sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Çavuşoğlu: ‘FBI FETÖ İçin Kapsamlı Soruşturma Başlattı’

BM 8. Medeniyetlet İttifakı Küresel Forumu’na katılmak üzere New York'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York Başkonsolosluğu’nda ABD’de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi. Çavuşoğlu Salı günü Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yla görüşecek
Bu haber 2018-11-18 10:09:30 eklenmiş ve 207 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün sabah çeşitli temaslarda bulunmak için ABD’ye geldi. New York JFK Havalimanında, Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç tarafından karşılandı.

Çavuşoğlu, inşası devam eden yeni Türkevi binasında incelemelerde bulundu. İnşaatın 12. Katına kadar çıkan bakan Çavuşoğlu, Türkevi inşaatından sorumlu mühendis ve mimarlardan bilgi aldı. New York’ta, Birleşmiş Milletler’in karşısında inşa edilen yeni Türkevi binasının inşaatının tüm güçlüklere rağmen yapıldığını vurgulayarak, “35 katın kaba inşaatı Mayıs ayında bitmiş olacak“ dedi.

BM 8. Medeniyetlet İttifakı Küresel Forumu’na katılmak üzere kente gelen Çavuşoğlu daha sonra New York Başkonsolosluğu’nda ABD’de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi. Başkonsoloslukta düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Çavuşoğlu, Türk-Amerikan ilişkilerinin önemli olduğunu belirterek son dönemde, “sıkıntılar yaşadığımız bir gerçek” dedi. Çavuşoğlu, ABD’nin PKK ile YPG arasında işbirliğini görüp, YPG’ye destek vermesi hatadır” dedi.

Gülen’in iadesi konusunda ellerindeki bilgileri ABD ile paylaşmaya devam edeceklerini belirten Çavuşoğlu, son zamanlarda FBI’ın bu yönde kapsamlı çalışmalar başlattığını belirterek,” FBI, ABD'de bu eli kanlı terör örgütünün bu ülkedeki ihlallerini incelemeye başladı. Yani kapsamlı bir soruşturma başlattılar ve bu kapsamlı soruşturmada daha bu aşamasında bu terör örgütünün değişik eyaletlerde Amerikan kanunlarını nasıl ihlal ettiğini, bankaları nasıl dolandırdığını, vergi kaçakçılığını nasıl yaptığını, bunu nasıl profesyonel yöntemlerle yaptığını ve kimleri nasıl kullandığını görmeye başladılar” dedi.

 

“Trump’a isim listesi vereceğiz”

Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo ile 20 Kasım'da Washington'da yapacağını açıkladı. Bakan Çavuşoğlu, özellikle Gülen konusunda yeni belgeleri, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’ya vereceklerini belirtti. “Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD başkanı Trump ile yaptığı son telefon konuşmasında bunları kendisine aktardı” diye konuştu.

Çavuşoğlu, Gülen ile ilgili ellerindeki isim listesini de Trump’a iletmek üzere Pompeo’ya vereceğini belirterek,”Halkbank ve diğer davalarla ilgili konuları da yakından takip edeceğiz. Münbiç, YPG ve PKK gibi güvenlikle ilgili konuları ve ikili ilişkilerimizin, özellikle üzerinde durduğumuz konuları ve bölgesel iş birliği ile ilgili konuları da değerlendirme fırsatı bulacağız“ dedi.

ABD ile ilişkilerdeki gerilimin tek nedeni rahip Brunson konusu olmadığını belirten Çavuşoğlu, “ABD ile iki meselemiz var biri Suriye’de PKK’nın kolu YPG’ye verdikleri destek diğeri de Gülen’in iadesi“ dedi.

“İran’a yaptırımlar tüm dünyayı etkiler”

ABD'nin İran’a yönelik yaptırımlarının sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı etkileyeceğini belirten Çavuşoğlu, “Yaptırım kararı herkesi etkiliyor. Biz bu tür kararları doğru bulmuyoruz. Bölgemizin istikrarı açısında da çok zararlı buluyoruz. Bizimle ilgili bir istisnanın ortaya çıkması ya da böyle bir kararın çıkması olumlu ama biz sadece kendimizi düşündüğümüz için değil bölgenin istikrarı ve ekonomik kalkınması için bu adımların yanlış olduğunu söylüyoruz ve bu konuda Amerikalılarla görüşmelerimiz devam edecek" diye konuştu.

 

VOA


ETİKETLER : FETÖ 15 Temmuz
Diğer Amerika haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem