sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Türk-Alman Dostluğunu baltalayan Alman vekiller .


Bu makale 2016-10-22 22:51:44 eklenmiş ve 824 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

Türkiye’de yaşanan  15 Temmuz Gecesi sonrası hayatlarını kaybeden Şehitlerimizin  ve yaralanan Gazilerin bir anlamı olmalıydı. Bu olayı  tertipleyen 40 senedir  devletin her kademesine sızan  hainlerin bu Millete yaşattıkları tam anlamı ile kurtuluş savaşı mücadelesi  idi 15 Temmuz gecesi.

15 Temmuz gecesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın  FETÖ ile top yekün mücadele edileceğini bu mücadelenin ölene kadar süreceğini bir çok yerde söyledi . Mücadele konzeptinin bundan sonra savunma olmayacağını ,bundan sonra yerlerinde müdahale edileceğini anlatmıştı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğanın  yok edileceği o gece Milletin buna izin vermediğini bunu her pahasına engelleyeceğini tüm dünya’ya duyrulmuştu.

Cumhurbaşkanı  Erdoğanın  samimi ve ama politik olmayan tavırları ile insanlarımızın gönlünde taht kurmuş  dünya’da  yaptığı konuşmalar ve çıkışlara  tam destek almıştır .

FETÖ ‚nün Avrupa ve Almanya’da  büyük destek gördüğü biliniyor. FETÖ ‚nün  en büyük  kozunun bu konuda Almanya’da Erdoğan düşmanları ile ortak paydaları olmaları idi.

Erdoğan düşmanları kimlerdi  Almanya’da ?

PKK  bunların en başında geliyor tabiki  .PKK  Almanya’da yasaklanmış bir örgüt  bu yasağa rağmen Almanya politikası  farklı şekilde PKK ‚nın  işlevsel özelliğini sectirdikleri Alman vekillerle sürdürmektedir.

Örneğin Almanya Sol Partisi  uzun yıllardır PKK ‚nın yasak bir terör örgütü olmasına rağmen  öyle kabul etmediklerini ve bu yasağın kaldırılması gerektiğini onlarca kez Almanya Parlomantesunda savunmuşlardır.

Almanyadaki  PKK yürüyüşlerinde en öne saflarda bunları görebiliriz.Almanya sol partisi sectikleri vekilleri Türkiye kökenli olanların %100  Türkiye politikalarına karşı hertürlü propaganda içindedir bu yıllardır böyledir ve değişmez .Cumhurbaşkanı Erdoğanın 14 yıllık Türkiye iktidarında bu karapropagandalar zirve yapmıştır .

Bu karapropagandalar  politik söylemden öte suclamalar , hakaretler ve  Türkiye kökenli göçmenler arasında kin ve nefreti yaymaya yönelik olmuştur .

Tüm bu çalışmalar  Almanya poltikalarının Türkiye ilişkilerini bozmasına rağmen Alman devlet televizyonları buna canak tutmuş ve ilişkilerin en son geldiği nokta  Faz gazetesinin haberine göre Sol patili vekillerin İncirlik hava üstüne ziyaret yasağına kadar gelmiştir.http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/besuch-deutscher-soldaten-tuerkei-laesst-linken-van-aken-nicht-nach-incirlik-14493010.html

Almanya bu meseleleri buraya getirirken özellikle  2013 gezi olayları ile Yeşiller partisinin başlattığı Türkiye ile çatışma politikaları  Sol parti ile devam etmektedir .

Sol partide tüm bu meseleler için kullanılan isimlerin başın  dönemin eyalet vekili Hakan Taş ‚dı  ve bu görev uzun zamandır  Sevim Dağdelen le yürütülmektedir .

Tüm bu karamsar tabloya rağmen  Türkiye  15 Temmuz sonrası Almanya’ya  TBMM dişilişkiler komisyonu göndermiş ve Berlin’de çeşitli toplantılarla Türkiyede’ki durumu anlatmaya çalışmışlardır .

Türk-Alman Dostluk parlomantolar  grubu altında bir araya gelen vekiller TBMM komisyonunu dinlemek ve Türkiyede yaşananlarla ilgili bilgi almak bir araya gelmişlerdi .

http://www.medyaberlin.com/haber/16775/tbmm-disisleri-komisyonu-heyeti-berlinde.html

Açıklama: http://www.medyaberlin.com/files/news/default/tbmm-disisleri-komisyonu-heyeti-berlinde064f8254739e536e69c1.jpg

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimini anlatmak için geldikleri Berlin'de Federal Meclis Dış İlişkiler Komisyonu üyeleriyle görüştü.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun, AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, CHP İzmir Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ve AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi'den oluşan heyet, temasları çerçevesinde Federal Meclis Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, üyeler Marilusie Beck, Nils Annen ve Sevim Dağdelen ile bir araya geldi. 

Tüm bu çalışmaların Almanya –Türkiye ilişkilerine katkı vermesi beklenirken  aldığımız haberler sol partili vekili tavırlarının kabul edilemez olduğunun bir kez daha ortaya koymuştur. Sevim Dağdelen  geçmişte olduğu gibi  o toplantılarda’da Türk-Alman dostluğuna

Zarar verecek eylem ve söylem içinde olmuştur . Bunu Türk  dişilişkiler komisyonu başkanından basına acık sorulara cevap verirken anlıyoruz . Daha sonra aldığımız bilgiler Sevim Dağdelenin Erdoğan karşıtı  söylemlerini bir kitapta topladığını ve bu kitabı  o toplantıda dişilişkiler komisyonun önlerine koyduğudur .

Tabiki bunların olacağı öngörelebilir olması gerekirdi. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Milletvekilleri Almanya’ya gelirken  bu konularda donatılması gerekirdi ve cıkabilecek krizler öngörülüp ona göre tavır almaları gerekirdi.

Cumhurbaşkanımıza uzun yıllardır ‚‘DİKTATÖR‘ diyen bu Türkiye kökenli Alman vekille bir araya gelip sonra onların isteiği fotoğraf karesine girmek sanırım 15 Temmuz gecesi ruhuna aykırı  olmuştur.

Bilmiyorum  bazıları diplomatik teyamüllerden dem vurabilir veya  o toplantıda birçok Alman vekillerin olduğuda söylenebilinir  lakin 15 Temmuz sonrası dahi bu vekillin verdiği beyanatlara bakarsak  TBMM komisyonu bu toplantılarda verecekleri tek mesaj MİLLET rencide olmuştur .

Bu vekille hali hazırda vatandaş Almanyada mahkemeliktir. Mahkemenin sebeplerinin en büyük nedenide bu vekilin Cumhurbaşkanı  söylemleridir.

Şimdi sormak isterim   Ermeni yalanları oylamasında  tek  hayır oyu veren Bettina Kudla CDU'dan aday gösterilmezken   http://aa.com.tr/tr/dunya/ermeni-iddialarina-karsi-ret-oyu-kullanan-vekil-aday-yapilmadi/670361

Yıllardır  Türkiye alehine çalışanların vekil yapılması diplomatik teyamüllerin değişmesi gerektiğini göstermezmi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu Millete canını borcludur  bugün eğer TBMM ,FETÖ cülerin istilası altında altında yönetilmiyorsa bu Millet sayesindir . Öyleyse Millete rağmen politikaların kazanamayacağını bilmemiz gerekirdi.

Dişilişkiler komisyonu  15 Temmuz gecesi insiyatif alamayanlar gibi bu olayda insiyatif alamamıştır .

Milletin kredisi sonsuz değildir . Hele hele bu kadar Şehit ve Gazi verilirken .

Fotoğraf: Twitter 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem