sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

40 Milyonu Aşkın Kişi Hala Köleliğin Kurbanı

Birleşmiş Milletler (BM), dünyada 40 milyondan fazla kişinin hala köleliğin kurbanı olarak yaşadığını açıkladı
Bu haber 2018-12-04 12:32:31 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.

Birleşmiş Milletler (BM), dünyada 40 milyondan fazla kişinin hala köleliğin kurbanı olarak yaşadığını açıkladı.

BM’den "2 Aralık Köleliğin Kaldırılması Uluslararası Günü" nedeniyle yapılan açıklamada, insanlar üzerinde esaretin çeşitli yollarla hala sürdüğü kaydedildi.

Günümüzde köle gibi yaşayanların sayısının giderek arttığı, çeşitli yollarla milyonlarca kişinin modern köleliği yaşadığı ifade edilen açıklamada, birçok kişinin zorla karın tokluğuna çalıştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şu anda dünya genelinde 40 milyondan fazla kişinin, insan ticareti, cinsel sömürü, çocuk işçiliği, zorla evlendirme, çocukların zorla çalıştırılması, çocukların silahlı çatışmalarda kullanılması gibi çeşitli modern kölelik yöntemlerinin kurbanı olduğu, köleliğin bir şekilde devam ettiği belirtildi. Köleliğin yeryüzünden tamamen kaldırılması için modern kölelikle tüm dünyanın birlikte mücadele etmesi gerektiği vurgulandı.

Günümüzde çocuk işçilerin çoğunun “Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi"nin aksine bir şekilde ekonomik iş gücü için köle gibi çalıştırıldığı belirtilen açıklamada, bu koşullarla çocukların eğitimi, sağlığı, fiziksel, zihinsel, ruhsal, ahlaki ya da sosyal gelişimine zarar verildiği kaydedildi. Milyonlarca kadın ve kız çocuğunun da fuhuş sektöründe köle olarak çalıştırıldığı ifade edildi.

Rakamlarla modern kölelik

* Son BM verilerine göre, halen 40,3 milyon kişi modern köleliğin kurbanı olarak yaşıyor.

* Bu kişilerin çoğu tarım, balıkçılık, inşaat, imalat, madencilik, kamu hizmetleri ve ev işleri gibi sektörlerde zorla çalıştırılıyor. Cinsel sömürünün kurbanı olan kadın ve kızlar zorla çalıştırılan insanların yüzde 20'sini oluşturuyor.

* Bu kişilerden 24,9 milyonu zorla çalıştırılıyor. 15,4 milyon kişi de zorla evlendirme dahil modern kölelik içinde yaşamak zorunda bırakılıyor.

* Bu rakamlar, dünyadaki her 1000 kişinin 5,4'ü kölelik kurbanı anlamına geliyor.

* Modern köleliğin her dört kurbanından birini çocuklar oluşturuyor.

* 24,9 milyon kişi, özel sektörde, ev işlerinde, inşaat veya tarım gibi işlerde zorla çalıştırılıyor. Bu yolla ayrıca 6 milyon kişi çeşitli istismarlara uğruyor.

* Zorla cinsel sömürüye uğrayan kişi sayısı 4,8 milyon.

* Devlet yetkilileri tarafından zorla çalıştırılan kişi sayısı da 4 milyon.

* Fuhuş sektöründeki mağdurların yüzde 99’unu kadın ve kız çocukları oluşturuyor.

* Diğer sektörlerde modern köleliğin kurbanı olan kadınların oranıysa yüzde 58.

"İnsan Kaçakçılığını Önleme Konvansiyonu" çerçevesinde kişilerin fuhuş için sömürülmesini önlemek ve köleliğin tamamen ortadan kaldırılması için 2 Aralık günü, BM tarafından 1951 yılında ‘Uluslararası Köleliğin Ortadan Kaldırılması Günü’ olarak ilan edilmişti.

 

VOA


ETİKETLER : köle BM
Diğer international haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem