sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Fransa'da Yüksek Akaryakıt Vergileri Sokaklarda Protesto Ediliyor

Fransa'da artan akaryakıt vergileri halkın sokaklara inmesine neden oldu. Gösterilere 50 bin kişi katılıyor
Bu haber 2018-11-17 17:17:43 eklenmiş ve 253 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Fransa’da binlerce kişi akaryakıttaki yüksek vergileri protesto etmek için yolları trafiğe kapatıyor. Gösterilerde yaşanan kazada bir kişi hayatını kaybetti. Kaza bir araç sürücüsünün protestoculardan birine çarpmasıyla yaşandı

Göstericiler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından uygulamaya sokulan yüksek akaryakıt vergilerini protesto ediyorlar. Protestolarda, çok sayıda yol ve kavşak kendilerine “Sarı yelekler” adını veren protestocular tarafından trafiğe kapandı. Göstericilerin kendilerine bu ismi vermelerinin nedeni üzerlerine giydikleri sarı fosforlu renkteki yelekler.

Çoğunlukla sosyal medya üzerinden organize olan eylemciler daha çok akaryakıt istasyonları ve havalimanları gibi kilit noktalara giden yolları tutuyorlar. Toplumun birçok kesimi de Macron’un ekonomik reformları ve yönetim şekline tepki olarak eylemlere destek veriyor.

Savoie’un güneydoğusundaki protesto eyleminde, aracının etrafını bir anda göstericilerin sarması üzerine panik olan bir sürücü, bir kişiye çarptı ve hayatını kaybetmesine neden oldu. Kazaya ilişkin açıklama, Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner tarafından yapıldı.

Olayda ayrıca biri ağır 16 kişi de yaralandı. Ağır yaralanan kişinin durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Fransa genelinde protestolara 50 bin civarında kişinin katıldığı tahmin ediliyor.

Protestocular ayrıca ünlü Mont-Blanc(dağı)’a çıkan tüneli de trafiğe kapattılar. Bölgede ulaşım alternatif yollardan sağlanmaya çalışılıyor.

Göstericiler çeşitli şehirlerde de yürüyüşler düzenliyorlar. Bu yürüyüşlerde de ortak nokta yine göstericilerin sarı fosforlu yelekler giymeleri.

“Sarı yelekler” hareketi geçen ay itibariyle başladı ve hızla büyüdü. Akaryakıtta vergilerin yükseltilmesi kararı aslında, 2017 yılının sonunda alınmış ancak yürürlüğe sokulmamıştı. Yetkililer özellikle dizel ürünlerindeki artışın sebebinin, sürücüleri daha çevre dostu araçlara yöneltmek olduğunu belirtiyorlar.

 

VOA


ETİKETLER : Fransa petrol
Diğer international haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem