sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Almanya'dan 18 Suudi Vatandaşına Seyahat Yasağı

Alman hükümeti, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine karıştığı şüphesiyle 18 Suudi Arabistan vatandaşına ülkeye giriş yasağı getirdi. Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın listede yer almadığı öğrenildi
Bu haber 2018-11-19 21:17:02 eklenmiş ve 183 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Alman hükümeti, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine karıştığı şüphesiyle 18 Suudi Arabistan vatandaşına ülkeye giriş yasağı getirdi. ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA'in, Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini verdiğini iddia ettiği Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın listede yer almadığı öğrenildi. Dışişleri bakanlığından bir sözcü, kişilerin gizlilik haklarını gerekçe göstererek seyahat yasağı getirilenlerin adlarının verilmeyeceğini söyledi.

Almanya’nın getirdiği yasak listesinde yer alan söz konusu kişiler, Schengen anlaşmasına dahil diğer 26 Avrupa Birliği ülkesine de giremeyecek. AB Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Brüksel'de bulunan Federal Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suudi yönetimine karşı alınacak tavır konusunda Fransız ve İngiliz hükümetleriyle işbirliği içinde olduklarını ve giriş yasağından öte başka yaptırımların da gündeme gelebileceğini duyurdu.

Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasıyla bağlantılı, yanıttan çok soru olduğunu söyleyen Maas, cinayetin nasıl ve kimler tarafından işlendiğinin şu ana kadar netleşmemesini de örnek olarak gösterdi.

Almanya, Kaşıkçı'nın 2 Ekim’de Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluk binasında öldürülmesinin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, Suudi Arabistan'a silah ve savaş malzemesi ihraç edilmesini öngören yeni taleplerin onaylanmayacağını açıklamıştı.

Başbakan Angela Merkel, Kaşıkçı'nın ölümü hakkında belirsizlik sürdüğü sürece Suudi Arabistan'a silah ihracatını durdurduklarını duyurmuş, diğer Avrupa Birliği üyesi devletlere de benzer bir yaptırım uygulamaları çağrısında bulunmuştu. Suudi Arabistan'da 800'e yakın Alman şirketi faaliyet gösterirken, ülke Almanya'dan en fazla silah satın alanlar listesinde Cezayir'in ardından ikinci konumda.

Öte yandan Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert geçen hafta yaptığı bir açıklamada, Kaşıkçı cinayetinin ayrıntıları konusunda Türkiye ile Almanya arasında bilgi alışverişi olduğunu doğruladı. Kaşıkçı'nın öldürülmesini kanıtlayan kayıtların Türk tarafı tarafından Berlin’e de iletildiğini söyleyen Seibert, "İstihbarat alanında bir bilgi alışverişi oldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kaşıkçı cinayetine ilişkin tapelerin ve konuşmaların Suudi Arabistan, ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere'ye dinlettirildiğini ifade etmişti.

 

VOA


ETİKETLER : Cemal Kaşıkçı
Diğer Berlin haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem