sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Trump Fransa'daki Eylemler Üzerinden İklim Anlaşması'nı Eleştirdi


Bu haber 2018-12-05 12:54:54 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Fransa'da yenilenebilir enerjiye geçiş reformu çerçevesinde akaryakıt vergilerine getirilen artışla başlayan 'Sarı Yelekliler Hareketi' ve artan şiddet olaylarına, ABD Başkanı Donald Trump'tan tepki geldi.

Fransa'da yaşanan olayları, Macron ile taban tabana zıt olan enerji politikasını savunmak için kullanma fırsatını kaçırmayan Trump, 'Sarı Yelekliler Hareketi' ile başlayan olayların ardından hükümetin akaryakıttaki 3 ayrı vergi artışını geri çekmesinin, kendisinin haklı olduğunu ortaya koyduğunu ima etti.

 

Daha önce, Macron'un, "Avrupa kendi ordusunu kurmalı" sözlerine öfkelenerek Twitter'dan mesajlar yayınlayan Başkan Trump son tweetinde, "Dostum Emmanuel Macron ile göstericilerin, benim 2 yıl önce söylediğim noktaya gelmesinden dolayı mutluyum. Paris İklim Anlaşması ölümcül hataları olan bir anlaşma. Çünkü sorumlu ülkeler için enerji fiyatlarını artırıyor. Asıl çevreyi kirleten ülkelere ise açık çek veriyor" dedi.

Elysee: "Yorum yok"

Macron ve Trump arasındaki enerji politikaları savaşı, Polonya'nın Katowice kentinde, Pazar gününden beri 200 ülkenin katılımıyla devam eden BM Dünya İklim Konferansı COP 24 görüşmelerinin gölgesinde yaşanıyor. ABD Başkanı Trump'a, Macron henüz yanıt vermedi. Elysee Sarayı ise, "Yorum yok" açıklamasını yaptı.

Paris'te 2015'te imzalanan ve küresel ısınmanın 2 derece aşağı çekilebilmesini hedefleyen anlaşma, imzacı ülkelere yenilenebilir eneriye geçiş için adım atmaları çağrısı yapıyor.

Başkan Trump, göreve gelir gelmez bir önceki Başkan Barack Obama'nın imzaladığı bu anlaşmadan tek taraflı olarak çekildiğini duyurdu. Trump, anlaşmanın karbon kaynaklı enerji fiyatlarının artmasına yol açacağını, bunun da Amerikan sanayisine ve Amerikan halkına zarar vereceğini söylemişti.

İran ile varılan Nükleer Anlaşma'dan da tek başına çekilen ve Avrupa'ya ticaret vergisi uygulayacağını açıklayan Trump'ı ikna etmek üzere, geçtiğimiz Nisan ayında Amerika'ya giden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Washington'dan eli boş dönmüştü...

 

VOA


ETİKETLER : trump macron
Diğer Amerika haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem