sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Katar OPEC'ten Ayrılıyor

Katar petrol üreten ülkeler birliği OPEC'ten 2019 Ocak ayı itibariyle ayrılacağını açıkladı.
Bu haber 2018-12-03 10:32:34 eklenmiş ve 159 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN- Katar, 2019 yılı Ocak ayından itibaren, petrol üreten ülkeler birliği OPEC’ten ayrılacağını açıkladı. Açıklamayı ülkenin enerji bakanı Saad el-Kaabi yaptı.

El-Kaabi söz konusu ayrılık kararının, Katar’ın uluslararası alandaki etkisini uzun vadede arttırmak ve gaz üretimine odaklanma stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi. OPEC’in en küçük ülkesi olan Katar, dünyanın en büyük doğal gaz ithalatçısı ülkesi durumunda.

El-Kaabi düzenlediği basın toplantısında, “Katar OPEC üyeliğinden 2019 Ocak ayından itibaren ayrılmaya karar verdi. Kararımızı bu sabah OPEC’e de ilettik” dedi. Katar Enerji Bakanı, ülkesinin bu hafta Viyana’da düzenlenecek olan OPEC toplantısına katılacağını söyledi.

OPEC, 6-7 Aralık’ta düzenlenecek toplantısında Rusya’yla birlikte üretimde kısıntıya gitme konusunu masaya yatıracak.

El-Kaabi, 57 yıldır OPEC üyesi olan Katar’ın ayrılık kararı almasının kolay olmadığını, ancak ülkesinin OPEC’in kararları üzerindeki etkisinin çok az olduğunu belirtti.

Enerji Bakanı, ayrılık kararına rağmen Katar’ın, OPEC üyesi olmayan diğer petrol üreten ülkeler gibi verdiği üretim sözlerine riayet edeceğini söyledi.

Enerji Bakanı’nın ayrılık kararına gerekçe gösterdiği gaz üretimine yoğunlaşma kararı çerçevesinde Katar, yıllık sıvı doğal gaz üretimini 77 milyon tondan 110 milyon tona çıkardı.

Bakan ayrıca OPEC’ten ayrılık kararının, 2017 Haziran ayından bu yana Suudi Arabistan ve diğer 3 arap ülkesinin Katar’a uyguladığı siyasi ve ekonomik boykotla bir bağlantısının olmadığını da belirtti.

VOA

 


ETİKETLER : katar opec
Diğer international haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem