sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Fransa'da İlk Raund Sarı Yeleklilerin

Fransa'da şiddet olaylarına sahne olan gösterilerin ardından hükümet, akaryakıt fiyatlarına getirilmesi planlanan vergi artışını durdurduğunu açıkladı. Sarı Yelekliler bu adımın yeterli olmadığını, hükümetten yoksulların alım gücünü artırması için daha radikal ve büyük adımlar beklediklerini duyurdu
Bu haber 2018-12-04 12:35:34 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Fransa'da eşi görülmedik şiddet olaylarına sahne olan gösterilerin ardından hükümet, akaryakıt fiytlarına getirilmesi planlanan vergi artışını durdurduğunu açıkladı. Açıklamanın Başbakan Edouard Philippe tarafından partisinin grup toplantısında yapılacağı belirtildi.

Fransa'da 17 Kasım'dan bu yana giderek artan bir halk desteğiyle büyüyen ‘Sarı Yelekliler Hareketi’, hükümet ile 3 haftadır sürdürdüğü bilek güreşinin ilk raundunu kazandı. Pazartesi günü Başbakan Philippe ile görüşen tüm muhalefet liderleri, Sarı Yelekliler ile derhal diyaloğa geçilmesi için moratoryum ilan edilmesini, yani vergi artırımlarının durdurularak, konu hakkında tüm taraflar tartıştıktan sonra yeni düzenlemelerin getirilmesini istedi.

Bu sabah Philippe'in "ılımlı sarı yelekliler" olarak adlandırılan ve hükümetle diyaloğu savunan bir grup ile bir araya gelmesi bekleniyordu. Ancak hükümet geri adım atmadan tüm görüşme çağrılarını reddeden, ‘ölüm tehdidi’ aldıklarını açıklayan bir grup Sarı Yelekli, can güvenlikleri tehlikede olduğu için Başbakan ile görüşmeyeceklerini açıkladı.

Bunun üzerine Başbakanlık kaynakları, Sarı Yelekliler ile buluşmanın resmen iptal edildiğini, Philippe'in iktidar partisi Republique En Marche'ın grup toplantısında hükümetin çözüm önerilerini açıklayacağını bildirdi. Başbakanlık kaynakları haber ajansı AFP'ye, Philippe'in ülke genelinde yapılacak bir moratoryum ile bir süre konunun tartışılacağını ve bu süre içinde akaryakıt vergilerine getirilen zammın uygulanmayacağını duyurdu.

Sarı Yelekliler: "Önemli bir ilk adım"

Haber üzerine açıklama yapan Sarı Yelekliler hareketinin sözcüleri, bu açıklamanın önemli bir ilk adım olduğunu ancak yeterli olmadığını, hükümetten yoksulların alım gücünü artırması için daha radikal ve büyük adımlar beklediklerini açıkladı. Sarı Yelekliler, bu açıklamaya rağmen 8 Aralık Cumartesi günü öngördükleri eylem çağrısından vazgeçmediklerini de dile getirdi.

Muhalefet partileri de hükümetin geç kalmış bir açıklama yaptığını belirterek, artık moratoryumdan daha ileri açıklamalar beklediklerini söyledi. Aşırı sağ Ulusal Bütünleşme hareketi lideri Marine Le Pen, Twitter hesabından "Moratoryum sadece bir erteleme anlamına geliyor. Elbette bu adım yoksullukla mücadele eden halkın beklediği önemde değil" mesajını paylaştı.

8 Aralık'ta çifte eylem

Ancak Paris'te aynı tarihte Yeşiller Partisi'nin çevre için yürüyüş yapacak olması yetkilileri endişelendiriyor. İçişleri Bakanı Christophe Castaner, Yeşiller ile Sarı Yelekliler'in aynı anda eylem yapmasını tehlikeli bulduğunu ve organizatörleri çevre eyleminden vazgeçmeye çağırdı.

Yeşiller ise, BM İklim Konferansı COP 24 dolayısıyla düzenledikleri eylemlerinden vazgeçmeyeceklerini belirterek, Sarı Yelekliler'den kendi eylemlerine destek vermelerini istedi.

'Sarı öfke' Marine Le Pen'e yaradı

Bu arada ülkeyi sarsan Sarı Yelekliler hareketinin en çok hangi muhalefet partisinin işine yaradığına ilişkin Ifop-Fiducial tarafından Paris Match için yapılan bir anket, 'sarı öfkenin' en çok Marine Le Pen'in oylarını artırdığını ortaya koydu.

Ankete göre, Le Pen'in popülaritesi 5 puan artarak yüzde 34'e yükseldi. Radikal sol muhalefet lideri Jean Luc Melenchon ise 1 puan kaybederek yüzde 33'e geriledi. Marine Le Pen, Sarı Yelekliler hareketinden bir ay kadar önce yüzde 20 civarında oy desteğine sahipti. Özetle sadece bir kaç ay içinde 13 puan kazandı.

Merkez sağ muhalefet Cumhuriyetçiler'in lideri Laurent Wauquiez ise 3 puan kaybederek yüzde 20'ye geriledi.

 

VOA


ETİKETLER : sarı yelek fransa
Diğer Europa haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem