sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Almanya Siyasetinde Yaprak Dökümü

Başbakan Angela Merkel’in Hrıstiyan Demokrat Birlik liderliğine tekrar aday olmayacağını açıklaması sonrası, şimdi de muhafazakar Hristiyan Sosyal Birlik'in Genel Başkanı Horst Seehofer partideki görevini bırakacağını duyurdu
Bu haber 2018-11-12 14:06:11 eklenmiş ve 309 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Almanya’da yapılan eyalet seçimlerinin ardından, siyaset dünyasında çalkantılar sürüyor. Başbakan Angela Merkel’in Hrıstiyan Demokrat Birlik (CDU) liderliğine tekrar aday olmayacağını açıklamasından sonra, şimdi de CDU’nun kardeş partisi muhafazakar Hristiyan Sosyal Birlik Partisi’nin (CSU) Genel Başkanı Horst Seehofer partideki görevini bırakacağını duyurdu.

CSU’nun iki hafta önce yapılan Bavyera eyalet seçimlerinde aldığı ağır yenilginin faturasını dolaylı olarak üstlenen Seehofer, "Partide yenilenmenin önünü açmak için genel başkanlıktan ayrılacağım. Kararımı verdim, ne zaman ayrılacağımı ise bu hafta içinde netleştirerek, duyuracağım" dedi.

CSU liderliği için öne çıkan isimlerin başında Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder geliyor, Söder’in Ocak ayında genel kurulunu toplayacağı konuşuluyor. Bavyera seçiminde CSU tarihi bir yenilgi alarak, yüzde 12 oranında oy kaybetmiş, kalesi olarak gördüğü eyalette on yıllardır sürdürdüğü tek başına iktidarı da yitirmişti. Seehofer, Merkel hükümetindeki içişleri bakanlığı görevini sürdüreceğini duyurdu.

Merkel ile sığınmacı ve iltica konularında görüş ayrılığı yaşayan Horst Seehofer, geçen Temmuz ayında bu konularda uzlaşmaya varamamaları halinde, istifa edeceğini duyurmuş ve koalisyon hükümetini dağılmanın eşiğine getirmişti. Seehofer, son anda istifa kararından vazgeçmesi sonrasında ağır eleştirilere muhatap kalmıştı.

Berlin’deki yorumcular, 69 yaşındaki Seehofer’in CSU liderliğinden sonra bakanlıkta çok fazla kalamayacağını ve kısa bir süre içinde bu görevini de bırakacağını belirtiyorlar. Seehofer, bundan bir süre önce göç sorununu "Almanya'daki tüm sorunların anası" olarak nitelendirmiş, Merkel'in sözlerinin tersine İslam'ın Almanya'ya ait olmadığını söylemişti.

 

VOA


ETİKETLER : almanya siyaset
Diğer Berlin haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem