve artık yerlisi olduğumuz ülkelerin şartlarını ve hassasiyetlerini tanıyan yetkililer olarak buradaki üyelerimizin sosyoekonomik refahını ve toplumdaki sorunlarını çözmek için azami gayret göstermekteyiz. Bu minvalde genel merkezimiz ile olan ilişkilerin ve profesyonel çalışmaların mümkün olduğu kadar merkeziyetçi ve vesayetçi anlayıştan uzak olması gerektiğine inanıyoruz. Periferi de olan şubeler ile genel merkezin kurumsal bağlarının ve işlevlerinin istişareye dayalı olarak ortak akılla yürütülmesini savunuyoruz. Yurtdışından idare edilen derneklerin ciddi anlamda asla başarılı olamayacağına inanıyoruz. Bizler bunun farklı örneklerini on yıllardır dini ve siyasi kurumlarımızda gördük.

Ancak genel başkanımızın ve yurtdışı teşkilatlanma komisyonumuzun bu konuda bizler ile ciddi fikir ayrılıklarının olduğunu açıklamak isteriz. Bu minvalde genel gidişat ile ilgili fikirlerimizi ve görüş ayrılıklarımızı 2013 eylül den beri genel başkanımız ve yurtdışı teşkilatlanmadan sorumlu arkadaşlarımızla farklı toplantılarda paylaşmamıza rağmen maalesef bir değişim ve düzelme görülmemiştir.

Bu gelişmelerden Müsiad ailesinin hiç bir zarar görmemesi gerektiğine inanarak üyelerimiz ile istişare sonucu 28.ekim 2016 için genel kurul ilan ederek yeni bir yönetimin bu hayırlı görevi devralmasının önünü açmıştık.

Ancak genel merkez yetkilileri önce başkansız olarak yönetim kurulumuzu daha sonrada Müsiad Berlin şube üyelerimizi köln de toplantıya çağırmıştır. Netice alamayınca da 24. Ekim 2016 da bu son fesh kararı açıklanmıştır.

Bizim için de bir karar almak artık kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu sebeple derneğimizin kararını ve geleceğini ancak ve ancak sahipleri olan üyelerimizin belirlemesi gerektiğine inanarak 29. Ekim cumartesi günü genel istişare toplantısı düzenledik.

Toplantı sonucu üyelerimizin verdiği karar doğrultusunda genel merkezin talebini yerine getireceğimizi ve dernek ismimizi değiştireceğimizi kamuoyuna duyurmak isteriz.

Saygılarımla

Veli Karakaya

 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem