sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Meksika’dan Trump’ın Planına Destek

Meksika’da göreve gelmek üzere olan yeni hükümetin Başkan Donald Trump’ın Amerika’ya güney sınırından kara yoluyla gelip göçmen olmak isteyenlerin süreç belli olana kadar Meksika’da beklemeleri planına destek verdiği belirtildi
Bu haber 2018-11-25 12:51:39 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Meksika’da göreve gelmek üzere olan yeni hükümetin Başkan Donald Trump’ın Amerika’ya güney sınırından kara yoluyla gelip göçmen olmak isteyenlerin Meksika’da beklemeleri planına destek verdiği kaydedildi.

Konuyla ilgili haber Washington Post gazetesinde yer aldı. Gazete haberini şimdi işbaşında olan Meksikalı yetkililerle devlet başkanı seçilen Andres Manuel Lopez Obrador’un geçiş ekibine dayandırdı.

Habere göre plan yürürlüğe girerse Amerika’nın sınır politiası değişiyor. Buna göre Amerika’ya göçmen olarak gelmek isteyenlerin süreçleri Amerika mahkemelerinde devam ederken kendileri de Meksika’da bekleyecek.

Anlaşma uzun süredir yürürlükte olan göçmenlik kurallarının değişmesiyle, yoksullukla şiddetten kaçıp Amerika’ya ulaşmaya çalışan Orta Amerikalı mültecilere yeni bir zorluk anlamına geliyor.

Şu anda yürürlükteki sisteme göre Amerika topraklarına ulaşan biri göçmen olmak istediğini belirttiğinde sürecin sonuna kadar Amerika'da kalabiliyor.

Meksika’da yeni hükümetin İçişleri Bakanı yardımcısı olacak Zoe Robledo, “Remain in Mexico- Meksika’da Kal” planıyla ilgili ayrıntılar üzerinde hala çalışıldığını kaydetti.

Söz konusu planı doğrulayan Robledo, göçmenlik sürecinde Meksika’da kalacaklara ihtiyaç duyulan sektörlerde iş bulmaya çalışacaklarını belirtti.

Robledo, amaçlarının güvenlik ve şiddet nedeniyle ülkelerinden kaçanlara istedikleri takdirde Meksika’da kalacak bir yer bulmak olduğunu söyledi.

Lopez Obrador, göçmenliğin nedenlerini daha fazla iş imkanları yaratarak Meksika ve Orta Amerika’da yok etmeyi amaçlıyor.

Bunun karşılığında da Obrador, Trump ve Kanada’nın bölgenin ekonomik açıdan gelişmesine yardımcı olmaları için uzlaşmasını bekliyor.

Görevini Obrador’a devretmeye hazırlanan Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto da mülteci akışını durdurmak için onlara iş teklifinde bulunuyor ve bu konuda özel sektörden de destek alıyor.

Meksika’da iktidarı 1 Aralık’ta devralacak yeni hükümetin İçişleri Bakanı Olga Sanchez Cordero da “Meksika’da Kal” planının kısa dönemli bir çözüm olduğunun altını çiziyor.

Cordero, “Orta ve uzun vadede çözümün insanların göç etmemesi” diyor.

Plan yürürlüğe girerse Trump’ın “yakala ve serbest bırak” olarak nitelediği şimdiki sistem sona erecek. Bugüne kadar göçmenlik başvurusunda bulunanlar Amerika’da süreci bekliyebiliyordu.

Plana karşı olumsuz tepkiler gecikmedi. İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Amerika direktörü Alison Leal Parker bununla insanların kaçakçıları da kullanarak güvenlik için hayatlarını daha da riske atacaklarını belirtti. Parker, insan kaçakçılarının bu yeni politikayla güçleneceğini de kaydetti.

VOA

 


ETİKETLER : meksika abd mülteci
Diğer Amerika haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem