sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Berlin Büyük Elçiliği FETÖ'cularla mücadelede nerede duruyor ?


Bu makale 2016-09-02 09:12:33 eklenmiş ve 569 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ekşi

15 Temmuz Darbe ve İşgal girişiminin başarısız olması sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığı uçurumun kenarından döndüğü anlaşıldı. Tabiki tehlike bitmiş değil !
Bu tehlikenin gün geçtikce nekadar büyük olduğu gözler önüne seriliyor.Hergün tutuklanan hakimler savcılar,subaylar,kamuda çalışan memurlar .... .Bu örgütün 50 yıllık yapılanması Türkiyenin kılcal damarlarına nufus ettiği ve bu darbe girişimi başarısız olmasaydı Türkiye The Gülen'e teslim edeçeği ABD 'nin istedeği şekilde yönetileceği kayt edilmiştir.

The Gülen Terör Örgütünün  ABD desteği ile Dünya üzerinde yapılanması 1999-2000 yılında F.güenin ABD kaçması sonrası , 400 milyon değerindeki ABD okullarının bunlar için kurulan Gülen enstitusu ' lerine hibe edilmişti. Dünya'ya yayılma  okullar üzerinde olup ve  sayıları yüzlerce olan bu okulların bulunduğu bu ülkelerde siyasete ve o ülkelerin politikalarına yön verme güçüne sahip olma imkanları ortaya cıkmıştır .Bu konuda ençok Afrika'da okullar etkilenirken Avrupa 'daki okulların da bu yolda hızla ilelrlediğini görüyoruz.

Okulların eski sovyet blok ülkelerinde özellikle Türk  devletleri üzerinede yoğunlaşması ve Çin 'e kadar uzanmıştı. Daha sonraları bunları birçoğu o bölgelerde ABD ajanlığı sebebi ile kapatılmıştı .

Bugünki yazımda bu yapılanmanın özellikle darbe gecesi ve sonrası yaşananları hala darbe öncesi Berlindeki rehavetini anlatmaya çalışacağım .

Almanyada Türk nufusunun çok olması bu örgütün burda yapılanmasını büyümesine büyük etkendir. Almanya aslında bu örgütün kalesi gibi .Almanya örgütün finanz kanadını oluşturmaktadır. Almanya çapında 3 bin işverenin bunlara Hinmet adı altında yardım ettiği biliniyor . Almanya çapında 150 okul 300 kurslararın varlığı bunların finans ayağını güçlendirmektedir. Almanya FETÖ'cülerin en kuvetli yılları  2002 -2014  olmuştur . İlk 2014 sonrası Almanya'daki göçmenler özellikle Türkiyedeki Cumhurbaşkanlığı secimleri
sonrası örgüte mesafe koydular .

Almanyada  bu örgütün büyükelçiliği yakın markaja alması Büyük elçilik üzerinden Berlindeki Türkiyeli vatandaşların kurduğu STK'lara nufus etmesi ve kendilerine güvenilirlik sertifakası gibi algılandırılması istenmiştir.

Özellikle  Berlin Büyük Elçiliği  bu örgüte yeni binanın açılması ile kapılarını ardına kadar açmıştır. Türkiyede örgütün kursların kapatılması ardından özellikle Almanya'daki medya ayağı dönemin Başbakanını alabildiğine karalama ve algı oprasyonları ile manşetlere taşırken ,Milli güvenlik kurulu kararlarının 2013 yılında bunların ulusal güvenliği tehtid ettiği tafsiyeni vermesi rağmen Berlin Büyük Elçiliği  bu konuda ilk hassasiyetini 2014 Ramazan ayında göstermiş ve o dönem benim şikayetlerimle bunların basın ayağı Elçilikteki akredileri  kaldırılmıştır.Tabi bu süreç kendi istekleri ile olmamış mesele Ankaraya ulaştıktan sonra gerçekleşmiştir.

Almanya Berlin'de Büyük Elçiği buna rağmen 2015 yılında Gülenistlere yakın STK üzerinden Türkçe Yılı sempozyumları yapılmış The gülenist  işadamları ve yönetim kadroları bu toplantılara çağrılmıştır.Berlin Büyük Elçiliği Fetö mensuplarına karşı bir şekilde zaafiyet gösteriyor ve programlarına bunların bir şekilde sızmasına izin veriliyordu .

Berlin Büyük Elçiliği'nin Ermeni soykırım yalanlarının Alman parlomantesunda kabul görmesi sonrası Hüseyin Avni Karslıoğlu Ankaraya çağrılmış ve uzun zamandır Türkiye Almanya'da Müsteşarlık seviyesinde temsil edilmektedir.

Berlin Büyük Elçiliği Nisan 2016 yılından buyana  Elçi Müsteşarı Ufuk Gezer  ile temsil edilmektedir. Ufuk Gezer Bey kendisi bu görevi daha yeni atanmıştı .Sanırım bu kısa süre içinde üstlendiği görev ve ağırlığı özellikle Darbe girişimi gecesi ortaya koyduğu kendisinin ''Diplomatların bulundukları Ülkelerde kendi vatandaşları cıkarları doğrultusunda hakeket etmesi'' aksine tutumu  bizleri üzmüştür.

Oysa Darbe Gecesi Ufuk Gezer Bey uzun süre  Büyük Elçiliği sessizliğe boğmuş  Elçilik önünde bekleyen 5 bin darbe karşıtı Türk vatandaşının beklenen açıklamaları yapmamıştır veya yaptırmamıştır . O gece  kendisinin  verdiği talimatlardan biri bekleyeceğiz ve talimat gelmeden konuşma yapılamayacaktır. Darbe gecesi STK başkanlarının bazılarını Elçiliğin içine alması  ve onlara Elçilik önündeki vatandaşların sukunetle dağılması acıklaması yapması istemesidir .  Bu açıklamayıda STK'ların içindeki TGB başkanın  yapmak istemesi  bardağı taşıran son damla olmuştur .TGB (Berlin Türk Cemaati) Başkanı yıllardır T.C hükümeti milletvekilleri alehinde zaman gazetesinde ve sosyal ağlarda çalışma yapan bir kişi . Enson yazısı  zaman onlineda 20.7.2016 darbeden 5 gün sonra cıkmıştrki kendisi Gülen hareketine Terör örgütü dahi diyemeyen bir kişi..Tabi vatandaş o gece bu şahsı alanı terk etmesi istemiştir ve olayların cıkmasına ramak kalmıştır.

Öyleki darbe girişimin ilk cumartesi günü  Berlindeki STK'lar tekrar Berlin Büyük Elçiliği önünde toplanmış ve miting yapmıştır bu kişi burda dahi istenmeyen adam olarak ilan edilmiş ve konuşma yapılması engellenmiştir.

Bütün bu yaşananlar ortadayken ,yıllardır ülkeye verilen zarar ortadayken ,ulusal güvenlik tehlikedeyken, cumhurbaşkanı öldürülmek istenmiş, yüzlerce şehit ve binlerce gazi verilmişken  30 ağustos zafer bayramı kutlamalrında Büyük Elçiliğe davet edilenler listesinde TGB başkanın görülmesi inanılır gibi değil.

2003 yılından buyana titizlikle takip ettiğim bu örgütün Berlin Büyük Elçiği üzerinden STK 'lara ordan Alman siyasetcilere nufus etme çalışmaları sürmektedir.

Bu terör Örgütü ile sadece Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın mücadele etmesi ile sonuça varmak imkansız eğer Devletin dış temsilcikleri bu örgüte bir şekilde kapılarını kapatmaz ve bunlara imtiyazı kesmezse ,Darbe tehlikesinin tekrarı dahil hertürlü tehlikenin Türkiyemizi beklediğini söyleyebilirim .

Darbe gerçekleşseydi istifa edermiydiniz sorusuna cevap veremeyen Ufuk Gezer Beyin  o gece Beklediği talimatın ne olduğunu hala merak etmekteyiz.Biliyorsunuz Berlin Büyük Elçimiz Hüseyin avni Karslıoğlu 2014 de hertürlü eleştirimize rağmen Ankarada insiyatif almış ve Halkın arasına karışmış , yaralanmış Gazi olmuştur .

Şu soruyu sormak gerekir .Dış Temsilcilikteki yekililer sadece bir Devlet Memurumu ? Yoksa bu gibi olağanüstü durumlarda insiyatif alabilecek özel insanlarmı ?

Vatandaş yanında gördüğü Devleti için böyle olağanüstü günlerde  herşeyi yapar hatta TANKIN  altına dahi yatar . Peki Devlet bunun karşılığında ne yapar ?

Allah bizleri samimi insanlardan eylesin .

Mustafa Ekşi


 

Diğer yazıları...
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem