sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

“Almanya’da Müslümanlar için yaşam daha da zorlaştı”

Berlin’deki Tempodrom Salonu’nda ‘14. Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’i anma ve Maide-i Kuran’ programı düzenlendi.
Bu haber 2018-11-05 15:03:36 eklenmiş ve 521 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Berlin’deki Tempodrom Salonu’nda ‘14. Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’i anma ve Maide-i Kuran’ programı düzenlendi. IGMG Berlin Bölge Başkanı Said Jurnal, burada yaptığı konuşmada, ülkede Müslümanlara karşı adam yaralama, hakaret, tahrik gibi günde ortalama 5 suç işlendiğine işaret ederek, “Almanya’da Müslümanlar için yaşam daha da zorlaştı” dedi.
Sokaklarda özellikle Müslüman kadınlara yönelik hakaretlerin ve darp vakalarının arttığını belirten Jurnal, “Bunun normal bir durum olmaması lazım” ifadelerini kullandı.Jurnal, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerikli ifadelerin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine ilişkin kararını ise memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.


Hz. Muhammed’in ahlakının Kuran ahlakı olduğunu ifade eden Jurnal, “Adeta yaşayan Kuran idi. Kuran’ı anlamak isteyenler Hz. Muhammed’in hayatına, Hz. Muhammed’i anlamak isteyenler de Kuran’a bakmalıdırlar. Kuran evrensel bir mesajdır. Geldiği günkü gibi taptaze. Kıyamete kadar da böyle kalacaktır” diye konuştu.Düzenlenen bu programın İslam’ı dar kalıplara sıkıştırmak isteyenlere güzel bir cevap olduğunu belirten Jurnal, şunları söyledi: “Varlığı muhabbet ve merhamet gibi yüce kavramlara dayanan, ahlak, adalet, hak, selamet ve emanet gibi kavramları merkeze alan bir din nasıl şiddet ve kabalıkla birlikte zikredilir? Bunu kabul etmek mümkün değildir.”

Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu M.Mustafa Çelik de İslam’ın ilk emrinin “Oku” olduğuna işaret ederek, “Türk toplumunun eğitime daha fazla değer vermesi gerektiğini düşüyorum. Okumanın, eğitime ve bilime değer vermenin bizi daha ileriye taşıyacağından eminim” diye konuştu.
Almanya’da son dönemde camilere yönelik saldırılar yapıldığını anımsatan Çelik, “Bazıları bu saldırıları sadece dernek saldırısı olarak görmek istese de bunların bir ibadethane olduğunu, bir cami olduğunu kimse yok sayamaz. Bu konuda hepimize çok önemli görevler düşüyor. Burada birliğimizi göstermemizin nedenlerini de tekrar görüyoruz. Türk toplumu 50 yıldan fazla bir zamandan beri Almanya’da. Çalışıyor ve çaba gösteriyor. Sorun olmaktan ziyade çok önemli katkılarda bulunuyor.”


Programda, hafızlar Abdurrahman Sadien ve Abdulkadir Şehitoğlu Kuran-ı Kerim okuması ile son bulurken çocuk ve kadın katılımcıların sayılarının çok olduğu görüldü.

 

 

 


ETİKETLER : IGMG Milli Görüş
Diğer Berlin haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem